Jump to content
Българският форум за музиканти

Алнико магнити, stingray fake адаптери


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Нз кога ще запиша семпли, но засега мога да кажа, че адаптера носи много на бой, откъм динамика. За разлика от керамичния, когато блъскаш струните, и особенно popping на тънките, по-нагоре по грифа - не звучи така гадно. Звучи си натурално, по-близко до звученето на струните на сухо.

И двата адаптера паралелно свързани.

П.п. този адаптер го сложих на бридж позиция, където беше керамичния китаец. За нек позиция мисля да врътна още един, с 15 мм магнити, по ниска бобина и по-малко навивки (колкото хване). Мисля че таман ше се изравни с бриджа така, като ниво на сигнала.

С алникото като че ли има някаква натурална компресия и по-плавен клип, както и не толкова резки/ остри високи.

Нещо като лампова техника vs solid state :D

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Намерих остатък жица 0.07, ~450 гр. на по-голяма макара, за 20 кинта. Развива се идеално и навих две бобини x 8800 нав., без нито едно късане.
И ще имам доволно мат'рял за други адаптери.

Финални щрихи - wax potting, само с парафин:

От всички модове по китарите досега, това се оказа най-проблемно.
Освен навиването, правенето на машинка, намиране на материали, проблем е самата конструкция на бобината.

Две от четерите бобини изметнаха сериозно. В опит да ги изправя със стяги, на едната и счупих задното капаче и ще го заместя с друго.
Бобината не можах да я пробвам дали не се скъса, но мисля че не.
Дори и да не е плексиглас (смотан материал с хубава визия), ако не е нещо поне 3-4 мм дебело, при ръчното навиване (кръстосано), може да се появят напрежения в намотката, които да изметнат капачетата на бобината. 50/50... две бобини станаха екстра, две се извиха.

Самите капачета, поръчани на лазер, струват скъпо, спрямо количеството материал (~1.80-2.00 лв/ капаче).
Но в домашни условия няма как да си направя отливка на цялата бобина, и да направя капачета само за визия отпред.

 

viber_image_2021-03-19_08-56-40.jpg

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Цялостно като визия, мисля че стана супер

IMG_20210321_185807~2.jpg

Сега експериментирам с паралелно/ последователно свързване на хъмбъкер. С паралелно баса тънее (не са дефазирани) и тр. да го усилвам докрай от комбото.

С последователно има супер готина и мека атака при удар, особено като ползвам вградения в комбото компресор. Ударите при слап свирене звучат като кик дръм :D. Обаче , ако не наглася параметрика да е mid scooped, тона е грубичък. Също, нек позицията напомня малко P bass.

И при двете свързвания се наблюдава малко носово звучене. Което донякъде очаквах, защото двете бобини сa по-раздалечени от масовите soapbar хъмбъкери.

Не са и достатъчно раздалечени, като при j bass.

Като цяло, май ще ги свържа паралелно. Баса ще може още да го помпя от активното EQ. Но тази атака на последователното свързване наистина си струва. Макар че без компресор/ лимитер, също може да е грубичко.

По-блансиран тон (като на всички басове) ще стане, като миксирам нек и бридж. Но даже не съм ги свързал още през електрониката на китарата - гръмна ми главата от проби, с един жак запоен на адаптера :D.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.