Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Стилове, ритми, аранжименти, бленди, MIDI и т.н. - Търсене/Предлагане


Recommended Posts

  • Отговори 724
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не за друго, но така само отблъсквате масово хората от форума, вместо да има повече наплив и хора тук да споделят да дават мнение, с тези излишни правила само ги отблъсквате. Не ти авторско право, не ти да не можеш да напишеш един пост без да се редактира и "одобри" от модераторите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане, тия камъни в моята градина ли бяха, защото ако е така не си прав, и аз исках миди на Елена, елена ама така и никои не го даде, а съм сигурен че някои хора от форума го имат....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не за друго, но така само отблъсквате масово хората от форума, вместо да има повече наплив и хора тук да споделят да дават мнение, с тези излишни правила само ги отблъсквате. Не ти авторско право, не ти да не можеш да напишеш един пост без да се редактира и "одобри" от модераторите...

Форумът няма нужда от "наплив на хора", които са тук, само за да свалят наготово стилове, и които даже не са прочели правилата на форума, но започват директно да пишат на шльокавица или да се заяждат с останалите. Пак казвам - на когото не му отърва, има много свобода да си направи собствен форум с други правила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искал ли съм от някой нещо конкретно?Още повече "трепни"?А "Елена" я предложих но не съм обещавал да я записвам и конвертирам.И съм я работил доста и ми се полагат авторски :yes: Вкръчмата като поискаш нещо от оркестара се плаща авторско право :yes:   това  под формата на шега но до някаде си е така.Не приемам да ми се дирижира какво да споделям конкретно защото има много колеги по-напред от мен и вас и те ни даржът в пас и мене.И аз искам конкретни неща,саундове.МОДЕРНИТЕ ЩРАЙХОВИ КЕМПИ ОТ  КРОНУС,М3,САКСОВЕ,И ДРУГИТЕ ПО ДОБРИ САУНДОВЕ,БАСОВЕ И Т.Н.    

 

Едно е да споделиш нещо,но да го пригодиш и да му угодиш на човек индивидуално как  ще си му удобен на него и да му рипаш по-бръжке Маро ...

Имал съм момент когато съм се занимавал със някой стил или саунд цял ден,комшиите знаят и ще потвърдят.Тези неща които аз ги искам никой не ги е работил те са от  Амза Таиров.Да не ги е направил Зики? И"универс" и "рикобенд" и всичко е от Амза.Знаете ли каде са всички саундове?Всички  са направени от него и подредени във  Juzisound Total SOLO Sampler. :yes: Мисля да си купя но първо ще го пробвам задължително а не само да събирам амбалаж в къщи.

Каде са големите български клавиристи?Искам неща които няма кой да чуе и обърне внимание.Аз ще си обърна внимание и ще си угодя сам!!! :thumbup:

 

 

Като реша да сложа нещо за потребителите на форума,фейса или другаде го правя не казвам от каде е и дали е купено или правено или крадено.Мисля съм  споделял много интересни неща със много от вас и кой знае  куго?Едно фузче колко песни на кристали съм слушал напред,назад докато го намеря чист без други шумотевици а чист семпъл.За да може да пумкат и мойте стилове със същия фуз.Еи какво ще ме съди ли някой че съм могъл и разбрал  как да си пригодя нещо от някой за моя клавир и за моите песни? :Piano:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми обясни за какво служат осцилаторите как се работи с тях и тн ще семплирам нови бленди и знам че тези осцилатори служат за нещо но за какво? :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравейте колеги искам да попитам има ли някой хубава информация по нова за KORG PAX2!???

Какво те интересува за ПА2х Про? Стилове, звуци, сетове...  :)

Сетове,но повече ми трябват звуци...засега съм качил хубав сет с хубави ритми ...но нямам хубави бленди..преди работих с па600,но от нея не ми чете нищо искам хубави цигулки,нещо от ямаха дх може някой звуци ...и така ,ако имаш нещичко ще съм ти благодарен!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега VIP_Killer Така като те чета едва ли ще може да семплираш нещо.Ти не знаеш какво е осцилатор а ще семплираш.Първо ти трябват семпли със тонове от  инструменти под WAV формат.После тези тонове от  инструменти ги нагласяш в мулти семпъл който е чисто копие на инструмента който си решил да зареждаш и вкарваш в клавира си.Накрая от осцилаторите се избират готовите и заредени мулти семпли в рама на клавира или от заводските които са част от ресурсите за даден клавир и се зареждат във вътрешна памет предназначена за тези заводски звуци от производителя.

 Аз под семплиране разбирам да се подготвят  тоновете/семплите/ от някой инструмент  във мулти семпъл.Мулти семпъл може да се направи и от един семпъл примерно С4 тон/до тон от  4-та октава/.

 

Семплиране е да работиш с мулти семплите и семплите.Осцилаторите редактират  само саундовете или може да се заменят мултисемплите.Но с осцилаторите макар да се избират мултисемплите на инструментите просто си редактират саунда.Семплиране е да се редактират семплите/режат,лопват и каквото там решиш/

 

Семплиране е от записани нотички да си направиш бленда :yes: По -разбираемо не мога да го кажа.

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо искам да кажа добър вечер на всички музиканти !!

След като отделих около 2 часа в търсене и преглеждане на темите .. неможах да открия нищо за старичкия Корг па1х ..

та много бих се радвал някой ако има нещо по актуално и няма нищо на против да го сподели с мен ще му бъда много благодарен :) :)

Търся нещо по мазно "чалга,кючеци и т.н"

9ки 2ки балади алабснко.. джамайка стил .. кот дой ....

живи и здрави !!

Наближават Празници трябва да презаредим свирките :)

Айде толкова от мен Благодаря от сега на хората който ще де опитат някакси да ми помогнат с чалгарски,цигански сет за корг па1х

Редактирано от Nik Sabew
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоя инструмент зарежда и от па 50,60,80. Напред в темата съм споделил сетове от двуцифрените па аранжори.Има сет и за па 1.Напред в темата има сетове от колегата Гошев за па 500 стиловете ще ти станат ли или се бъркам?

 

   Колеги хубаво е да се иска имформация но идеята тук е да се разменя.Не е казано да се споделя нещо изключително от нивото на  Амза,КАКВОТО ИМАШ  просто отбележи за кой модел е и може и  с две думи да го опишете за каква музика е сета.

 

   Имам идея и моля за вниманието на админите.Втемата има много сетове и миди и линкове но понеже се пише също тук малко трудни са за откриване и може да се подминнат тези постове.Предлагам да се направи отделно тема или нещо друго ,примерно   Download

 

 

Там няма да се пише или иска а само да са постове със сетове и т.н.   Това е само идея и предложение но ако има такава ще е много по-лесно за разглеждане и сваляне.

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане мерси за отговора аз мога да семплирам да правя мулти семпли и след това да ги добавя в саундовете и да ги ползвам само не знаех осцилаторите каква роля имат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ти как ги добавяш мулти семплите в саундове бе човек?Като не знаеш да не мислиш ,че и аз не знам?Нали чрез осцилаторите се добавят мулти семплите в саундовете!!!Добавяш въздох и защо все блафирате не знам?Поне кажи ,че не знаеш и искаш да разбереш нещо!!! 

 

 Значи правиш си мултисемпли,работиш си и ги слагаш в саундовете и даже ги и използваш а?Как ги слагаш в саундовете?С магия ли?

 

Щом си знаеш всичко не ме занимаваи с извън земни неща които не ти ги разбирам и аз.Аз знам ,че осцилаторите избират мулти семплите в даден саунд.Ти знаеш как да сложиш мулти семплите в саунда без осцилаторите  ли?Аз съм по-назад колега,моля те кажи ми как и аз да правя това!!!

 

    Чрез осцилаторите се избират мулти семплите и се надстройват как да свирят-моно,поли,портаменто,вибрато,филтри.В един саунд може да има 16 осцилатори за повечето па модели а за по-новите модели 24 осцилатори и може да сложиш каквито искаш мулти семпли в един саунд само!!!Много обичам да правя микс бленди примерно от 3-4-5 осцилатори със мулти семпли като кларинет,кемп щраих,амза саксче и някой ориенталски кавал,хей.За да свирят само от един трак в стиловете  на интро-дукцийте.

 

    15079063_786257034859589_716529301259324

 

ROM-

за мулти семплите от ресурсите на производителя/във вградена памет като при телефоните за заводските бленди/

 

 

 

 

RAM-

памет за узер мулти семпли и друмове или ефекс /демек да си записваш или качваш от някаде нови звуци пожелание на потребителя/във рам платките на па   клавира и при някои модели може да се подменя със по-големи по размер и скорост  рам платки.

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здражейте, колеги.Някой може ли да ми каже от къде мога да си изтегля безплатно инструментали на български хора в midi формат. Трябват ми щерколювата, четворно хоро, копаница, ръка , пайдушко хоро и т.н. Благодаря,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане мерси за инфото както казах знам как да слагам мултисемплите в саунда няма друг начин освен чрез осцилаторите исках да знам за какво друго служат но вече разбрах.Имам още един въпрос значи искам да разбера как да настроя портаментото имам една бленда примерно като натисна от ла до ла (другата октава на ла) няма забавяне а другите ми бленди имат голямо забавяне нали опитах да настроя времето чрез настройките в саунда после в пич менюто и там където е портаментото правя времето както тази бленда която не се забавя но не се получава и въпроса е има ли друг начин за настройване на портаментото ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здражейте, колеги.Някой може ли да ми каже от къде мога да си изтегля безплатно инструментали на български хора в midi формат. Трябват ми щерколювата, четворно хоро, копаница, ръка , пайдушко хоро и т.н. Благодаря,

Имам доста хора като инструментали в MIDI формат дай e-mail или Skype, но са обработени за KORG  :yes:  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.