Jump to content
Българският форум за музиканти

Амп симулатори за PC и други устройства


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Работата е там, че аз няма да изобретявам нов процесор, а ще контролирам VST хост на Windows машина.

Също така, искам да мога да управлявам машината при нужда (за да не реши да си прави нещо-си точно когато ти трябва).

Да носиш външен монитор по участия за всеки случай, би било смехотворно. както и клавиатури. Тъй като с touchscreen можеш да ползваш on-screen keyboard при крайна нужда и можеш да туриш една wireless мишчица, не заема много място. Иначе, ако не се налага да бърникаш по системата, пресетите ще си си ги направил (и настроил midi контрола) предварително, а когато свириш, само ще ги превключваш.

В случай, че искаш, да си сложиш master EQ или кабинет симулация на изхода, или нещо подобно, което може да се наложи, за да си нагодиш звука за конкретните условия на мястото, е хубаво да си има човек touch screen. Може и да е под прозрачен капак, за да не го настъпиш случайно.

 

Иначе, ако иска човек embedded решение, сигурно ще опита да ползва някакъв UNIX за основа, но това си е много работа, излизаща много от обхвата на практичното решение, което гоня. Там трябва да търсиш/пишеш драйвери, да нагаждаш JackAudio (примерно), да се тревожиш относно съвместимост на VST плъгините и други подобни дивотии.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми... по-хубаво ще е да имаш ротари енкодери - врътки, като на реален ефект/ амп/ тонконтрол/ квото там..

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма много голям смисъл, защото пак ще трябва да ги връзваш към MIDI команди - демек, да настройваш VST хоста и плъгините, вероятно за всеки пресет. Не, че не може да се помисли, но първо трябва да разгледам софтуера, за да видя дали изобщо би имало някаква файда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сдобих се с някакво тъчскрийнче. Ако плъгините връщат нещо смислено по MIDI, може и да сложа едно 2-4 редово текстово дисплейче отстрани. Още нямам много добра идея как се управляват по миди тия чудеса, ще изтегля някакво виртуално миди устройство, да пробвам.

Ако имам успех, ще мисля за изработка на подходяща кутия, която или да е ламаринена, или ПДЧ, или пък от онази неръждаемата ламарина като на V-Twin, въпреки, че ми се вижда малко кичозно.

Приемам всякакви идеи за MIDI контрола, както и за изработката на кутия.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста миниатюрни контролери като например Корг и още доста марки, вероятно са се навъдили токова за използване с таблети и други мобилни "рекодинг ригове".

А как се управлява - в софтуера цъкаш на което "копче" искаш да местиш, даваш му MIDI Learn (софта започва да слуша какво правиш на контролера), врътваш физически някой потенциометър (по-скоро rotary encoder) и той си го запомня. Това е за СС събития, с които можеш да променяш количество гейн/дилей/хорус скорост и всякакви такива параметри. За РС събития - по сходен начин гласиш кои бутони да сменят пресет 1, 2, 3, 4 и т.н. Може би... Нещо такова... трябва да се види и тества конкретния софтуер. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е видно, моята "тестова среда" има всичко необходимо за оценяване на естетическите качества на така оформящото се устройство:

smart.jpg

Появява се един проблем, обаче - пищеше от USB земята - добре е, да имам галванично изолиран изход от звуковата карта - както балансиран, така и небалансиран. Не мисля да слагам цял DI BOX вътре, но може би ще трябва да пригодя някакъв съгласуващ трансформатор. Някой има ли опит с такава проблематика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://nextgenguitars.ca/pages/whats-new.htmlbuild-your-own-passive-di-box-video-included/

Нещо ей такова - трафа може да е всичко, което е подобно. Аз съм използвал (доста :) ) "относително" подобен на Edcor, просто беше "на оферта" в един от сайтовете ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм... изглежда доста скъпичко като за малък аудио трансформатор, предполагам има защо, де.

Ще помисля дали не мога да навия нещо за домашно, на подходяща сърцевина, но наистина нямам опит с такива трансформатори, а като изход на цялото нещо, темата е чувтвителна определено, изкривявания или много нарушена АЧХ са силно нежелателни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С прост usb изолатор дали ще стане нещо. Или ще прецака латенцията. Тр. да имам някъде един, който още не съм пробвал дали ще тръгне юсб аудиото през него

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали трябва да върви захранване по това USB...

Поради ред причини, би било много добре, ако изходите са галванично изолирани.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам това yMIDI : https://www.microsoft.com/store/productId/9N587H7B7KRZ

 А вкъщи едно AKAI контролерче, BOSS MS-3 и ROLAD FC-300. Но boss-а всъщност ми прави всичко. И е много удобен за лайв- малък formfactor, но прави всичко. Има и LSB и MSB, #CC, PC. Но швейцарското ми ножче (HELIX) на лайв ми управлява всичко- :) може да видите как се справя и с YOUTUBE: 

 

Не само през USB- става и през DIN, ако имате интерфейс

Редактирано от wiseppman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, Evtim Djerekarov said:

Нали трябва да върви захранване по това USB...

Поради ред причини, би било много добре, ако изходите са галванично изолирани.

Ми отделно линейно захранване за аудио интерфейса. Така цифровата и аналоговата част ще са изолирани доколкото е възможно.
Ако не прецаква самите данни и латенцията де, и не прави други мизерии с разпознаване на устройството.

Бях го купувал, за да нямам граунд луупове в домашната система. Комп, интерфейс, усилвател, телевизор вързан за кабелната и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

или

https://sites.google.com/site/bharatbhushankonka/home/diy-midi-over-usb-using-arduino-uno

или

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го направиш това, може да произведеш и твой модел daw контролер :D. 

Сега дъвча нещо с ардуино, по един стар проект в аудиофорума, но се боря с други неща (базови) и нз нищо за миди протокола :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.