Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на аудио интерфейс


Voidhanger

Recommended Posts

To тази работа с "оригинала" е цяла друга поредица от томове събрани съчинения :) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен М-Аудио не ми вдъхват доверие нещо. Директни впечатления нямам (с тях и изобщо с техни монитори), но съм чел че са смотани. А и съм имал други техни продукти и... мех...

KRK Rokit? 5" моделът ти е долу-горе в бюджета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах сравнение между Рокит и М-Аудио - честно М-Аудио звучаха по-добре, но това доколко е вярно не знам, все пак ги слушам на компютърни колонки с буфер за 100 лева :D

Единственото ми изискване е да мога да си ги ползвам и за филми и музика когато съм на компютъра,освен аудио обработката и да имат приятен бас.
Иначе за слушане си имам аудио системка - Kenwood KA1100D+Canton CT1000, грамофон Thorens TD320 с доза Benz Micro Silver MC и Cd player Philips CD753 с магическия ДАК 1549 (според Лампизатора).

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, synchu написа:

To тази работа с "оригинала" е цяла друга поредица от томове събрани съчинения :)

Не схванах точно къде се корени съмнението ти... ;)

Предполагам знаеш, но да обясня пак - студио с възможности и рекламно необвързано с дадена фирма, прави периодично тестове на монитори (и не само). Имат си акустически обработени помещения, имат си и скъпи микрофони...и знаят как се работи със софтуер и хардуер. Разполагат правилно микрофоните и по един и същи начин, на едни и същи нива записват няколко чифта монитори, после нарязват еднакви отрязъци от оригинала и тестовете с мониторите и ти пускат A/B сравнение кой чифт как се е представил, като периодически минават и през оригинала. Някъде разликите спрямо оригинала са толкова драстични, че изобщо не е необходимо да имаш някакъв слухов опит, за да кажеш, че този и този чифт издишат отвсякъде или поне в репродуцирането на определени стилове. С теста на мониторите е просто, по-сложно ми се струваше осъществяването на същите тестове на слушалки, но който го може си го може - имат и такива на мониторни слушалки, което е доста полезно когато искаш да си вземеш конкретен модел, който никъде няма къде да чуеш на живо и ти остава само да четеш отзиви на обикновени потребители, които често изобщо не са меродавни. Ама много се отплеснахме в друга тема и предлагам да приключим, преди модовете да ни се скарат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз в тубата гледах точно такива сравнения в един канал на много видове монитори и съвсем ясно си се открояват различията. На мен ми трябва нещо непретенциозно, но все пак не съвсем тесла. Както и да е, темата вече пое друга насока, та наистина по-добре в друга тема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Отлично разбирам какво казваш.

Мисълта ми е дефинирането на оригинала - защото Chris Lord Alge например, или който и да е, го е чул по начин, по който ние няма как да го чуем, ако не сме в неговата конфигурация, която е конфигурация, която той си е направил спрямо неговия начин на работа и как иска да чува нещата. А той прави оригинала :) Който пък как звучи в студиото и как е отработен е съвсем друга работа :) Все таки - не това е темата, а и няма кой знае какво значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един аматьорски въпрос - докато си взема монитори, мога ли да ползвам слушалковия вход на интерфейса, за да слушам колонките на компютъра? Те са активна системка със буфер. 

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим вечния въпрос как е по-правилно да се каже 'вход или изход за слушалки' - да, можеш.

@synchu, прав си, че по темата може да се говори много, най-вече във философски аспект и ако се водим от древногръцката максима, че човек не може да се окъпе 2 пъти в една и съща река, то и няма как да бъдем сигурни кой какво е чул и дали е чул същото следващия път. Аз обаче като по-реалистично настроен човек, който не вярва в огромния ефект при преподреждането на атомите в скъпите аудиофилски кабели, смятам че мога да се окъпя няколко пъти в реката, стига водата да не е много студена. ;) Затова и докато слушам такива тестове изобщо не се интересувам кой как го е мислил оригинала и къде как го е чул - просто слушам и отчитам разликите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, yamaha написа:

Като изключим вечния въпрос как е по-правилно да се каже 'вход или изход за слушалки' - да, можеш.

Тук направо ми даваш мегдан за философски размисли в петък следобяд :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех го Берингера. Ами не е манна небесна, може би звучи маааалко по-добре от вградената карта, повечко въздух, по-чисто е. Определено дори и на компютърните колонки хубавите записи осезаемо по-добре звучат, не толкова добрите станаха по-гадни и така ;) 

Дали си заслужава 180-тте лева - твърдо не. Ще го върна в законния срок, събирайки пари за MOTU M2 или SSL 2. В крайна сметка получаваш толкова, за колкото си платил, но за пореден път се убеждавам, че от евтиното полза няма. Ама айде, за пробата става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво, че вече имаме опцията за пробване и връщане, едно време нямахме такива екстри тук...даже имам един познат, който винаги купува едновременно по 2-3 модела от различни марки, оставя си това дето му харесва и връща останалите. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е хубаво това. За 4-5 лева тестваш и връщаш, а не оставаш с нещо дето не ти харесва. Мераклия съм на това пусто MOTU M2 и ще поръчам, пък да видим.
Мисля да го поръчам от Thomann, че цената е най-добра , а и магазина е сигурен. За жалост в БГ никой не ги продава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е в крайна сметка взех нещо, което не бях включил в списъка - IK Multimedia AXE I/O. Ще го видиме когато дойде, след седмица-две.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да, а и не само заради това. Очертава се да е супер. То и цената му е ехеее, замина бюджета от 250 лева :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.