Jump to content
Българският форум за музиканти

Аlesis Q49 vs M-Audio Keystation 49


emosms

Recommended Posts

Кое от двете мидита?

https://www.m-audio.com/keystation-49-mk3
М-аудио е маалко по-скъпа от alesis q49 mkii. По-добра ли е?

Алезис, Q49 мк1 и мк2.Мк1 е по-евтина, ако е ок като клавиатура, ... ОК 

https://www.alesis.com/products/view/q49
-https://www.alesis.com/products/view2/q49-mkii

Основно ме интересуват самите клавиши - да са пълноразмерни по възможност, реакцията като динамика, да са малко тежки, като истински, и най-вече да тракат по-малко, щото много ме дразни :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тракат и двете,  хЕм аудиото е безспорен шампион в тракането, клавишките са леки. Q1 има и 5 пин миди, при Q2 вече е изчезнало, сигурно това е ъпгрейда :) M-то пък има и транспорт бутони за DAW контрол и някакви VST-та, дето няма да са нещо стока.
Аз бих взел най- евтиното- Q1. ;) 

Редактирано от Ap_6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и трите имат разни надписи над клавишите, които май могат да се назначават за DAW midi команди.

Но ме интересува по-възможност да има най-близко до истинско усещане за клавишите (кат малък ходих на уроци по пиано).

Макар че нищо не помня да свиря, и ще я ползвам да си вкарвам акордови прогресии.

49 клавиша е повече от достатъчно, 25 клавиша не ме кефи, 37 са редки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да търсиш от клавиатура с 49 клавиша за 150 лв. най-близко усещане  до това на пиано е меко казано мисия невъзможна...поне аз не съм срещал досега такова нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами нещо по-добро (не топ клас), но да има 3 пълни октави?

37 клавиша. Хем ще е по-компактно, макар че ако се заиграя нещо, е на ръба, малко.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, Apple&VSTI said:

за Миди клавиатурата е ARTURIA Keylab 61 , и всички мълчиме.....

За тези ли става въпрос? Има и малка, 49 клавиша

 

Има заплашително много копчалъци. А с тези слайдери, сигурно ще си базикам целия микс в DAW, без да пипам мишката :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е нали това е идеята на миди контролера - да има максимално много копчета, потенциометри и слайдери.;)

...а и тази няма чак толкова много, колкото ти се струват...имам един моторизиран миди контролер, който няма клавиатура за свирене - само той има 2 пъти повече "копчелъци".:P

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че прекалено ще ме отклони от първоначалната идея...

А тя е, просто да си вкарам хармонията (акордите). Да имам основа за бас и китара, да стане нещо свързано, с прозрачен саунд и акорди с подходящи синт бленди. Типа саунд и текстура, който ме кефи (евентуално).

С това нещо и врътките, и дръмпадовете, електронна музика ли ще правя.  

Иначе, самата клавиатура на тази артурия свястна ли е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти трябва само за базова хармония, а врътките и плъзгачите не те интересуват, тогава всяка клавиатура с нормални клавиши и миди интерфейс би ти свършила работа. Близост до усещането за пиано надали ще усетиш, така че взимай някаква - ето колегата по-горе каза, че ARTURIA-та е добра.. Ако ти е скъпа, има детски аранжори на Касио за по стотина долара (примерно CT-S200), ако са ти много клавишите, за 50-тина долара има разни китайски опростени миди контролери, на които освен USB-то, даже са им сложили и старата миди-петица. И други опции имаш...Берингер правят миди контролери, твоите предложения от първия пост също остават...даже не знам за едната хармония какво толкова се чудиш.B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

А това струва ли си, или е прекалено старо?

(Line 6 Mobile Keys 49)
- https://line6.com/legacy/mobilekeys49

Втора употреба. Първоначално мислех, задължително НЕ на втора употреба.
Прецакват ли се клавишите?

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като чета за какво ти трябва, ще ти свърши работа всяка една клавиатура от 1983 до днес, стига да има MIDI и да работят клавишите. Даже динамика не знам дали ти трябва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега, не знам дали си взел вече клавиатура, но като четох как се чудиш между това и онова, може и да не си взел. Мен ако питаш, взимай това M-Audio Keystation MK3, 32 клавиша ще ти стигнат за хармониите и някоя друга мелодия, пък и струва само 30 лв. - по-малко от лев за клавиш.:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Гледах някакви на старо, с по 20-30 лв надолу от магазинска цена, и накрая си взех от магазина :D
Одеве точно  го взех - Alesis Q49 MKII.

МKI уж го има по разни сайтове, и щях да го купя преди 3 месеца, но дефакто е изчерпан.

п.п. тая машинка ми е последния шанс, да се занимавам по-сериозно и целенасочено. Като си нахвърлям основата, да работя по нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.