Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампов усилвател до 1300 лева


Voidhanger

Recommended Posts

преди 18 минути, Ламби написа:

Колко трябва да е усилен един амп за да е овъркил.Щото аз,като гледам изходящия траф на моя е колкото целия 20 ватов амп.И казват,че били еднакви долу горе.

Не съм сигурен, че разбрах въпроса, но под overkill имам предвид следното:

От моят опит с лампови усилватели съм стигнал до извода, че за да "звукнат" както трябва, (Master) Volume-а трябва да се врътне поне до средата (на 12 часа или 5 на склата до 10), а  когато усилиш един 20W лампов усилвател до средата или повече, нещата отиват далеч над моето разбиране за "домашно свирене" като сила на звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Като казваш,че имаш опит с лампови усилватели е хубаво да споделиш какви са на какви нива на усилване звучат гадно.Моите наблюдения са,че големия звучи супер на всички нива на усилване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят опит със "големи" глави не е кой-знае какъв. Имам или съм имал основно класически и недотам класически Marshall модели - 1959HW Plexi re-issue, JCM 800 2203 re-issue, 2555X Silver Jubilee re-issue, JCM 900 4100 re-issue, както и 20W JCM 800 Studio SC20H. Всеки един от тях, звучи или прекалено чисто или прекалено мътно или прекалено fizzy на ниски нива на усилване, включително и малкия 20-ватов JCM 800. Последния се продава между другото :D

По-маломощни модели, които са ми минали през ръцете са едно Marshall DSL5CR комбо и стария модел лънчбокс EVH 5150 III LBX - същото важи и за тях.

Разбира се, свирил съм и на други марки и модели, но не съм ги притежавал, затова и не ги споменавам.

Редактирано от GKuzmanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен преди години тук, не помня колко хора точно, ми писаха че 60вата за вкъщи просто не става. Е, що пък да не става? Едва ли не, ако не го усилиш до край, от ламповата полиция ли ще дойдат? Съвсем неслучайно амповете имат врътка, която е за нивото на звука...

Аз като съм го сравнявал с други домашни кубета, или амп симулации, голямата глава дори намалена си звучи по-добре... Ама "не знам брат, ти си знаеш". Усилвателя е Laney IRT60H, и има тази врътка за ватовете, дето го рекламират, едва ли не, все едно има вграден атенюатор... Пробвал съм на макс. ватове и намален volume на канала, и също по другия начин, почти на минимални ватове, но с усилен звук на канала, и да - по-добре и по-стегнато ми звучи така. Между другото, продавам го.

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поста ми не беше с цел да те привлека като купувач, или да си пробутам усилвателя. Отиваме оф-топик вече, но мога най-накратко да кажа, че имам нещо друго с по-висок приоритет в момента, от колкото китари и усилватели. Отделям почти цялото си свободно време за друго скъпо хоби. Правя сега обратното - от лампов минавам на транзисторен, главно защото отделеното време за свирене вече се събира сигурно под един час на месец. Лейнито ми стои в една стая вкъщи, която я позлвам за склад, вътре само неща, за които не мога да намеря друго място. А ако имах такива възможности, щях да си пазя всички китари и ефекти, които някога съм купувал, но не става, и като поискам нещо ново, трябва да преценям с какво мога да се разделя.

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има усилватели и усилватели - и това, че при едни звучи по-добре усилено, отколкото при други (то при всички най-добре е, ако въобще има, Master Volume-а - да е на 50-60%) е въпрос на конкретен усилвател.

Аз имам едно количество усилватели без Master Volume и там, за да постигнеш някакъв драйв (ако усилвателя е проектиран за това) трябва доста да го усилиш - няма как да стане другояче.

Още веднъж - 100 ватов усилвател е само 2 пъти по-шумен от 10 ватов, който 2 пъти по-шумен от 1 ватов най-просто казано. Отделен е въпросът колко един маркиран като 100 ватов усилвател е 100 вата (което така или иначе е разсейвана мощност и в 90% от случаите е по-скоро 80), но няма сособен мисъл да навлизаме в такива подробности.

Накратко - обикаляш магазините (имам предвид София ) с една китара, прекарваш всички усилватели с Master volume  - и така :) Те нито магазините са толкова много, нито усилвателите в тях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно поради факта, че няма налично нищо от това което ме интересува като усилватели питам, евентуално ако някой има впечатления. Marshall DSL 20 HR, Blackstar HT-20 RH, EVH 5150 III LBX 15 ватовите сериил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Rezachka написа:

Поста ми не беше с цел да те привлека като купувач, или да си пробутам усилвателя. Отиваме оф-топик вече, но мога най-накратко да кажа, че имам нещо друго с по-висок приоритет в момента, от колкото китари и усилватели. Отделям почти цялото си свободно време за друго скъпо хоби. Правя сега обратното - от лампов минавам на транзисторен, главно защото отделеното време за свирене вече се събира сигурно под един час на месец. Лейнито ми стои в една стая вкъщи, която я позлвам за склад, вътре само неща, за които не мога да намеря друго място. А ако имах такива възможности, щях да си пазя всички китари и ефекти, които някога съм купувал, но не става, и като поискам нещо ново, трябва да преценям с какво мога да се разделя.

Не съм казал, че се опитваш да ми продаваш нещо, просто попитах :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо трябва да гледаш някакви модели в нета и да мрънкаш, че тук може би липсват, като можеш да пробваш 15 ампа в магазина и да си избереш някой, който ти харесва. :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми нали за това е форума, а и съм прегледал какво се предлага тука - едно голямо нищо. 

Не мрънкам, а споделям. Все пак форума е български и като питаш ти се карат, бях го забравил това. Дискусиите в български форум са невъзможни.

Peavey VAlveking 20 MH II някой?

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък да ти се карам... :)

Не си толкова далеко от София, така че... В колко и кои магазини си ходил и колко ампа пробва? Ако пък не си ходил - направи си една разходка някоя събота и после размишлявай дали и какво да купиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е човече, ще го направя. Не съм ходил, никак не ми харесва идеята да мъкна китара и куфар по София, нямам кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак да си мъкнеш китарата, според мен не е нужно. Китари все ще се намерят по магазините :)

Но и няма да намериш кой-знае какво разнообразние от "домашни лампови усилватели". Динакорд разпродават всичките си Marshall глави и кабинети на безценица, а друго почти нямат, ако не броим Bugera. В Икономов има Peavey, Vox, някой друг Marshall и Mesa Boogie, които са много извън бюджета.
 

Редактирано от GKuzmanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.