Jump to content
Българският форум за музиканти

Амп симулатори за PC и други устройства


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Сега прецъках и клипчето на Neural с Рабеа - звучи чудесно за такъв тип звук. Мисля че ако реша да си ъпдейтвам софтуера ще опитам различно от ikmultimedia и ще отделя повече време за опипване и пробване на trial-и. Изключително сериозен за мен минус на Amplitube е наличието на огромен списък от опции, които нито използвам, нито стават за каквото и да е (нито едно камионче не звучи добре, а готовите вградени пресети са просто довиждане), но очевидно влизат в цената на софта. Ако има следващ път въобще, ще е нещо което е само симулация амп, кабинет и няколко микрофона.

Страничен въпрос - като използвате софтуер, включвате ли камиончета преди аудиоинтерфейса? С уговорката че интерфейсът трябва да носи добре на силен сигнал и да няма клипване. Имам променлив успех, като предимно съм пробвал с различни драйвове. Или пък държите сигнала чист и обработвате звука изцяло след изсвирване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има някой с UA интерфейс... казват, че  техните плъгини са ужасно добри и реалистични. И вероятно не иска ужасно мощен комп. Проблемът е, че интерфейсите им са с цена като за два компа... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да погледнеш https://honestampsimreviews.com/ 

както и FB групата им. Разлгеждат всичко ново, което излиза, промоции и пр. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Плъгините на Universal Audio са писани от plugin-alliance.com и съответно са налични там за всички други аудио интерфейси :) Тествал съм и тях. Симулациите на бас усилватели са доста добри :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече ползвам само това. IRs-ите и пресетите стават и за хардуера и за Native- без ралика. Идеален за студийна работа. Има и много безплатни пресети  на сайта на Line6. Аз си купих пакета на Фремен с много IR и пресети и съм доволен.

(80) Fearless Gear Review: Line 6 HELIX NATIVE - YouTube

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Helix ще го пробвам.

Не знам как са по-набримчените плъгини на Neural DSP, обаче Cory Wong ми се струват много забележителни.

Честно казано им обърнах внимание, защото знам, че Сънчо от години прави разни бутикови хардуери и има опит от първа ръка с тях, така че съм сигурен, че ако каже, че нещо, целещо се в този тип звук става, значи става.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, какво да ви кажа.. след известно пробване на най-различни неща, мога само да кажа че плъгините на Neural DSP звучат толкова по-добре от другите споменати в темата, че последните звучат като зумчета след сравнението (вероятно и хардуерните им имплементации).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да кажа и аз, наистина тия ампове Neural DSP са нещо страшно. Днеска цял ден си играя с целия пакет - е направо ми отвяха главата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли, дали има хардуерни VST имплементации / педалиери, които позоляват да се свири с произволни VST плъгини?

Ако има, веднага биз закупил някои NEURAL-и за на живо. Убийствени са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Evtim Djerekarov  Neural мисля, че вече излезе на пазар техния Quad Cortex:

https://youtu.be/kjN2iQiH2WQ


Иначе аз последно съм се заигравал с Ignite Amps, Bias Amp & FX, както и Toneforge Misha Mansoor. Резултатите ми не са кой знае какви обаче...

От Ignite Amps ми хареса Emissary - Агресивен и "намаан" звук. Същото мога да кажа и за плъгина на Миша Мансур...

Концепцията на Positive Grid ми допадна - имат някои страхотни хрумки, които може би си струва човек да се заиграе повече. Особено когато говорим за Bias AMP.

Факт е обаче, че от никое от тях не можех да изкарам звук, който да ми пасне добре и лесно да нагодя във финалния микс на нещата си.

В момента чакам с нетърпение Toneforge Jeff Loomis...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Evtim Djerekarov написа:

Ако има, веднага биз закупил някои NEURAL-и за на живо. Убийствени са.

https://www.museresearch.com/products/receptor-features.php

https://www.ebay.com/itm/MUSE-RESEARCH-RECEPTOR-/264207229052

https://www.kvraudio.com/product/receptor-2-by-muse-research

Редактирано от wiseppman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам цените и възможностите на хардуерните решения и ми се струва, че единственото приемливо (и заменимо) решение е някакво прилично бързо мини PC като това с операционна система, малко мониторче и тъчпадче, педалиера, генерираща MIDI команди и аудио интерфейс, поместени в подходяща DIY кутия.


https://bazar.bg/obiava-29355411/mini-kompyutar-hp-prodesk-400-g1

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

:) всъщност тези аксесоари ще ти трябват така или иначе и за този хардуер.

Показания комп е с DDR3- гледай а е с повечко и по-бърза памет. Знаеш, над 64 samples на буфера на интерфейса започва се чувства латентност.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

effects with Amp Simulator

Free VST Plugin       

 

  DOWNLOAD AMPLISTORTION 2 (Free)

How to install ?
Copy the .vst3 file into the plugin directory of your favorite music software.

By downloading, you agree with the conditions, see below.
screenshot 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.