Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на аудио интерфейс


Voidhanger

Recommended Posts

Е това едва ли е така - хората си записват - просто вероятността да има някаква драма е по-голяма. От друга страна - може и да няма :)

Аз имам id4 - интерфейсът си е ок - но зависи на каква конфигурация се използва и не няма общо със стабилността на RME.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Фокусрайт интерфейс и не съм имал грижи с него, но май не съм го пускал с Уиндоуси... Мисля че твърде много се вживяваш в избора и най-вече някакви параметри, които нямат реално значение за 90% от потребителите. Избери някоя с достатъчно вход/изходи/други параметри и за която няма масово оплаквания.

Сравнително скоро Ола имаше едно интересно ревю на някакъв нов интерфейс и го беше сравнил с по-скъпа марка/модел. Интересно беше да се види къде е разликата и защо цената е друга. Също и това, което спомена synchu за стабилността на драйверите (важи главно за Уин).

За непретенциозни домашни занимания общо взето всеки модел, който не е откровено куц, ще ти свърши идеална работа. ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това исках да чуя Baby Thomas :)  Наистина се вживявам повече отколкото трябва за аматьорски записи отвиеме на време, когато ме споходи музата. Нито ще го ползвам по цял ден, нито всеки ден.

В момемнта следя търгове за Audient iD4 и май него ще взема, не си струва да набутвам пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че я препоръчвам (нямам опит с нея), просто ревюто е интересено и показва, че нещата не са само "192КХц > 96 КХц" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе баш така си прозвуча, ама карай.? Има един руски youtube-канал, дето постоянно правят интересни тестове на монитори, микрофони, интерфейси и др. техника, които вчера пуснаха едно разяснително клипче точно за битовете и килохерците. Предназначено е най-вече за тези дето се чудят доколко има смисъл от 192 vs 96 vs 48 vs 44.1 килохерца, респ. псевдо 64 vs 32 vs 24 vs 16 бита. Не че не го знаем, но наистина има много по-важни неща от хипер-напомпаните стойности на някой лъскав интерфейс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, тъй, истина е това. Ами има оферти  втора ръка, не знам доколко е уместно да се купуват такива неща употребявани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че съм си теле и преди да взема нещо чета доста и това се отплаща винаги. Ето за това нещо говорех, google translate  е ваш приятел:

https://fr.audiofanzine.com/interface-audionumerique-usb/audient/id14/avis/r.177497.html

https://fr.audiofanzine.com/interface-audionumerique-usb/audient/id14/avis/r.163700.html

И не само тия. Добре че не го взех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През мен са минали няколко звукови карти. От някъде 5 години съм със една Steinberg UR28M. Супер си работи  - нямам грижи. Взех я за 200лв. втора ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стайнберг-а е готина, бих взел и аз една за 200 лева,ама няма, уцелил си оферта.  Има за по 150 евро втора употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Motu M2 се оказва доста тачен, само не се знае колко добре се разбира с AMD Ryzen.Мненията пак са противоположни, но май е въпрос на не ъпдейтнати драйвери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фокусрайт за мен са супер.Ползвам с уин 10 и звучи добре на сухо преди всякакви плъгини.Латенцията е ниска.Има много модели с midi usb входове и изходи.

Изпратено от моят ASUS_X018DC с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази ценова категория не съм убеден до колко има реална разлика между каквото и да вземеш за домашна употреба. Фокусрайт са супер. Аз лично разцъквам един двуканален Presonus audiobox 96, който не е топ, но е сравнително евтин и дойде с техния Studio One 4 Artist, което за мен е екстра - нямам любим DAW или нещо такова, така че каквото и да е що-годе читаво ми върши работи. Харесва ми че има хардуерен монитор микс, че има отделни изходи за колони/слушалки, не съм имал проблеми нито с Win 7, нито с Win 10 (на който съм в момента). Чистак бърсак нов с гаранция е тамън 200 лв.

Не ми харесва това, че Studio One-ът който е в пакета на поддържа vst, така че се ръснах още малко за добавка за vst - мисля че беше около 30-40 долара. Цигански номер малко, но си е моя вината че не четох предварително. Има лек bleed между каналите което за мен не е проблем. Преампите могат да бъдат прекалено натопорчени за някои неща, но в общия случай не съм имал проблеми с прегаряне. Латенцията е ОК (около 2 милисекунди според DAW-a). Тъй като е по-дърт интерфейс има midi in/midi out, ако имаш някоя по дърта апаратурка която да искаш да сложиш и ползва Midi интерфейс.

Има някаква нова i-Нещо си ревизия която е ориентирана към Apple-хората и има някакъв wireless трансфер на данни към iPad. Нямам думи да опиша колко не ми дреме за тази функционалност :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.