Jump to content
Българският форум за музиканти

Тони - Както Преди


BlueZone

Recommended Posts

Много ми хареса кавъра ти :hysterical: Супер яко си го направил. Възхищавам се на това че изпипваш и най малките детаили. А оригиналапо принцип не ми допада много...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми една приятелка, която ще го пее това парче, пропищя че никъде не може да си намери сингбек и понеже ме кефи парчето, та реших да се заиграя :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Crysalid, то ти направо си си направил друга песен бе човек много добре свириш фен съм ти явно си го можеш

то че са си стандартни акорди е ясно просто сичко може да се изпее и ше си е като друга песен направо

 

браво на такива музиканти като теб клавира има малко вповечко атака според мен

китарите я по-добре да не говоря че ще стана смешен китарите са трепач

барабаните са култ с кво си ги правил?

баса?

 

ше измислим и вокали, ама други

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко освен китарите са семпли от GarageBand 3.

 

Електрическите китари са записвани с Ibanez RG 7420, Marshall Valvestate 8080 и с кабел от Line Out директно в пулта.

 

Ритъм китарите на припева са 4, като се състоят от две изсвирени партии. Едната двойка китари е силно компресирана. Рапределени са както следва:

 

- силно компресираните са на 20% ляво и дясно

- слабо компресираните са на 30% ляво и дясно

 

Акустичните китари са записвани с Ibanez AEL 2012, пак със същото кубе, линейно в пулта.

 

Смесвано е на Cubase SX 1.

Единствените ефекти, които съм слагал, са не много дълъг ривърб над 500 Hz, който е сложен като Send FX на групите - има малко на барабаните и на клавирите, стерео дилей за соло китарата и лек хорус на акустичната.

 

Всичко е правено на 16bit/44.1kHz, а "мастеринга" е правен с Izotope Ozone 3, отново в Cubase.

 

 

Надявам се да съм бил изчерпателен. Някой ако има още въпроси - нека сподели :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност този вариант го направих, щото си спомням, че на едни награди на ММ тя го пя в малко по-втвърден вариант, та реших да доразвия концепцията :unsure:

 

 

П.П. Нямам нищо против да и продам аранжимента :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ей това е оригинала:

 

 

Ето и текста, който го интересува:

 

цък

Редактирано от Chrysalid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.