Jump to content
Българският форум за музиканти

Купувате ли на сляпо?


Yo The Real

Recommended Posts

AxeFx от https://www.g66.eu

Сега си поръчах една миди педалиера, пак на сляпо, другата седмица като дойде ще дам отзиви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си купил каквото ми трябва,но все пак благодаря за информацията.В МЦИ няма да се върна ако ще на челна стойка да ми застават така е от 8 години и няма да се промени.От кога Мюзик дивижън са представител на кемпер?

Ами там съм виждал да продават различни модели още от преди няколко години.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.12.2020 г. at 17:42, musicman написа:

AxeFx от https://www.g66.eu

Сега си поръчах една миди педалиера, пак на сляпо, другата седмица като дойде ще дам отзиви :)

Аха, значи все пак имало. От големите само Брадвата не съм имал и нямам впечатления. Но си е от най-добрите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ако разглежда човек обявите из "продавалниците", ще забележи, че има доста китари с описание от типа на "купена е от ХХ сайт, чисто нова е, само е отворена за проба". Това за мен повече от всичко доказва правотата на съвета да се пробват поне китарите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа, междувременно си поръчах Boss OC-5, Harley Benton MP-100 MIDI Foot Controller и Zoom H1n. Нищо от това не бях пробвал. В крайна сметка и трите ми вършат работа.  Harley Benton-а с уговорката, че е за домашна употреба, има си кусури. Но за този ценови клас съм доволен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, musicman написа:

Такаааа, междувременно си поръчах Boss OC-5, Harley Benton MP-100 MIDI Foot Controller и Zoom H1n. Нищо от това не бях пробвал. В крайна сметка и трите ми вършат работа.  Harley Benton-а с уговорката, че е за домашна употреба, има си кусури. Но за този ценови клас съм доволен. 

... а педалиерата от g66.eu не дойде ли? Тази пт НВ ме беше заинересувала, но няма къде да ги слагам вече. Пък и отделни екпрешъни- на мен ми е малко неудобно. Но очаквам отзиви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Нямам оплаквания за момента. Но не съм го тествал все още изцяло. Тези дни ще опитам да запиша акустична китара примерно, но най-интересно ми е как ще се държи на по-високи децибели, което по разбираеми причини няма как да тествам в момента. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, сигурно няма да е като мобилните телефони и потребителските видеокамери- при високи децибели да изчезват ниските честоти- няма бас и каса.

Редактирано от wiseppman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста неща съм купил на сляпо и досега съм имал късмет. Имам няколко китари от Томан (Epiphone SG G-400, Squier Classic Vibe 50s Tele и 70s Mustang, както и един евтин Gibson LP Junior Double-Cut Tribute) и въпреки че съм доста взискателен относно външен вид/качество на изработка/сетъп, не съм бил разочарован. Усилватели, говорители, педалчета и т.н. няма да ги коментирам, при тях нещата са що-годе по-лесни.

В момента имам дилема дали да поръчам (пак на сляпо от Томан) 2020 Gibson Les Paul Classic Honey Burst, който макар и да e от по-ниския клас на марката, си е доста скъпа китара за непрофесионална употреба. При тази цена не бих преглътнал компромиси в качеството на изработката, а предвид реномето на Gibson, е ясно, че има голям шанс да ми се падне именно не много добре изпипан инструмент, което за цената, която ще платя, поне за моя стандарт, трудно бих преглътнал. 

В този ред на мисли, някой връщал ли е стока на Томан в 14-дневния срок и безплатен ли е транспорта обратно?
В сайта им с условията делят 14-дневния законен срок и разширения (който те самите дават допълнително) в две отделни секции, като в секцията на 30-дневния пишат, че не поемат транспорта на поръчки, изпращани извън Германия като част от 30-дневната им политика за връщане. В секцията за 14-дневния срок обаче, нищо не пишат за "извън Германия". Пише само "за наша сметка" и толкоз, та не знам как да го тълкувам това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Струва ми се, че доста изпреварващо разглеждаме събитията и вероятните възможности :) Да не говорим, че винаги можеш да им пишеш и да ги питаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 22.11.2020 г. at 0:01, Yo The Real написа:

Та ми стана интересно: купувате ли на сляпо?

Ааа не! 10-15 китари, като наддаваш за тях в Ибей...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.