Jump to content
Българският форум за музиканти

Evtim Djerekarov

Малко история на форума...

Recommended Posts

Предвид, че нашият форум неусетно и незабелязано навърши 16 години, се поразтърсих и намерих историята на неговия генезис:

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/447794/page/0/fpart/1/vc/1

Спомних си и никове и имена на много хора, които като че ли отдавна не пишат. Хубаво време бяха две хиляди и малките години за българското интернет пространство. Не знам, дали защото бяхме младежчета или защото просто форумите са много по-плодотворна, вдъхновяваща и приятелска среда за водене на разговори, в сравнение със широко използваните сега социални мрежи.

Edited by Evtim Djerekarov
  • Like 6
  • Thanks 1

А бяхме млади.... :)

• Like 1

Не съм тук от началото на форума, просто защото щеше да е малко трудно с това ЕГН. :)) Но все пак ще използвам темата да кажа колко много обичам това място. През последните седмици хептем оредяха постовете тук и доста дни няма нищо написано и въпреки всичко си влизам всеки ден.

Това е единственото място, на което още се чувствам безкрайно глупав всеки път, когато влизам, макар да смятам че все нещо съм понаучил за последните 11 години. Разбира се, ужасно ме е срам от повечето ми писания в миналото, но какво да се прави - като си малък и имаш време, какво друго да правиш с него, освен да защитаваш Кърк Хамет в български форум за музика и да се заяждаш с всички - или пък да твърдиш, че точно твоята китара, която си взел за 150 лв. (Stagg S200, baby), е супер яка и звучи много добре за парите си.

(Впрочем, много бих искал да разбера дали наистина е така, но хайде де - кой знае къде се намира тя в момента.)

Иначе за съжаление Facebook уби форумите и вкара всичко на едно място, което прави интернета ужасно, ужасно скучен. Нищо никога не ми е било толкова забавно, колкото първите ми години в интернет - някъде между 2005 и 2010 г.

• Like 3
  • Haha 1

Добрите стари времена - и вярно стари станаха :)

• Like 1

Брей, аз съм бил наоколо от доста рано значи, а мислех че тогава форума е бил вече дРът - толкова оживен  беше тогава! Бях на 16 и имах супер много време да свиря, и никога не съм кибичил по форуми, освен в този тук, където съм кибичил стабилно.

• Like 3

Тоя форум го открих малко след основаването му, май беше през 2005, преди това се изявявах основно в джаз-форума на dir.bg. Мисля, че kitaratapesho ме насочи тук, той отдавна спря да влиза. Помня времената, когато не излизах от клавишния подфорум, ставаха готини лафове, някои хора отдавна не съм ги мяркал, а дори сме си правили сБирки. Но нещо замряха нещата от години, не знам защо така. Може би хората се изместиха повече по социалните мрежи и YouTube. Форумът като платформа започва да остарява и само динозаври като нас все още ги ползват - това не е само тук, а изобщо го забелязвам във всички форуми, в които участвам.

• Like 2

Така е. Стана малко на базар, но е естествено развитие. Всеки има собствен канал и споделя там.

Sent from my iPad using Tapatalk

Всеки форум зависи от модераторите. За пример мога да дам Vguitar- там е съвсем друго нещо. Всички новости в музикалния бизнес и технологии се представят моментално. И се дават връзки в други сайтове за подробности- не е затворено пространство за любители на ламБи. :)

Всеки форум зависи от потребителите и съдържанието, което те публикуват и доколко то отговаря на интересите на другите му потребители. Модераторите следят за спазването на обявените правила и имат малко общо с това, дали дадено съдържание е интересно, съответно може да породи дискусия или не и още по-малко задължение да публикуват интересно за другите посетители съдържание, каквото и да значи това. 

• Like 5

On 11/12/2020 at 2:55 PM, musicman said:

А бяхме млади.... :)

А бяхме млади, вярно...

Ами то нещата се изчерпват с времето и всичко почти е изкоментирано, ако все още се интересуваш от нещо Гугъл те праща в тоя форум.А някак няма смисъл пак да пишеш  отговор на поредния новорегистриран с въпрос -Как да звуча като Металика със Скуаер?

• Like 4

Не е само това. То вече се давиш в информация или както е модерно да се каже - съдържание.

Аз примерно в момента чакам да дойде от Германия една глава - H&K GrandMeister 40. В минали години задължително щях да питам тук кой какво мисли, дали я е чувал, дали не е изгъзица, със сигурност щеше да дойде някой да каже - о, то тва има дилей в него, значи не е чиста лампа, някой друг щеше да му отговори - еми не може всички глави да са като извадени от 60-те... и така. Като едно време.

Сега обаче какво направих? Ми влязох в YouTube, гледах 2-3 видеота по 30-40 минути всяко и в момента даже се чудя що въобще си го взимам тоя амп, като имам чувството, че съм свирил на него пет години. Да не говорим за стотиците влогъри и какво ли още не в YouTube, някои от които действително ме забавляват, а и понаучавам нещо.

Развива се интернета, въпроса е само дали към по-добро. Защото за мен лично това презадоволяване не е окей, а животът изцяло в интернет - хептем. Преди месеци гледах един тип, дето правеше разбор на класацията на 100-те най-велики китаристи в историята на Rolling Stone и се оплакваше, че нямало в него някои от YouTube виртуозите. За мен е тотално откачена работа да се смяташ за велик китарист, ако дори не свириш пред публика, но туй то - интернетът победи, истинския живот остана за нас загубеняците. А аз за съжаление и в него не съм особено добър, а като китарист хептем. Цел живот посредственост и пентатоника.

Edited by Yo The Real
  • Like 1
  • Thanks 1

Интернета - преди време гледах някакво интервю с май единия от китаристите на Judas priest,та на въпрос кво мисли за виртуозите в тубата каза нещо от сорта - ами те не могат да мислят песни така.Склонен съм да му вярвам☺️

• Like 2

Преди 11 часа, Yo The Real написа:

Не е само това. То вече се давиш в информация или както е модерно да се каже - съдържание.

Ами то това е- тук трябва да се дава правилната информация.  Както знаем, в Интернет 95% от всичко казано и показано не е много вярно.

Преди 8 часа, Hillbilly написа:

Интернета - преди време гледах някакво интервю с май единия от китаристите на Judas priest,та на въпрос кво мисли за виртуозите в тубата каза нещо от сорта - ами те не могат да мислят песни така.Склонен съм да му вярвам☺️

Да, така е. Положителното на нета е, че намалява времето между неможенето и добиването на умения. Но истинския музикант си личи по това което е създал, а не по това, което е научил.

Преди 11 часа, Yo The Real написа:

Аз примерно в момента чакам да дойде от Германия една глава - H&K GrandMeister 40. В минали години задължително щях да питам тук кой какво мисли, дали я е чувал, дали не е изгъзица, със сигурност щеше да дойде някой да каже - о, то тва има дилей в него, значи не е чиста лампа, някой друг щеше да му отговори - еми не може всички глави да са като извадени от 60-те... и така. Като едно време.

И аз имам в килера няколко неща, прехвалени, но реалността се оказа друга. Даже някои ме е срам да ги продавам.

• Like 1