Jump to content
Българският форум за музиканти

Ефектите Boss


Nikolov_76

Recommended Posts

Здравейте, 

Има ли разлика в качеството на ефектите, и по тчно на по- стрите, произведени в Тайван и тези, които продават сега, произведени в Малайзия. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позволих си да коригирам (вероятно автоматично предложеното от някой софтуер) Мала Азия на Малайзия.

На въпроса - не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се случва, когато няма включен инструмент. Когато се включи китарата пищенето изчезва. Няма никакъв шум. Не съм виждал такова нещо. Този звук се появява, както се вижда, при усилване на драйва, и се променя при усилването.Нормално ли е за тези ефекти? Моля за Вашите коментари.

Редактирано от Nikolov_76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм попаднал на правилната схема в интернет, входът на този ефект е директно подаден на входа на операционен усилвател с много голямо входно съпротивление (за посочения модел типично 1MOhm). Висящият вход на практика играе ролята на антена и индуцирането на дори минимален ток при това съпротивление създава осезаеми напрежения, които излизат след допълнително усилване на изхода и се чуват.

На дисторжън Милин Камък така съм хващал и радио :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За шума на изхода е ясно, но това не е шум, а звучи като ясен сигнал, чиято честота се променя с увеличаване на драйва, все едно е пуснат сигнал от генератор....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой няма ли да каже как се генерира този чист тон....? Има проблем с ефекта или е нещо друго....

 

Редактирано от Nikolov_76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Високоимпедансният вход прихваща сигнал от някое от последващите стъпала, след голямо усилване. Получава се положителна обратна връзка, откъдето пищенето. Като се мени коефициента на усилване, поради ред причини, се променя и честотата, на която пищи този своеобразен генератор. Не е повреда, а нежелан страничен ефект. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Защото си помислих, че ефекта се е скапал, въпреки, че като се включи китарата е абсолютно безшумен, дори при усилен драйв....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поста на Евтим ти казва проблема, аз имах подобен и благодарение, на това, че го прочетох,

се подсетих, как да си реша проблема.

(при мен друга верига хардуерен преамп/интерфейс - саундкарта - програма на сонаруъркс - дау, разкрах саноруъркса и пищенето изчезна)

От видеото се вижда, че пищенето ти идва от една точка на драйва натам.

1. или се примиряваш да свириш с толкова драйв

2 или почваш да търсиш проблема напред по веригата. как да хванеш от къде - почни да махаш от веригата, нещата след боса едно по едно.

Като хванеш откъде ти идва половителната ОВ или го разкарваш това устройство или почваш да гласиш нива, докато пищенето изчезне.

На мен лично, точно този ефект на бос не ми е любим и бих го разкарал него, но това нищо не значи, ако теб те кефи и държиш да свириш с него ... действаш по описаният начин.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само когато няма включена китара. Открих го случайно.... Иначе  си работи перфектно.

А иначе, изключих всичко, оставих само него във веригата и тогава направих клипчето.....

 

Редактирано от Nikolov_76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе, вече я има темта, моля за Вшите мнения: 

Ккто стна ясно, имам OS - 2. Ползвм предимно драйва. Има ли смисъл да купувам SD 1. Ясно е, че е добре да се пробва, но няма къде да ги чуя заедно. Гледам в You Tube клипчетата, изглежда при определени настройки се препокриват като звук, но дали е така вдействителност..... Моля, кайто има лични наблюденея и има желание- да даде мнение. Благодаря.

Редактирано от Nikolov_76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже става дума за Тайвански/Малайзийски бос, ето едно прекрасно сравнение между двата.

Pedal Face-Off – Boss OS-2 OverDrive/Distortion vs. Boss SD-1 Super Overdrive Pedal comparison - YouTube

 

Натурално на осцилоскопа се вижда, че по дифолт ОС2 има орязване на ниските, това не е толкова важно.

Какво се чува ( или поне аз как го чувам). Има моменти в които, двата ефекта се припокриват ( при определени настройки)

СД 1 звучи по натурално и като овърдрайв ( какъвто е)

ОС 2 е повече дисторжън от колкото овърдрайв.

Разликата между двата не е от земята до небето, но аз бих предпочел СД1. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика между ефектите Boss произвеждани в Япония, Тайван и Малайзия и то най-вече в използваните компоненти и чипове.

Кое е по-добре няма да коментирам, това трябва всеки сам да прецени, но при старите платки, можеше да се извършват куп модификации, при новите, вече не...

 

BD-2_SMT.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.