Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампов усилвател до 1300 лева


Voidhanger

Recommended Posts

Не е, но като сложиш и куриера в БГ става повече, да не говорим, че в Музикер имат налично всичко - и празния кабинет Палмер и говорителя Celestion Creamback. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На мен ми се вижда, че става малко прекалено еснафска темата. Често търговците тук са купили стока преди време на друга цена и не могат да си позволят, да я продават по-евтино. Никой наш магазин не е с размерите на Thomann и други и вероятно често не може да ползва толкова изгодни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените винаги стават по-високи с годините, а не обратното. 2010-а си взех Epiphone SG G-400 перфектно изработено, от Томан пак, за 250 евро чисто ново (не В-stock). Сега са на горе-долу двойни цени.

Понякога всеки търговец е принуден да продава без печалба или дори на загуба. Особено ако се е заринал със застояла над 5 г. стока. В противен случай си блокира пари и изложбена/складова площ и губи от нереализирани продажби на по-нова стока, купена на днешни цени ;)

 

Редактирано от GKuzmanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българските музикални магазини ще си фалират ако продължават така.Предпочитам да останат два на една и съща фирма и да имитират конкуренция.Не,че западните не са същите мизерници връщал съм гаранционна китара със снимки и видео какво не е наред и след месец се връща същата със същите кусури.Даже ме съмнява дали изобщо е разопакована.Дано нещата тръгнат към подобрение и поне има наличности цените ще си дойдат на мястото,като никой не купува,а само се ебава с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Evtim Djerekarov написа:

На мен ми се вижда, че става малко прекалено еснафска темата. Често търговците тук са купили стока преди време на друга цена и не могат да си позволят, да я продават по-евтино. Никой наш магазин не е с размерите на Thomann и други и вероятно често не може да ползва толкова изгодни условия.

Еми съжалявам, но това мене какво ме интересува? Да си платя с 50 лева отгоре за нещо, което мога да го взема по-евтино? Нали всички искаха демокрация и свободна търговия и свобода на избор и прочее? Като не могат да се конкурират с големите магазини техен си проблем, аз длъжен ли съм да купувам по-скъпо залежала стока?

Да, кофти е че така се получава, но и аз не взимам 2000 лева заплата, а 700, така че ме интересува откъде мога да спестя някой и друг лев.
Германците дори ти покриват обратния транспорт в 14 дневен срок. За да имаш претенции, трябва има какво да предложиш.

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така де, така. Но ако бизнес логиката се простре твърде далеч, излиза, че и много от хората не са особено нужни, брато. И кво ги интересуват хората с възможности проблемите на бедните хора в малките държави... Та не знам, както беше казал Р. Алексиев за любимият израз "Бог да пази България" - със спасяването на България е натоварен Бог, защото всички са заети да се грижат за частните си интереси. Така са тук и търговци, и работодатели, и служители, и обикновени селски тарикати. Няма защо да се занимаваме със теорията за огромната далавера от спестяването на 30 лева. Да се надяваме, че търговците ще се усетят. 

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за селските тарикати важи особено много и за българските търговци. И да, тези 40 лева дето ще ги спестя ще ги похарча за друго, вместо за стояла техника с години незнайно къде. 

Ами богатите държави никога не ги е било грижа за бедните и няма да ги е. Както виждаш ,страни като България са обслужващ персонал за тях. 

Да, всички гледат себе си, това е ползата от демокрацията- съсипана държава и по- бедно и умиращо население от всякога.

Но, поне всички са свободни, нали ;)

 

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност темата "Защо да купувам от БГ като в ДЕ е с 26 лева по-евтино" е доста сложна и дълбока и според мен може да се направи аналогия с една друга популярна тема "Защо да купя стоката Х като китайците имат 100-процентов клонинг на 1/3 от цената". Не мисля да задълбавам натам, който иска може да помисли дали (и защо) е така. :)

Лично аз проблеми с нашите магазини не съм имал. Е, може би някоя дреболия като странни струни или проблемен чарк, които са ми сменяли след като съм се обаждал, че има нещо нередно. За последните 15-тина години съм пазарувал ДОСТА (хората коли и къщи си купиха, аз гиър :D ) от по-големите ни магазини - Динакорд, Мюзик Дивижън, МЦИ, Форте... Навсякъде хората са се отнасяли културно и с разбиране и са си вършили работата както трябва. Не само онлайн, но и на място. Нито съм известен, нито богат - най-обикновен свирещ от село. ;) Така че винаги когато имам нужда от нещо обикалям първо наоколо и търся откъде мога да си го купя. Не че с моите 500 или 1000 лева ще оправя икономиката или оборота на фирмата, но се старая да подкрепям местните търговци.

Единственият магазин, за който съм чувал не една и две меко казано странни истории, е вече бившият Райзинг Фарс, за който например Евтим мисля може да разкаже интересни случки от първо лице. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега може да съм селски тарикат,но отказвам да ям доматите с колците,още по малко да правя баровец някой татуиран магазинер от Шопландия.Скоро гледахме едни барабани тама и продавача страшни са империял стар аз го спирам чакай бе пич това са най ниския клас барабани какво като са Тама.Хубавите работи навсякъде струват пари,но понякога в западните магазини се намират добри намаления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Baby Thomas написа:

Всъщност темата "Защо да купувам от БГ като в ДЕ е с 26 лева по-евтино" е доста сложна и дълбока и според мен може да се направи аналогия с една друга популярна тема "Защо да купя стоката Х като китайците имат 100-процентов клонинг на 1/3 от цената". Не мисля да задълбавам натам, който иска може да помисли дали (и защо) е така. :)

Лично аз проблеми с нашите магазини не съм имал. Е, може би някоя дреболия като странни струни или проблемен чарк, които са ми сменяли след като съм се обаждал, че има нещо нередно. За последните 15-тина години съм пазарувал ДОСТА (хората коли и къщи си купиха, аз гиър :D ) от по-големите ни магазини - Динакорд, Мюзик Дивижън, МЦИ, Форте... Навсякъде хората са се отнасяли културно и с разбиране и са си вършили работата както трябва. Не само онлайн, но и на място. Нито съм известен, нито богат - най-обикновен свирещ от село. ;) Така че винаги когато имам нужда от нещо обикалям първо наоколо и търся откъде мога да си го купя. Не че с моите 500 или 1000 лева ще оправя икономиката или оборота на фирмата, но се старая да подкрепям местните търговци.

Единственият магазин, за който съм чувал не една и две меко казано странни истории, е вече бившият Райзинг Фарс, за който например Евтим мисля може да разкаже интересни случки от първо лице. :D

Темата заора в офтопик и мисля, че спокойно може да бъде изтрита, даже те моля да я изтриеш.
Аналогията ти с китайските стоки не е уместна според мен. Нямам проблеми с българските магазини. Честно казано за първи път в живота си купувам такава техника, изключвам китарата през 1999 година, но тогава баща ми я купи, не аз, така че не се брои :)

И не, не съм за 40-тте лева (не знам защо се опитвате да ги докарате по-малко отколкото са), щото ако знаеш в последните 10 години колко плочи и дискове съм си купил от български търговци лошо ще ти стане. И продължавам да си купувам плочи български търговци.

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, дали си пробвал да поддържаш фирма и магазин в България и да им плащаш данъците. Аз само с фирма съм имал опит.

Не знам дали се и замисляш, колко хубаво е, да можеш да пипнеш това, което ще купуваш. Някак, нормално е, като избираш по картинка, да е малко по-евтино, поне аз така мисля. Ако това, че стоката е "застояла" е проблем, какво да кажем за магазините, които продават стари инструменти на консигнация, понякога с доста години чакане? Може би тези магазини са излишни, след като всеки втори боклук, произведен току-що в китайска фабрика, с добра снимка, може да се намери малко по-тънко.

На колко лева се оценява изгубеното време, за да смениш стока, купена онлайн от друга държава?

Всеки сам си избира, но ако ги нямаше родните магазини, на първо място никой от нас нямаше да е виждал китара на живо, ако няма вкъщи от родителите си.

Мисли малко, личната сметка е едно, но в живота има много причинно-следствени връзки.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз съм фен на Китайските стоки.Нямам никакви сантименти към останалите.Да ми обеснява някой,че нямало да видя това или онова благодаря.Добре,че поизлязохме из чужбина да видим и магазини и стока и отношение на търговците.Представям си какъв Рай е била търговията в България преди интернет.От 10 смотани китари взимаш най хубавата щото няма друга и всичко е точно.Сега изобщо не е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На същото мнение с Ламби съм.

Евтиме, не ме разбирай погрешно - разбира се, че е по-хубаво да влезеш в магазин и да пипнеш китарата, усилвателя,щ. Аз като влизам в музикален магазин съм като малко дете, ни просто нямам възможност да отскачам до София за единия кеф. През годините се научих да пазарувам само и единствено по интернет, щото в малкия град няма такива магазини. 

Изгубеното време да върна стока някъде ми е 15 минути и не ми е проблем. Затова живея в малък град - спокойно е и никой не бърза за никъде, а и времето никога не съм го оценявал с пари. А и дори ми е забавно, тръпката да поръчам нещо по снимка и после да го видя в ръцете си е незаменимо за мен. Например, ако китарата, която дойде пукната я имаше тук - нямаше да я поръчвам от Германия, но тук я няма. Абе какво да ти кажа, живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Мисля, че разсъждаваш относително плоско, а Ламби прави близки до ирелевантни екстраполации на популярни овчи мисли, валидни за нашето минало - малко в стил "Вафла морени е супер, баба ти е трябвало да си прави сама сладкишите, в сладкарниците имаше 3 неща, понякога стари".

Като човек, който е притежавал не твърде много, но грубо 20-на китари през времето, както и ремонтирал вероятно стотици, десекти от които са ми били оставяни за достатъчно дълго, за да мога да посвиря на тях и да ги оценя, мога да кажа, че изгубеното време от некупуване на инструмента, който искаш, варира от минималното (седмици или месец, колкото трае пътуването до и от търговеца), до достатъчно много, че да обезмисля направо цялата покупка по картинка (в хипотезата, в която имаш вече някакви китари,  най-често не ти трябва просто поредната китара с някаква гръмка марка, а китара, която наистина има достойнства, което означава най-често подбрана бройка, освен ако не е някакъв много висок клас къстъм шоп, за който случай не говорим). Като пример мога да дам kolio_k, който преди години пробва и смени не знам колко гибсъна, за да намери някакъв, който наистина му харесва.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плоски хора с овчи мисли сме, затова има титани на мисълта като теб, да ни водят през тъмните времена на прекрасната демокрация.
Айде остани си със здраве :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.