Jump to content
Българският форум за музиканти

лампова глава / Poweramp


AK-74

Recommended Posts

аз не виждам да сьм наругал някой

 

Marshall JTM 30 - с 6л6 -свири като маршал - а не като фендер,меса

меса имат няколко ампа с ел84 и пауьр амп сьщо - Дими да си пробвал някога?

аз сьм пускал лично АДА мп в - транзисторно,мосфет, ел 84, 6л6,ел 34 крайни стьпала

Дими ти повече си чел схеми - и какво от това

Сьнчо каза - не ме интересуват схемни решения - а как ще ми звучи

вече оттук - аз не искам да давам акьл на човека - защото звуковото вьзприятие е строго индивидуален процес

на мен ще звучи еди как си, на Дими по друг начин, а на Ак47- сигурно по сьвсем трети.

Пак Сьнчо - "ще хвьрляме боб"...

 

ако се вьрнем в началото на темата (и в последното мнение на автора и) човека се е насочил кьм 2 неща - и каквото и да се изпише

едва ли ще има смисьл.

както беше казал друг сьфорумник - каквото те влече - това ще си вземеш...

има и такьв момент - човек чува - това което иска да чуе (тук говоря за мненията),

така че, все тая - Маршал или ЕНГЛ.

практически, за да вземе кое е по - добро за него

трябва да пробва двата ампа -с неговата китара,вьпросният приемп и с неговата колона - която вече има,

а това не виждам как ще стане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Дано поне като си спорим човека да си прави изводи.

 

А то с тебе Тони нещата си ги знем ма лаф да има във форума темата да расте.

 

Marshall JTM 30 го знаем ние отваряли сме и такъв :)

 

Ми какво да ти кажа изходен ламбите не се тормозят достатъчно демек не ги напъваме затва се води и 30 вата.

Вътре има доста дискретни елементчета - ту за лооп ту за тва ту за онова пък тея работи не ми харесват лично на мене.

А и комбото е малко и слабо не може да го сложиш до 50 ватова глава.

Просто различен по нисък клас.

Абсолутно прав си че може да го кефи ел 84 но там няма мощност да му се невиди .

Човека иска по сцените да свири с ампа - каза ти вече че има 4х12 vintage .

Ампче с ел84 ш е като на свинче звънче на тая колона.

 

Така че мисля човече вземи си 50 или 100 - ватова глава и си свири.

Дали ще е с ел 34 или 6л6 или кт 88 все тая.

Подмяната им е лесна стига да имаш желание за експерименти.

Някой ден ада-та може да ти писне и да я шитнеш а ще си имаш глава.

Не взимай Power amp - цената е еднаква , за сметка на по малка гъвкавост и разнасяне на повече работи напред назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грабвай Fireball-а и не го мисли повече. Чуй го тук mp3 1 и тук mp3 2

Така при запис ще има на разположение 2 различни типа звук, които като се смесят ще стане още по-приятно мазало :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грабвай Fireball-а и не го мисли повече. Чуй го тук mp3 1 и тук mp3 2

Така при запис ще има на разположение 2 различни типа звук, които като се смесят ще стане още по-приятно мазало :)

 

Братле ма хич не си в час Fireball няма лооп , къде ще си включи адата човека ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаква се в ритьрна е и готов

отделен е вьпроса - че ако си вземе файьрбол

:) сигурно адата бьрзо ще отиде в раздел продава се

 

Marshall JTM 30 го знаем ние отваряли сме и такъв - аз само го споменах заради 6л6 и маршалския звук

иначе - го ползвам с ефкти - драйв или дистер отпред или отделен преамп - в лупа

за сцена като Фенса - е прекрасен - даже прекалено мощен

Дими - ако мислиш, че може да се модне драйв канала - казвай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте,

 

и мерси за отговорите

 

Всеки уважаващ себе си притежател на ламбова глава трябва да ги знае тея хави
ти ако си се родил научен аз не съм ... имай моля те разбиране към прохождащите в областа.
Братле ма хич не си в час Fireball няма лооп

е, сега и ти научи нещо тука ... хехех

 

ако се вьрнем в началото на темата (и в последното мнение на автора и) човека се е насочил кьм 2 неща - и каквото и да се изпише

едва ли ще има смисьл.

Ми не е баш така, аз като търсех преамп тука ме насочи един колега към ада-та и измести моя първоначален избор JPM1.

 

 

Днес бях в един магазин и до сега човърках Marshall EL34 50/50 с Engl Tube Preamp и един Engl E625 Fireball. И на двете просто се насрах от кеф, не е истина направо. Та сега вече съвсем не знам накъде ... Преимуществото на marshall + ada ще е че ще могат да се правят бленди и да се сменят лесно с мидито за концерти и тн. При Engl това вече не е така ако се ползва неговият преам който кефи та кефи. Имаш там 2 канала и туй то, трябат ли ти корекции ще се налага са се връткат копчета. За записи не е проблем ама за лайф ...

 

 

та мерси пак за отговорите. Като взема нещо няма да пиша щото ще ме карате да черпя ... хехехе, майтапя се разбира се.

 

Аре със здраве

Алекс

 

п.с. а най-интересното е че няма аз да свиря на него щото съм басист. Та избирам нещо дето накрая супер може да ме кефи ама пича да каже - кви са тия лайна дето си купил

Редактирано от AK-74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда изложихме се

не сме довидяли за тоя engl да му се невиди

 

 

marshall jtm 30 е късно производство и е с платка всичко е компкатно вътре няма как да се модва серизоно

аз бих сложил вход за крайния амп и бих го ползвал само за краен амп - за да съм сигурен че имам изцяло ламбов амп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда изложихме се

не сме довидяли за тоя engl да му се невиди

ти пааааа сега ... човек не може да знае всичко на този свят, затова са и форумите - да се пита и при късмет да се получава добър отговор.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

marshall jtm 30 е късно производство и е с платка всичко е компкатно вътре няма как да се модва серизоно

аз бих сложил вход за крайния амп и бих го ползвал само за краен амп - за да съм сигурен че имам изцяло ламбов амп

 

аз така и го ползвам най вече(той си има фабричен пауьр амп ин -така че не се налага да се слага)

отварял сьм го да го огледам разбира се и знам че е компактно и на платка

питах защото, знам че се ровиш и може да си попадал на някой мод за него

варианта да се свири с него и вьншан драйв - бос,амт,рат,меса втуин - сьщо е много добьр

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда изложихме се

не сме довидяли за тоя engl да му се невиди...

Ти па няма да си признаваш, бе! Кажи, че постнатата снимка е Фотошоп-фейк! ;)

 

Офтопик: Metalhammer имам чувството, че в кошмарите си сънуваш PN преходи...

 

В грешка си! Това са му еротичните сънища според мен... :yes:

 

 

 

По темата само мога да кажа, че и според мен глава е по-удачен избор, откокото само РА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак аз и пак с един новобрански въпрос:

 

та хаерсал съм модел и съм го намерил 2nd hand. разбрал съм се за петък да ходя да го тествам обаче нищо не разбирам от лампи.

По какво мога да позная че лампите скоро трябва да се сменят и колко струват лампите на крайното стъпало 6л6 и на преампа 12АХ7 (реших се за глава все пак)? Има ли някакви специални рискове дето трябва да се тестват - ще гледам стандартното: жакове, потенциометри и цялата функционалност разбира се.

 

дайте съвети моля какво да гледам под лупа и къде да внимавам. нямам си никаква представа от лампови усилватели (за сега)

 

Мерси предварително

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампите приеми, че трябва да ги смениш, защото не се знае какви са и откога са, какви са им параметрите... Още повече ако са някакви смесени марки/модели.

Цени има в нета, аз лично пазарувах няколко пъти от EuroTubes и съм много доволен.

Относно това какво точно да гледаш да каже някой по-разбиращ. Жакове и потове (ако има нужда) се сменят и то не трудно, друго не знам какво да ти кажа засега...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.