Jump to content
Българският форум за музиканти

Мастериране с еквилайзер


Recommended Posts

Интересно как постигна обема? Някакъв тандем на ривърб +дилей? Ривърб на каса и бас знам, че не се слага, но така ще има и при тях... Има банди с по-голям обем, например LA-posers, пък има и банди с много сух звук, без отчетлив обем... Изглежда е въпрос на вкус.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да, позна - ривърб + дилей към вокала и докато ривърб може да сложиш в краен случай на бас и каса в някакви минимални стойности, колкото за цвят и уеднаквяване с останалото, с дилей или ехо досега не ми се е случвало да го правя...нямам достатъчно смелост за такива експерименти.:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е какъв ривърб да сложим на различните тракове на песента. Различните инструменти и гласове изискват различен ривърб и  различен тандем ривърб + дилей... Аз ползвам предимно Medium  room, но изглежда има нужда от по-голям обем...  Разбирачите правят по- сухо барабанче и повече ривърб за томовете...

01.jpg

02.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.04.2021 г. at 18:37, Panzergrenadier написа:

Различните инструменти и гласове изискват различен ривърб и  различен тандем ривърб + дилей...

И различните стилове, и различните песни ако щеш - всяко си изисква по нещо. :)

Не навсякъде е задължително да добавяш отделен дилей към ривърба, понякога само един подходящ predelay на ривърба е достатъчен да премахне омазването от "чистата" реверберация и разбира се трябва да се внимава в каква степен ще смесиш ефекта със сухия сигнал, така че хем да не звучиш размазано, хем да добиеш обема на гласа, който търсиш. В "madman" гласът ти звучеше доста сухо, затова пуснах ефектите най-вече към него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обемът при ривърб е трудно да се постигне с един ефект. Във всеки проект имам поне 4 - Room, Medium (Plate), Hall и Mono Room и ги ползва в различни комбинации за различните инструменти. При соло барабана специално обикновено имам първите 3, но всичко зависи от парчето, както и колегата спомена по-горе. Ревърба трябва да бъде така дозиран, че да се усеща присъствието на пространство, но да не се чува самото пространство ... освен ако това не е някаква обажданка или се цели художествен ефект (по-добър пример от гейта на Phil Collins при барабаните не се сещам за художествен ефект :)).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.