Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на нов усилвател до 800 лева


Nikolov05

Recommended Posts

От моя гледна точка закупуването на чисто нов 120 ватов амп с три години гаранция спестява на автора на темата купуването на една камара боклуци.Слагаш ги един върху друг и обикновенно има разстрел.Ако пък случайно има някаква разлика в звука,тя е няколко хилядарки.Колкото до мадеждността и възможностите  за поправка ламповата техника е елементарна в сравнение с дънни платки и смартфони.Все пак парите са си негови и може да ги харчи както пожелае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Повечето модерни лампови усилватели са с многослойни платки и не са кой знае колко по-ремонтируеми от компютърните такива.

Мисълта ми беше за старите лампови усилватели, че са чупливи и капризни. Че искат NOS лампи за да свирнат така, както са били проектирани. А като ги раздрусаш по пътищата или между континентите не е ясно дали ще отпалят изобщо тия дърти усилватели. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората, които свирят на турнета с брадва или кемпер са банди, които свирят в малки клубове и това е продиктувано не от надеждността на техниката, а от теглото. Не е особено евтино да влачиш 40+ кг усилвател в кейс, но кемпера в раницата минава даже за ръчен багаж.

Тия с винтидж усилвателите като АЦДЦ продължават да си ги ползват, но там транспорта не е такъв проблем. Да не говорим, че масово (особено за метъл) се ползват 90тарски усилватели, като MESA, Peavey, Marshall, които (без да съм експерт в електрониката) са доста дуракоустойчиви и сравнително лесно ремонтируеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

И аз съм в дилема за домашен усилвател. Свиря всичко от блек метъл, дуум, пънк та и дарк-ню уейв и т.н. Искам да има и хубав чист. 
Харесва ми Orange Crush 35. Бюджет до 700 лева независимо нов или втора ръка.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Voidhanger said:

Orange Crush 35

Звучи доста прилично. Най-добре го пробвай.

Ако не ми хареса, аз бих опитал да си взема нещо стил по-маломощните неща на Балев, по възможност със send-return и бих го ползвал с различни педалчета според стила. Това, защото става дума за доста традиционни лампови ампове, без разни транзисторни или цифрови рационализации вътре - традиционно за традиционалисти.

Даже има къде да пробваш:
http://www.mmg-music.com/bg/node/7498

http://www.mmg-music.com/en/node/8133

http://www.mmg-music.com/en/node/6969

 

Тези VMB-та не съм ги пробвал, но в общи линии се вписват в бюджета. Там можеш да ги пробваш и с някое друго камионче или процесорче. Също не правя непременно реклама на MMG, но ми е близо до единия офис (често наминавам) и е готино, човек може да пробва, пък и имат това, което си решил, да купуваш, наред с други неща.

Има и нещо с кабинетче, може да уговориш проба вероятно:

https://www.olx.bg/ad/namalenie-lampov-usilvatel-vmb-tiny-terror-CID632-ID7L3ol.html

Може да разцъкаш и някои Blackstar-чета.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нещо по-метълско ми трябва като че ли, макар че китарата ми никак не е метълска (Yamaha Pacifica), но и това ще го оправя по-късно през годината.

Нямам възможност да пътувам засега и да пробвам, но май не е лоша идея да отида с китарата и да си пробвам на място, че по картинка не става.

Като цяло не съм претенциозен и мисля, че каквото и до избера ще ми върши работа. Блазнят ме ламповите обаче.

 

Също и Marshall DSL 15 ми харесва, но доколко може да се ползва за по-тежки стилове вече не знам.

 

Тия VMB-та със сигурност са добри, даже говорих с човека дето продава оранжевото, но мисля, че не ми трябва такова. Май ще поръчам на сляпо Orange Crush 35. И той е повече отколкото ми трябва, ама по-добре да има, че не се знае знае ли се :)

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Baby Thomas changed the title to Избор на нов усилвател до 800 лева

Харесва ми и винаги съм искал Orange. Отказах се от лампи, а Оринджа ще ми върши перфектна работа. 

Приемам предложения, въпреки че го поръчах и платих, ще бъдат налични чак след седмица, така че може и да откажа поръчката, ако някой ме убеди за нещо по-добро/удачно. 

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами например, човека може има повече опит от мен с тези неща и може да знае по-добър вариант. Аз досега съм имал само Fender Frontman 15, не съм имал възможността да свиря на нещо по-качествено.

Не се изразих правилно - не да ме убеждава, а да предложи друг вариант. В крайна сметка нито се занимавам професионално с музика, нито имам намерение да се занимавам - свирене вкъщи и с приятели за кеф, записи в домашното "студио" :) 

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би беше добре, да отидеш да пробваш някой почивен ден и да прецениш за себе си. А защо без гаранция? Нали уж ново...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е голема работа, със сигурност ще е по-добре от Фендерчето :)
Без гаранция, щото им е изтекла. А пък исках и да е оранжево, а не черно, но това го бях преглътнал, ама това с гаранцията не можах.
А от Германия ми излезе хем по-евтино, че и с 3 години гаранция от Thomann.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Voidhanger said:

Харесва ми и винаги съм искал Orange. Отказах се от лампи, а Оринджа ще ми върши перфектна работа. 

Приемам предложения, въпреки че го поръчах и платих, ще бъдат налични чак след седмица, така че може и да откажа поръчката, ако някой ме убеди за нещо по-добро/удачно. 

Тогава го вземай и не го мисли. Щом си ти е на сърце и вече си си го избрал, не оставяй другите да те разколебават. Най-тъпо да се поведеш по акъла на някой и накрая да съжалиш за грешния избор, поне при мен е така. 
Иначе аз попитах и от любопитство, но и защото лично аз щях наистина да проверя дали Владо Балев може да измисли нещо за определения бюджет (който беше и по-висок от цената на Оринджа). Но пък то щеше да е продиктувано от различни нужди (повече мощност и прочие). 

Редактирано от Annonnymоus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има в olx за 500 лева добра оферта за глава и колона от Владо Балев, но просто не беше за моите нужди. Живи и здрави, другото е поправимо :)
Нaли знаеш че внушението е голяма работа - сега това оранжево зверче ще ме кара да се чувствам като истински дуум стоунър титан :D
Са и китарата да си сменя с нещо подходящо и това е, повече не ми трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.