Jump to content
Българският форум за музиканти

Ноти на ретро чалга хитове


Laoban

Recommended Posts

Здравейте, скъпи съфорумници! 
От скоро свиря на пиано и имам огромното желание да правя кавъри на ретро фолк парчета. Наречете го лудост, но искам любимите турбо поп-фолк хитове да зазвучат в хаус аранжимент. Имам вече основни познания и инсталирани програми за звукозапис и композиране, вземах много уроци по пиано, купих техника и съм в пълна готовност да творя. За съжаление не съм развил достатъчно слуха си все още и срещам огромни трудности с нотирането на произведенията, на които искам да направя кавъри. И сега следва въпроса ми към вас. Има ли от къде да се снабдя с прилично количество ноти за пиано на чалга песни от 90-те години. Също така бих се радвал и да ми помогнете да намеря ноти за пиано на известни арабски произведения. 
 

Предполагам, че ще ви затрудня много с тези мои желания, но ще бъда изключително благодарен на всеки, който се отзове и ми помогне в начинанието! 
 

Благодаря на всички предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм убеден, че въпросът ти е за този раздел, но както и да е.

Също така не съм убеден, че в този жанр някой използва ноти. Вероятно вариантът за теб е да си намериш MIDI-файлове и от тях да си направиш ноти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм убеден за ползването на ноти в този стил. Обикновено инструменталистите в поп фолка (по инерция бях написал 'чалгари', но го изтрих да не обидя някого ?) най-често са слухари, почти всички от тях са с доста добра техника на дясната ръка и нотите са нещо ненужно в дейността им. Познавам много хора, които свирят целия си репертоар наизуст или евентуално с помощта на някое листче с простичко написани функции (разбирай - "до", "фа" + някои термини, неописани в елементарната теория на музиката).  :)

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които отговориха на поставения от мен въпрос.

Засега ще се придържам към Бетовен и класическата руска школа. Ако не друго, то поне да се науча да свиря на пиано [emoji23]

Успех в начинанията и бъдете здрави!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От друга страна, ще е интересно, ако Митко Пайнера разпише чалга щимове за симфоничен оркестър покрай застрояването на междублокови пространства.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали не е по лесно с акордите? 

С ноти за мен е кошмар да се свири каквото и да било, и аз съм начинаещ от 3 години хахах. 

Акордите имам предвид с буквичките C, Bm, Em, F, G, Am и тн. 

Има много сайтове за акорди на извести парчета и един сайт който като пуснеш песен от youtube ти ги показва и лесно можеш да засвириш каквото и да било.

Пс: тъкмо мъчих атака микс на Кондьо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.