Jump to content
Българският форум за музиканти

Алнико магнити, stingray fake адаптери


Recommended Posts

Чекръка ще е 1:2. По-лесна изработка и повече контрол над процеса. И по-бавно...

По принцип ще го правя с лагерчета и верояно ще може да стане с две предавки 2:1, последователно, но евентуално нататък..

Направих пробно колелцата, станаха добре. Текстолит 12 мм дебел.
Страниците на механизма - като взема лагерчетата.

1-2-gear-02.jpg

kolela-1-2-2020-12-21-14-45-30.jpg

 

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли идея  как са ориентирани двойните магнити на фендер джаз бас адаптерите?

Ако ги позиционирам така, че с кръгчето да са в един полюс към струната, се отблъскват странично... Предполагам с времето ще се изтощят по-бързо така :(.

Нямамвече джаз бас тип китара, нито такъв адаптер под ръка. Някой да верифицира разстоянието между двойка магнити? По скалирани картинки, излиза 2-3 мм между перифериите.

---------

За 9.5 мм диаметър магнит, все още най-добрата оферта е ~ $80 за 100 броя, вкл. шипинг. Но не съм мераклия да купувам за толкова пари. Търся партия да си разделим по 50 магнита.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Оказа се, че и жица не мога да намеря тук..

Машинката ще си я довърша лека полека на работа, магнити ще ползвам по два на струна, като за джаз бас. Вероятно под ъгъл 30*, да се вмести в дължината на стингрей адаптер, като китайския фейк. Правя един адаптер да си начеша крастата, и по музикалната част ще отделям повече време за свирене, не за правении.

Някой да насочи откъде да намеря малко Ф 0.06/ 0.07?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не би трябвало, но ще се види като навивам.

Жалко, че не е повече, да врътна и един сингъл за солокитара. Но не ми се дава ~100 лв килото, на дребно, или 20 лв килото (колкото струва заедно с търговска печалба), но макари по 10-12 кила...

И после, не стига че скъпо и прескъпо са материалите, да отделяш часове време и усилие, ОТГОРЕ на това.
Тъпанарска ра'ота...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Корпусите са готови. Сърцевината на бобината ще е 13 мм висока. Поръчах и алнико Ф5 на 18 мм височина.

Всички части за машинката са налични, само трябва да се сглоби (за предпочитане е сама да се сглоби :D).

Брояча ще забави нещата. Нямам механичен, нито съм измислил/ събрал чаркове за механичен привод.

Ще бъде с ардуино контролерче, lcd дисплей, модул датчик на хол и магнитче.

 

IMG_20210207_160957~5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върти се доста добре (има лагерчета вкопани).

Като цяло, супер много занимавка за еднократен проект, за изработка на 1 бр. адаптер :D.

От китайския стингрей фейк с керамичния магнит не съм супер очарован. Бридж позиция. На сухо ми звучи една идея по-добре, въпреки че струните са поумрели. 

пробвах го пасивно, през активната електроника се надявам да е една идея по bright.

При паралелно свързване работи добре, без необуздана динамика, макар че DC съпротивлението пада на 2к8.

По Low output изглежда е моето нещо (въпреки че не съм им мерил пиковите нива)

IMG_20210209_162453.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Финален реглаж на луфта и може би ще изчакам 18 мм магнитчетата, че ми писна от тва :D.

А и сърцевините на места се отвориха (някакви десети стенички отстрани)да не стане беля с вкарване/ изкарване на магнитите.

 

IMG_20210222_003629~2.jpg

IMG_20210222_003146~2.jpg

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

18 мм магнитите дойдоха

IMG_20210306_201753~2.jpg

IMG_20210306_201302~2.jpg

Малко особено изглежда :D

IMG_20210306_201914~2.jpg

Жалко че няма тел, да си врътна още един такъв. Не че съм ги навил де, още не съм сигурен колко навивки да ги правя

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро 7-8 к ще пробвам, да гоня съпротивлението на alnico JB адаптери.

При JB, нек и бридж са в паралел и саунда е екстра.

Видях спецификациите на seymore duncan хъмбъкерите, те са дори 5к в паралел (значи ~10к на бобина).

Средната обиколка на моите бобини е ~20 см и някъде над 0.9 ома на обиколка, значи би трябвало да е почти толкова килоома, колкото са навивките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората я скъсах на 5500 чак, и ми изгоря поялника :D

Ще ги направя по 9000 навивки, което е 7к и нещо. Излиза по 0.83/4 ома на навивка, реално.

замислям се все пак да намеря още жица, но продават остатъци на големи макари. Нз дали сама ще се развива и излиза. То и от мъничката се къса :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.