Jump to content
Българският форум за музиканти

Evolution Mk-461c


Recommended Posts

Адаш, пазарувай... нема кво да се чудиш...за кинтите си е супер:wacko:

Мен жена ми се чуди как успявам да ги сбутам техниките в 3 на 3 на 3 ама при добро желание става :lol: Така че ако преодолееш изконния женски стремеж към подреденост като в кукленска къщичка - всичко е наред.

Да бе да му се невиди - не ще да трупам такива играчки из къщи :wacko: Къде щели сме да ги слагаме, после като се местим незнам си кво си и така...

 

Иначе май и аз му фърлих очото на тва, ще изчакам да отшуми последната ми покупка и ще си завзема и аз една такава клавиатурка :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да бе да му се невиди - не ще да трупам такива играчки из къщи :wacko: Къде щели сме да ги слагаме, после като се местим незнам си кво си и така...

 

Иначе май и аз му фърлих очото на тва, ще изчакам да отшуми последната ми покупка и ще си завзема и аз една такава клавиатурка :wacko:

Вкарай елемент на изненада :lol: Донеси я вкъщи- пък то, ако ше те гони - ше те гони и без т'ва, ама поне ще си с клавиатура - един вид духовно богат и оневинен пред себе си:wacko:.

 

Пешо - Семпълта'нана'нка как се държи с МК-то, в сми на Пич/Мич, Бендове, че тия дни съм се засилил да го пускам в утилизация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз сам с такава клавиатура мк461 и е първата която е внесена в БГ от ВАЛИ . С шефа сме приятели и цената за мене е коренно разли4на.А за функционалност сам много доволен,последно записвах едни неща с NOVATION V-Station VST инструмента - многоооо добре.

:wacko: що не се обади като писах че ще си взимам. 100 пъти предпочитам да не давам процент на get.bg, а на някой съфорумец :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо - Семпълта'нана'нка как се държи с МК-то, в сми на Пич/Мич, Бендове, че тия дни съм се засилил да го пускам в утилизация?

тва не го разбрах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако разбира се след това не се замислих че тези клавиатури се внасят от комп фирма, а не от мошениците дето препродават скъпо и прескъпо уж професионалната муз техника

Абсолютно си прав, да го е' :wacko:

Адаш, пазарувай... нема кво да се чудиш...за кинтите си е супер:wacko:

Мен жена ми се чуди как успявам да ги сбутам техниките в 3 на 3 на 3 ама при добро желание става :wacko: Така че ако преодолееш изконния женски стремеж към подреденост като в кукленска къщичка - всичко е наред.

 

2 мс не постигат и повечето хардуерни китарни процесори или въобще дигитална техника - от сорта на процесори, Eventide, TC, Lexicon са с по 2-3-4 мс латенция, или дигитални синтове.... така че си е супер добре направо.

ммммммм за закъснението на хардуеърните процесори не съм съгласе. далече е под 2 мс. Моя диджитек студио 200 дето никой го неще и в крайна сметка па и аз за кво да го продавам е с латенция май нещо от рода на 0,06 мс ако немаше и още една нула даже :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо - Семпълта'нана'нка как се държи с МК-то, в сми на Пич/Мич, Бендове, че тия дни съм се засилил да го пускам в утилизация?

тва не го разбрах

В смисъл на това Пича и Модулация дали са плавни и достоверни, за соло инструменти, защото използвайки ВСемплър например има разни скок/прескоци, които с НИ Комтакт ги няма, което ме навежда на мисълта, че има софтуерен проблем.

Мисълта ми е как е положението в Семпълтанк (който от един пост подразбрах, че използваш)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мииииииии флейтата на последното ми парче е и със пич и с модулация ама не мноо щото естествено че ще звучи гадно, иначе за ел инструменти там нема грешка то си така или иначе изкуствено. с барабаните стават доста яки изгъзици, а и много е хитро на някои бленди на цигулки на пример че пича ти служи за нещо като ала волюм/атак мн добре е замислено требе да се отбележе ама още съм нов имам около ден и половина разучаване и то не сериозно така че все още не съм се запознал с тоя семплер но определено ще го направя

 

пп съжалявам за офтопика ама в една или друга степен нещата са по темата или многото появили се подтеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напазарувах аз Ево-то и снощи дойде. Мания от'секъде, супер му се кефя. Може би защото не мога да изсвиря нищо, знам ли... :)

 

Какъв офф-топик, на мен са ми интересни писанията Ви. В най-скоро време (щом науча 2-3 акорда) ще се впусна в софтуерни изследвания, че снощи само дрънках с В4 и СаундФонтс малко. Малко малко...до 02 часа отиде... <_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз от околко 3 седмици еволюирам. Та искам да ви питам за едно нещичко дето забелязах: когато превключвам миди канала на който клавиатурата изпраща (най-лявото от контролните копченца) ако превключвам на 1-ви канал има едно закъснение от 3-4 секунди, докато когато превключвам на който и да било друг канал, го няма. Това е кофти за свирене на живо ако свириш с няколко вст-та, които слушат на различни канали и искаш да превключваш между тях като сменяш канала при това бързо.. Та може ли някой друг еволюиращ да каже дали има наблюдения при него каква е ситуацията?

 

Иначе за пич-бенда - май доста зависи от типа инструмент. Например тромпети и саксове доста изкуствено звучат през Контакт или сфз+, докато на контакта пусках един слап бас и един фретлес (от Контакт 1 семпъл лайбръри) - просто убийствено звучат (особено фретлеса..). При тях обаче трудно пък нещо се получават нещата с велоситито щото има два лейъра със заглушени ноти най-отдолу и един с пич-бенд най-отгоре и май бая тренировка се изисква за да може да ги използваш ама това може да си е проблем на самите семпли..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ше зема да си отговоря сам, пък вие кажете дали съм прав: значи закъснението се получава според мен, защото като въведеш 1, то чака още 3 секунди дали случайно нема да въведеш още някоя цифра щото може да праща на миди канали от 1 до 16. От друга страна ако въведеш 2 или по-голяма цифра не чака щото не може да имаш миди канал двайсе и нещо си или петдесет и нещо си и т.н. - просто нема смисъл в тоя случай да чака втора цифра. Пак малко не са го домислили тука ама решението е сравнително просто - ако не искаш да се бави при сменяне на канала просто не ползвай първи канал, хаха, тъпо но работи..

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е проблема, значи той е лесен за разрешение: просто като искаш да превключиш на първи натискаш 0 и след това 1! Така би трябвало да нямаш закъснение! На повечето Ямаха като превключваш звуците нещата стоят по тоя тъп начин....

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гениално, както казваше Татяна Лолова в оная реклама!:) Наистина не бих се сетил! Бравос и много благодаря! Довечера ще пробвам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.