Jump to content
Българският форум за музиканти

Народна музика (Помощ)


Chanko

Recommended Posts

Здравейте на всички!Със синтезатор Casio CTK-3500 съм.Въпроса ми е обаче е друг и той е че искам да се науча да свиря народна музика.Някой знае ли сайт от къде мога да вида тези неща всичко за това как се свири?Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И очакваш да се научиш да свириш народна музика от сайт? Това някаква нова мода ли е...

Хвани си учител да те научи, може дори да е някой твой познат, свирещ по заведения, който покрай затворените заведения има повече свободно време и е навит да се занимава с тебе. Ако нямаш началните познания за музиката и респ. техниката на свирене, имай предвид, че може да ти отнеме доста време, освен ако крайната цел не е просто да се кефиш вкъщи на касиото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Ютюб не може да няма някакви неща, ако държиш да се учиш по Интернет.

Когато аз бях дете, имах съученици, които ходеха по някакви читалища да свирят на акордеон, от там се научиха да свирят народно.

Иначе смятам, че народната музика е от тази, дето ти идва отвътре и там хората са все добри слухари, които не разбират много от теория, така че едва ли има много "учители" в класическия смисъл на думата.

Изцяло като офтопик, се чудя защо така в тоя форум последно, ама... Кво да правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Смея да се съглася с @CyberGene. Можеш да разгледаш каналът на колегата съфорумник Людмил Крумов, има интересни видеа по темата "Мостът между популярната и народната музика". Но както бе обяснено, най-лесният начин е слушане/повтаряне/слушане/повтваряне и т.н. Успех!

https://www.youtube.com/watch?v=2h7bzMb1Oxs

 

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 11.11.2020 г. at 11:44, CyberGene написа:

В Ютюб не може да няма някакви неща, ако държиш да се учиш по Интернет.

Когато аз бях дете, имах съученици, които ходеха по някакви читалища да свирят на акордеон, от там се научиха да свирят народно.

Иначе смятам, че народната музика е от тази, дето ти идва отвътре и там хората са все добри слухари, които не разбират много от теория, така че едва ли има много "учители" в класическия смисъл на думата.

Изцяло като офтопик, се чудя защо така в тоя форум последно, ама... Кво да правиш.

няма обяснения няма ноти. Ти знаеш ли нещо от интернет да видя?

Редактирано от Chanko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се потърси в Google с думите:

midi bulgarian folk music

в раздела images се виждат ноти и се намира по нещо, като например:
 
https://dickatlee.com/music/balkan/index.html
https://www.youtube.com/watch?v=sVeiLxPLYtI

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.