Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от суров дървен материал


Recommended Posts

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Горер,

Като гледам последната ти снимка виждам че си направил малка гресшка. Второто парче от ляво на дясно трябваше да го обърнеш с горната страна да сочи на долу.Иначе другите по случайност си ги налучкал като посоки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горер,

Като гледам последната ти снимка виждам че си направил малка гресшка. Второто парче от ляво на дясно трябваше да го обърнеш с горната страна да сочи на долу.Иначе другите по случайност си ги налучкал като посоки

За коя последна снимка става въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай че не уточних.

Става въпрос за втората снимка на коментар 15 от първата страница на дискусията. не сум обърнал внимание че страниците са станали толкова много

 

>

>

>

>

 

>

>

>

>

>

 

И хоп!

Дъските са слепени в монолитно парче благодарение на бруталната епоксидна смола. :greenball:

s5001894gm6.jpg

s5001895pc4.jpg

 

Реших да си взема електрическо ренде, за да изравня дъските - не ми се занимава с дърводелци.

Проблемът е, че това ренде, което си бях харесал наскоро леко и небрежно е станало с 35 лева по-скъпо и ще ме хванат за кура да ме разходят.

Ще търся нещо с по-близка до реалната цена и след като го купя ще продължа с дялкането на китарата.

 

А може и да се впусна в екстремности и да рендосам с обикновено ръчно ренде. :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за такова мислил ли си ?

55_xl.jpg

Не.

 

 

Извинявай че не уточних.

Става въпрос за втората снимка на коментар 15 от първата страница на дискусията. не сум обърнал внимание че страниците са станали толкова много

 

>

>

>

>

 

>

>

>

>

>

 

И хоп!

Дъските са слепени в монолитно парче благодарение на бруталната епоксидна смола. :greenball:

s5001894gm6.jpg

s5001895pc4.jpg

 

Реших да си взема електрическо ренде, за да изравня дъските - не ми се занимава с дърводелци.

Проблемът е, че това ренде, което си бях харесал наскоро леко и небрежно е станало с 35 лева по-скъпо и ще ме хванат за кура да ме разходят.

Ще търся нещо с по-близка до реалната цена и след като го купя ще продължа с дялкането на китарата.

 

А може и да се впусна в екстремности и да рендосам с обикновено ръчно ренде. :ok:

 

Мислих за разположението на шарката преди да слепя, но подредбата на тези гредички няма особено значение, защото са почти изцяло издълбани и в тях е вградена буковата дъска. Освен това са стегнати между няколко слоя буков шперплат. Те са там колкото да придадат някаква форма. Един вид като некфа рамка са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ко стана с бриджа?Намерили и питали за цена в райзинг....

Питам защото може и на мен да ми потрябва такова нещо и да знам.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ко стана с бриджа?Намерили и питали за цена в райзинг....

Не

На този етап нямам нито бридж, нито гриф.

 

В xxxx нямат Tune-O-Matic бриджове в момента.

Все повече е замислям дали да не ползвам фендерски тип бридж - лесно се напасва спрямо всякакъв вид радиус на фингърборда и май дав аповече състейн.

Но едва ли ще имат черен. :thumbs_up:

То не пречи да се попита де. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да уточня - за такъв тип става дума , да не стане объркване . Доставят със Спиди , пазарувал съм оттам .

fender_hardtail_bridge_elrayo_guitarworks.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за този вид бридж ми е думата.

Ако имат черни, ще взема един.

Пък и изглежда са по-евтини, щото на Tune-O-Matic бриджовете само стоп бара им е 15 лева, отделно самият бридж, а при фендерските 15 лева е цялата хава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз купих преди време черен , имат и хром . Иначе според мен тюн-о-матик-а освен , че е грозен , ами е и неудобен за настройка . Аз също бих взел фендер хардтейл .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво го правиш . Ако не драскаш с метални предмети (часовници , гривни , синджири) е трайно . Прилича на прахово боядисвано , но се съмнявам , че за 15 лв. е минал през такова нещо .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.