Jump to content
Българският форум за музиканти

Evolution Mk-461c


Recommended Posts

Здравейте. Видях съседната тема на колегата, но имам съвсем просто и конкретно питане. Тази клавиатурка дали е голяма сопа или ще ми върши работа при положение, че:

1. Не мога да свиря дори "Мила моя мамо" на пиано/кийборд.

2. Няма да ходя на концерти в Роял Албърт Хол поне 1,5 години, защото съм ангажиран.

3. За първи път ще се сблъскам с МИДИ джаджа на компютъра си и нямам точно такъв опит.

 

Инак с РС-тата съм ОК, но не знам дали 5 октави са ми малко, колко точно е чувствителна (на сайта пише, че е, но май има някакъв параметър...нещо като нива на чувстителност [все едно grayscale]), и други такива newbie нещица...

 

Общо взето ми трябва да се уча, за играчка и свирня евентуално с приятели в нас...

 

П.П. Утре един притятел може да пътува до търновското Вали и ако се наложи трябва да имам отговор (и пари)! :cheers:

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

http://get.bg/catalog/index.php?cPath=237_...5db4171ec6e31e5

 

ако си от софия чувтсвай се поканен да я видиш пиши ми лс ако искаш аз съм мн доволен. наистина съм доволен, но имай предвид че латенцията на системата ти ще е от голямо значение за свурене в реално време със семплери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, видях офертата в Гет.бг, но мисля да напазарувам от Вали.

 

Не съм от София и мисля да пазарувам за пореден път "на хартия", защото ме е страх да не ми свърши мерака (и парите). Щом ти казваш, че е супер - значи е супер. Благодаря!!!

 

П.П. Машината е читава, в повечето случаи свиря с ВСТ при 2мс. латенси. Мисля няма да имам голям проблем с РС-то... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човек за тия пари си е много добре бе според мен и според мн други, Сънчу има такава дето се вика първо с него се консултирах то ти можеш да се разходиш назад по темите и ще видиш няма смисъл ся да се повтарят писани вече неща, но на кратко де аз съм мн доволен и тва си е :headbang: страничен въпрос да ет запиатм само с каква зв карта си че си на 2 мс и на коя програма работиш така информативно питам :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audigy 1 с драйверите на 2 ZS, 2GHz CPU.

Cubase SX 2.2, Nuendo 2.2, ASIO FX Processor, Guitar Rig, Amplitube.

 

Не ме питай колко VSTi/МИДИ канала/Аудио трака съм пускал и в същото време съм свирил, щото не съм пробвал точно. По-точно бих казал: "Надявам се да е ОК с тази машина!" ;)

 

P.S. Ок, ще търся още по-назад темите, за да попрочета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има два модела. Не мога да ти кажа кой какъв е. Само мога да кажа, че съм ги пробвал и двата. Единия ми пасна добре като клавиатура. Другия е много зле.

Внимавай! :exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емииии. Те се внасят само 3 модела МИДИ клавиатури. Едната е с 2 откави и честно казано не знам каква работа може да върши. Може би е "Тръгнал Кос Едишън" :green:

Другата е 4 октави.

Третата, която съм описал като модел по-горе, е с 5 октави и е най-голямата и скъпа от всички. За нея се точа... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audigy 1 с драйверите на 2 ZS, 2GHz CPU.

Cubase SX 2.2, Nuendo 2.2, ASIO FX Processor, Guitar Rig, Amplitube.

 

Не ме питай колко VSTi/МИДИ канала/Аудио трака съм пускал и в същото време съм свирил, щото не съм пробвал точно. По-точно бих казал: "Надявам се да е ОК с тази машина!" ;)

 

P.S. Ок, ще търся още по-назад темите, за да попрочета...

братко и кво с аудиджито имаш две мсекунди закъснение през асио еееееееееебах ще си променя мнението аз за тия аудиджита дееба. евалата им праим, атва поддържали 24 бита или все още е на 16

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-рано имаше една TGK 61 или нещо подобно от Target keyboard. Тя има екстра клавиатура.

Моделите Evolution MK-461C MIDI клавиатура с 61 клавиша - с контролери и има и модел по-евтин без контролери пак с 61 клавиша, но с modulation и pitch bender са с много лека клавиатура. Тази с контролерите не съм пробвал.

Пробвал съм 41 клавишов Evolution - много лека и кофти клавиатура! ;)

Като се има в предвид обаче цената, мога смело да ти кажа - Давай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе чакай че нещо се замислих ми то мойта е бая по-скъпа па 2мс й е минимума, а на Налбантов е наистина бая скъпа и по едно време се ухажвахме една нощ с него за размяна с доплащане и май ако не се лъжа Луната му като минимум поддържаше 3 мс :think: аз едно време имах лйф 5.1 и стигах до 10 мс ама тогава не на асио ми на кво беше там онуй измисленото, а после имах м-аудио и :think: там през асио отиваше май на 3 или 5 не съм сигурен. Не казвам че не казваш истината, напротив изключително ми е интересно това, което казваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо и ти ме накара да се замисля ;) Като свиря с някакъв VST плъгин - примерно Амплитюб, аудиджи-то си се държи прекрасно на 2.66 мс. Замислих се дали ще е същото и с vsti и ръгнах синта към миди-то и пуснах един B4 на native instruments. Еми същата работа - няма никакви припуквания или квото и да е. Anyway - това е малко оффтопик.

 

Чудех се следното, тази клавиатурка дали е по-приятна от моята детска играчка (yamaha psr79)? Много ми допаднаха 3-4 нещица в този еволюшън като touch response, 5-те октави (моето животно е с 4), pitchband-a и възможността за състейн педал, та се чудех дали и аз да не си взема една такава ;) (само да не чуе жената)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах psr и бях доволен от него здрав и добри звуци за тази цена разбира се. излишно е да споменавам че не се сравнява с vst ама грам. имаше динамика и състейн педал дето ми го направиха от ключ за лампа и върши чудесна работа. продадох клавира и ся съм с евото по-добре е и естествено пак с тоя педал е прекрасно за пиано. имам две пиана вкъщи и мога да кажа че не ще и дума за сравнение ама едното е клавиатура, а другото си е пиано. не съм пробвал хамър или semi и други такива по-скъпи неща така че ....., но като гледам едно нещо, което е много показателно а именно цената на евото на запад, сравнена с др клавиатури високичка си е и тя си е като у БГ, което е мн чудно ама направо ми се струва невъзможно, ако разбира се след това не се замислих че тези клавиатури се внасят от комп фирма, а не от мошениците дето препродават скъпо и прескъпо уж професионалната муз техника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се объркал за 2-те милисекунди латенси. Казах каква е машината, Крейтив АСИО драйвера го нагласям на 2 мс, пускам гитар Риг и стъргам без грижи. Когато в рак-а сложа МР3 да свири едновременно почва да пука и иска по-висока стойност. Но ако пусна същото МР3 с Уинамп - всичко е ОК. Сега вече не знам с още 3-4 трака (Баттери/В4/ГруувЕйджънт/Трилоджи) как ще стоят нещата, просто не съм пробвал. Но скоро може да опитам и ще се чуе.

 

П.П. Аудиджи съвсем не е голяма летва, макар да е на светлинни години далеко от Про картите. Моята не поддържа 24-бит, защото е Аудиджи 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако разбира се след това не се замислих че тези клавиатури се внасят от комп фирма, а не от мошениците дето препродават скъпо и прескъпо уж професионалната муз техника

Абсолютно си прав, да го е' :wacko:

Адаш, пазарувай... нема кво да се чудиш...за кинтите си е супер:wacko:

Мен жена ми се чуди как успявам да ги сбутам техниките в 3 на 3 на 3 ама при добро желание става :wacko: Така че ако преодолееш изконния женски стремеж към подреденост като в кукленска къщичка - всичко е наред.

 

2 мс не постигат и повечето хардуерни китарни процесори или въобще дигитална техника - от сорта на процесори, Eventide, TC, Lexicon са с по 2-3-4 мс латенция, или дигитални синтове.... така че си е супер добре направо.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз сам с такава клавиатура мк461 и е първата която е внесена в БГ от ВАЛИ . С шефа сме приятели и цената за мене е коренно разли4на.А за функционалност сам много доволен,последно записвах едни неща с NOVATION V-Station VST инструмента - многоооо добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.