Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на аудио интерфейс


Voidhanger

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Предстои ми закупуване на аудио интерфейс и се колебая между следните:

Focusrite Scarlett 2i2 3rd gen
Yamaha Ar03
Kurzweil Unite-2
Behringer UMC204HD

За съжаление за Kurzweil-a не намирам изобщо никакви ревюта из нета, само едно сравнително видео на румънски между Focusrite Scarlett 2i2, в което Kurzweil звучеше много по-добре.
Yamaha също добре се представя. За Focusrite четох и хвалебствия, но и доста негативни, с това че след някой месец почвали проблемите, но до доколко е така и дали е масово - не мога да кажа.
Ще съм благодарен, ако някой има впечатления от тези, а може да предложи и друго до 250 лева максимум.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да си представя, как на видеоклип се чува, че една звукова карта е по-добра от друга. Не вярвам твърде много хора, да направят разлика при тези условия между запис, направен с топ студиен интерфейс и такъв направен със Sound Blaster. Ако приемем, че микрофонните предусилватели имат някакви отличителни неща при клипинг/ограничаване, добре, но все пак една звукова карта може да се ползва и с външни.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и аз същото си помислих, но осезаемо едното беше по-добро от другото, сигурно е пипнато нещо, щото румънците май имат нещо общо с Kurzweil - болшинството писаници в нета са на румънски. Абе така или иначе това ми е занимавка вкъщи, не е нещо професионално, така че ще ми свърши работа. Май ще се насоча към Focusrite, поне е по-изпитано от другото.

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз не мога да си представя как един най-обикновен захранващ кабел за 220V с дължина метър и половина и цена $$$  ще ми подобри драстично качеството на аудиото (каквато му е рекламата), ама явно има извънземни дето чуват разликите когато кабелът преподрежда атомите да вървят паралелно само в една посока. ;)

А сега по темата - аз ако си избирам аудио интерфейс, ще наблегна на стабилността на драйверите, броя канали и екстрите, които ме интересуват, битове, килохерци и разбира се бюджета, с който разполагам.

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно от най-дразнещите неща на повечето интерфейси от този клас е наличието на потенциометри вместо пррвключватели за регулиране на нивата, което прави повтарянето на един и същи сетъп невъзможно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно кабели и т.н не искам да започвам, че темата е дълга :D 

Бюджета ми е 250 макс, ама много макс. Харесва ми и на Native Instrumenets Komplete Audio 2. Избор има, ама кое да е...Гледам да са 192 kHz / 24 bit, Kurzweil е 96 така че отпада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

192 кхц е абсолютно излишна опция и има много по-важни параметри, на които може да се обърне внимание.

On 11/17/2020 at 1:55 PM, Voidhanger said:

.......

Ще съм благодарен, ако някой има впечатления от тези, а може да предложи и друго до 250 лева максимум.

 

Аз лично имам впечатления от моделите на Аудиент и бих ти препоръчал да ги включиш в списъка ти, като имат два модела в този ценови клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audient ще ги прегледам, мислех че само по-скъпи модели имат. Audient ID4 ли?

Хмммм, Аудиент като че ли е по-добрият избор. Ще се поровя още малко преди да купя каквото и да е, още повече че иде черен петък.

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не ми трябват два микрофонни, четейки относно Аудиент няма спор, че е по-добрият избор. Благодаря, точно това ми трябва, нямам тужда от два входа за микрофон или инструменти. Ще купувам и миди клавиатура/ контролер, спрял съм се на Novation Launchkey mini 25, щото ползвам Ableton. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като ползвам guitar rig за записи, поразрових се и навсякъде казват че Audient-a не се разбира добре с Vst и плъгините.

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и че доста от тези интерфейси създават проблеми с Windows 10. Май ще се наложи вдигане на бюджета. Какво мислите за Solid State Logic 2?

Най-вече ме интересува съвместимостта и работата с Guitar Rig и подобните, Ableton и Reaper.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш стабилност на драйвери и ниска латенция под Windows - RME.

Останалите всички са ок като функционалност, но RME e друга категория, като става въпрос за стабилност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама там и цените са други. Е какво се оказва - нищо от по-евтините не става за запис на китари в Windows 10 ползвайки vst/amp sims?

Не искам нищо друго, освен да си записвам за кеф гаден блек метъл. На стария ми комп, който беше със windows xp и 1гб рам съм го правил и то без никакви външни аудио карти - китарата директно в компа, reaper, guitar rig и ez drummer. Та сега си направих комп за 2000 и не мога да го прравя същото?

 Все пак се надявах, че това ще допринесе за нещо, а то се оказва че тия кутийки не работят едва ли не.

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.