Jump to content
Българският форум за музиканти

Voidhanger

Избор на аудио интерфейс

Recommended Posts

To тази работа с "оригинала" е цяла друга поредица от томове събрани съчинения :) 

На мен М-Аудио не ми вдъхват доверие нещо. Директни впечатления нямам (с тях и изобщо с техни монитори), но съм чел че са смотани. А и съм имал други техни продукти и... мех...

KRK Rokit? 5" моделът ти е долу-горе в бюджета...

Гледах сравнение между Рокит и М-Аудио - честно М-Аудио звучаха по-добре, но това доколко е вярно не знам, все пак ги слушам на компютърни колонки с буфер за 100 лева :D

Единственото ми изискване е да мога да си ги ползвам и за филми и музика когато съм на компютъра,освен аудио обработката и да имат приятен бас.
Иначе за слушане си имам аудио системка - Kenwood KA1100D+Canton CT1000, грамофон Thorens TD320 с доза Benz Micro Silver MC и Cd player Philips CD753 с магическия ДАК 1549 (според Лампизатора).

Edited by Voidhanger

Преди 1 час, synchu написа:

To тази работа с "оригинала" е цяла друга поредица от томове събрани съчинения :)

Не схванах точно къде се корени съмнението ти... ;)

Предполагам знаеш, но да обясня пак - студио с възможности и рекламно необвързано с дадена фирма, прави периодично тестове на монитори (и не само). Имат си акустически обработени помещения, имат си и скъпи микрофони...и знаят как се работи със софтуер и хардуер. Разполагат правилно микрофоните и по един и същи начин, на едни и същи нива записват няколко чифта монитори, после нарязват еднакви отрязъци от оригинала и тестовете с мониторите и ти пускат A/B сравнение кой чифт как се е представил, като периодически минават и през оригинала. Някъде разликите спрямо оригинала са толкова драстични, че изобщо не е необходимо да имаш някакъв слухов опит, за да кажеш, че този и този чифт издишат отвсякъде или поне в репродуцирането на определени стилове. С теста на мониторите е просто, по-сложно ми се струваше осъществяването на същите тестове на слушалки, но който го може си го може - имат и такива на мониторни слушалки, което е доста полезно когато искаш да си вземеш конкретен модел, който никъде няма къде да чуеш на живо и ти остава само да четеш отзиви на обикновени потребители, които често изобщо не са меродавни. Ама много се отплеснахме в друга тема и предлагам да приключим, преди модовете да ни се скарат. :)

Ами аз в тубата гледах точно такива сравнения в един канал на много видове монитори и съвсем ясно си се открояват различията. На мен ми трябва нещо непретенциозно, но все пак не съвсем тесла. Както и да е, темата вече пое друга насока, та наистина по-добре в друга тема :)

Отлично разбирам какво казваш.

Мисълта ми е дефинирането на оригинала - защото Chris Lord Alge например, или който и да е, го е чул по начин, по който ние няма как да го чуем, ако не сме в неговата конфигурация, която е конфигурация, която той си е направил спрямо неговия начин на работа и как иска да чува нещата. А той прави оригинала :) Който пък как звучи в студиото и как е отработен е съвсем друга работа :) Все таки - не това е темата, а и няма кой знае какво значение.