Jump to content
Българският форум за музиканти

TONY

Да изберем най-добър метъл албум на 2020-та!

Гласуваме за най-добър метъл албум на 2020-та!  

5 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Верно, че се включвам със закъснение и не съм изслушал горе-споменатото, но гледам нищо от това, което слушам не е в списъка. Дали съм консервативен за метъл - вероятно съм. Нямам представа дали да е в някой от тия двата списъка или нов, но липсва "Obsidian" на Paradise Lost.

А за 2021г директно давам първо предложение - "Necroceros" на Asphyx.

Но аз и двете банди си ги слушам от 1991г и винаги ще ги подкрепям. Тия поне никога не ме разочароваха, за разлика от Сепултура.

Макар че, споменавайки Sepultura, които не слушам откак Макс си тръгна, трябва да кажа в класацията за 2020 липсва "Quadra"  - слушах го и доста ми беше харесал. Заместникът на Игор доста приятно се справя, поне по мое мнение.

И говорейки за класика в 2020г, броим ли ремастерираните? Че нали Blind Guardian преиздадоха малко...

• Like 1

"Necroceros" на Asphyx. е споменат в сътветната тема за 2021, за месец януари.
Албума е добър, но за екстремен албум на месеца мисля, че гърците Йот Ирия YOTH IRIA - As The Flame Withers нямат конкуренция ( а и не само аз така мисля)

След като изтече феруари - ще пиша бандите за него месец.  Интересен месец се оказва.  Албумите на екстремните банди рулират.
Има няколко добри не екстремни...но вероятно феруари да се окаже и най-коравият в края на годината. Това е за темата за 2021.
Тук си пишем за 2020-та.

Куадра е добър албум, просто забравям да включа всичко, така че допълвате. 

ПС - ремастерите не ги броим за нови, но спокойно може да ги споменаваме. Аз също слушам ремастери и в няки случаи ги предпочитам пред оригиналите.

Още един албум, който съм пропуснал да чуя, а си заслужава да е сред най-добрите на 2020-та за рок/хард рок. 

Wishbone Ash - Coat Of Arms 

Еди албум, който съм слушал вече, но сега на второ слушане преценявам,че трябва да се спомене.

Ако харесвате хеви метъл, швейзарците не разочароват. 

Megaton Sword - Blood Hails Steel — Steel Hails Fire , 2020

Starblind - Black Bubbling Ooze,   2020

Бандата е шведска, стилът модерен айрън мейдънски. Продукция - супер.