Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от суров дървен материал


Recommended Posts

Дааа, след почти две години мъки и непрофесионални опити да се построи доста претенциозен инструмент, в крайна сметка става ясно, че поговорката за дървото и свирката важи с пълна сила и тук, само в малко редактиран вариант. Извода от всичко прочетено до тук / с голямо любопитство/ е, че от Горер лютиер на този етап няма да стане! Жалко само за невероятната подкрепа от всички във форума, защото на моменти каузата се защитаваше доста остро срещу колеги дръзнали да изразят по-различни схващания за материята. Нейсе! Да живее Рокендрола!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Дааа, след почти две години мъки и непрофесионални опити да се построи доста претенциозен инструмент, в крайна сметка става ясно, че поговорката за дървото и свирката важи с пълна сила и тук, само в малко редактиран вариант. Извода от всичко прочетено до тук / с голямо любопитство/ е, че от Горер лютиер на този етап няма да стане! Жалко само за невероятната подкрепа от всички във форума, защото на моменти каузата се защитаваше доста остро срещу колеги дръзнали да изразят по-различни схващания за материята. Нейсе! Да живее Рокендрола!

^Май френд всеки е тръгнал от нулата...

Я питай Диката и Коцето колко талпи са орезелили преди да изкарат нещо добро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено оставам неразбран! Критиката ми беше в посока на това, че в крайна сметка резултат от опитите няма. Или поне нищо на лице. А при майсторите за който говориш нещата стоят по съвсем друг начин и на друго ниво. Отбелязах също, че бяха "сдъвкани" колеги, които изразяваха различно мнение и подход от възторга с който повечето подкрепяха "лирическия" герой, както някой беше отбелязъл към края на темата. И фактически сега като се замисля темата е интересна с това, че е интересна! 37 страници за да разбереш, че китара така не се прави! Жалко! Без лоши чувства! Поздрави!

Редактирано от tatkoogi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже Светльо, Горер демек де, явно няма да се бъзне да завърши темата, се чувствам задължен да кажа, че отрицателния резултат е също толкова важен. Внимателния прочит на казаното до тук доказва, че всеки човек има някакъв мерак, но не всеки може да го довърши. После, прави му чест на Горерчето, че когато вижда, че нещо не може да стане той просто го зарязва. Разбира се, мъжкарската позиция е, когато си съблякал една жена и приятели ти се обадят по телефона, че те търсят за бридж, поне да и кажеш защо я изоставяш гола и настръхнала? Рудолф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О.К. Разбирам за какво става дума. Както казах по-горе не търся заяждане. Просто изразих мнение, различно от повечето такива. Уверявам Ви, като колеги, че повече чета от колкото пиша. Изчетох доста материали /теми/ в този раздел, и общо взето ми е ясно кой колега какво е успял да направи и да ... Винаги е хубаво да срещаш подкрепа, но не на всяка цена! В тази връзка вече съм абсолютен фен на pioneer 306c. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обръщам се към Модераторите с молба да обявят края на темата, за да прекратим със словоблудството, което не ни обогатява с нищо ценно. Моля, ако е възможно, от темата да се премахне всичко ненужно и обемът да се съкрати до поносим размер. След като има раздел "Как го правят големите?", чудесно би било да има раздел "Как го правят малките?"- има талантливи хлапета, а също и раздел "Как не трябва да се прави..."- крайно време е "да погледнем живота честно в очи!" С уважение - Рудолф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятели, не ми се рови назад в страниците, но доколкото си спомням, поставих края на тази тема доста отдавна.

 

Всичко започна с общото ми отказване от свиренето на китара по принцип. Когато човек не свири на китара, нормално е да зареже и проекта за изработка на китара. :cheers:

 

Разпродадох повечето части от проекта, включително едното от двете самоделни тела.

И до днес продължавам да продавам китарни неща, които за мой ужас продължават да излизат от забравени шкафове и чекмеджета.

 

В момента продавам два чисто нови адаптера, които намерих наскоро в едно чекмедже. Буквално бях забравил за съществуването им.

Вижте ги в подписа ми, може на някой да му потрябват.

 

Поздрави и успех на всички китаростроители!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горере да се откажеш от проекта е едно ама да се откажеш от китарата - такова нещо няма!Винаги нещо ще те кара да я хванеш отново.Може би не професионално но у дома.И повярвай пак ще ти се завърти проект в акъла.От това отказване няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено оставам неразбран! Критиката ми беше в посока на това, че в крайна сметка резултат от опитите няма. Или поне нищо на лице. А при майсторите за който говориш нещата стоят по съвсем друг начин и на друго ниво. Отбелязах също, че бяха "сдъвкани" колеги, които изразяваха различно мнение и подход от възторга с който повечето подкрепяха "лирическия" герой, както някой беше отбелязъл към края на темата. И фактически сега като се замисля темата е интересна с това, че е интересна! 37 страници за да разбереш, че китара така не се прави! Жалко! Без лоши чувства! Поздрави!

 

 

Сега вече схванах за какво говориш(аз съм като пернишка печка бавно загрявам) :) и съм съгласен с теб

 

 

В тази връзка вече съм абсолютен фен на pioneer 306c. Поздрави!

 

....Пак бавно вдявам но ще те впишем в фен клуба :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.