Jump to content
Българският форум за музиканти

Колебание 2х12" или 4х12"


preIbanez

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Аз понеже съм на тема записи в момента искам да ви подсетя, че и този аспект не е за изпускане. Обикновенно в студио има място за кабинет 4х12 и там вече целта е да се постигне желан звук на китарата и всичко избороени фактори до сега нямат почти никаква роля. Единствено и само има значение отговора на въпроса "Така ли искам да ми звучи китарата".

 

Е, ако свирите само кавъри по клубовете тогава този поглед на нещата е безмислен, но все пак си заслужава човек да се замисли и за това.

 

Според мене един 4х12 за записи, големи сцени, евентуално и за репетиции (ако искате да си късъте кратуните и надувате ушите), и едно кубе за клубове и малки сцени е оптималното решение ... а моя съвет е, вземи си това което те кефи - колкото и да е неудобно или удобно, тежко или леко (все пак колоните са измислени да вадят звук, не да се разнасят нагоре надолу въпреки че ни се налага и това да правим), важното е като го включиш мед да ти капе от струните. Всичко друго е второстепенно - един живот живеем !!!

 

Поздрави

Алекс

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...ей...много се радвам че толкова много хора откликнаха...трябва някой ден да ви черпя всичките по бира...ако са ми останяли пари след покупката на усилвателя разбира се...само да вметна че почти не свирим кавъри а предимно авторски песни...и че есента ще влизаме да записваме втория си албум...но проблема не е тука...за жалост все повече се обърквам...през около пет минуи си променям твърдото решение да взема едното или другото...предполагам че на всеки му се е случвало поне веднъж...много гадна ситуация...която се усложнява от факта че в крайна сметка поне на първо време ще разполагам евентуално само с форд фиеста за транспорта...и сутринта мъдрих как точно да навра 4х12" в нея...мисля да сваля седалката до шофьора...ама подозирам че майка ми която е собственик на фиестата няма да бъде въодушевена...особенно като знам какво и е отношението към музикалните ми занимания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз доколкото виждах отдалеч Джон Норъм -бъзикаше само средната глава - тоест с тази която свиреше.

такива стакове се правят -

1. с цел имидж

2. с цел подсигуровка - дет се вика 3-йна - най добре (ако ти се прецака единият стак - (2 по 4х12) -

минаваш на другия, и ако денят ти е особенно каръшки - на 3-тия)

ридандънси му викат

3. има един похват - амп слейвинг - от едната глава - която е драй - взимаш линеен сигнал -

хакваш го например в супер актуалния тс джи мейджър процесор (това е процесора който към днешна дата се ползва най много за работа с лампови ракове и глави от профитата) - и излизаш на стерео

- в останалите 2 глави - и свириш с 3 глави и 6 по 4х12

 

анадънмо?

 

Дам, мерси за обяснението. Както посочих не съм много наясно, но все пак ми се стори, че човекът си играеше излишно с тези глави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,понеже и на мен ми предстои купуване на усилвател и поради изброените по-горе причини,мисля че вариант-глава+2 бокса 2x12 е добър вариант.Като ми минава през главицата идеята за един бокс с класическата серия на celestion и един с винтейдж.Ако стигнеш до голямата сцена можеш да включиш и 2-та бокса :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...дами и господа...имаме морален победител в спора...4х12" конфигурация... :greenangel: ...все пак реших въпреки неудобството да си взема нещото за което винаги съм мечтал...майната и на практичността...нека топките на всеки бъдат отвяти от истинската мощ... :) ...иначе за всеки който се чуди конкретните модели които обсъждах бяха Marshall avt150hx VS. avt275x...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май и аз вървя към 4х12, не Маршал, но наистина да не отваряме темата за марките. И все пак, защо се спря на тези хибриди (доколкото разбирам заедно с главата ще го взимаш) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. не ми се дават повече грешни пари за изцяло лампова главица

2. на Маршал Валвстейт съм постигал доста добри резултати като звук и мисля че това е великолепен модел на още по-великолепната фирма.

3. всъщност с този модел имам най-много опит и един вид залагам на сигурно.

3. моя гуро(човека дето се съветвам и в чието музикално мнение вярвам безрезервно) хвали валвстейтчетата и дори плнираше да се обзаведе с едно таквоз

4. с четерите канали на валвстейта в комбинация с процесорчето ми Босс гт8 ще мога да сътворя доста богата палитра от звуци и да бъда всячески удовлетворен откъм звучене.

 

...а ти не се прави ами сподели какво усилвателче си замислил да си вземаш...бих предположил Рандал...ама може и да греша...а щом не се кефиш на хибридите сигурно лампа си замислил...

 

ПС:добре си се насочил към 4х12"...аз се борих с желанието...ама накрая копнежа надделя...като ще е гарга да е рошава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно що се отнася до главата парите хич не са грешни, дори и да е mesa за 2000евро ...стига да ги имаш всичко е наред ако се занимаваш сериозно със свирене.

 

Опита с определена техника не бива да те ограничава в избора. Но признавам, че в случая важно е да ти харесва лкично на теб.

 

Не вярвай безрезервно на никого, изслушвай чуждото, но винаги имай собствено мнение.

 

Бройките, цифрите и ефектчетата не са толкова важни...качеството е преди количеството, 2 отлични канала за мен е в пъти по-добре от 100 средни канала с вградени 1000 ефекта.

 

Още няма да казвам какво съм си харесал, но определено не е Рандал, които са ми доста надолу в класацията, не много след Маршал. На Рандал само този с модулите ме е впечатлявал досега, а от Маршалите jcm-и главно.

 

Гаргата наистина щеше да е рошава ако се беше спрял на солиден изцяло лампов амп и кабинет с класически говорители, но в крайна сметка си зависи какво ти харесва и за какво ти е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз съм фен на светата троица IBANEZ, BOSS и MARSHALL откакто се помня...така че може и да съм предубеден...но за всеки случай толкова съм свикнал с всяко едно от тези неща че може би са повлияли на възприятията ми в голяма степен...и не мисля че бих се чувствал комфортно с каквото и да било друго...освен това мисля че отлично пасват на стила ми...иначе се занимавам сериозно с музика и планирам да се занимавам сериозно поне още десетина години...въобще не мога да си представя живота си без това...не вадя почти никакви пари от тая работа...като приспаднем разходите сигурно ще се окажа яко вътрешно ама не ми дреме...важното е да се забавлявам...а и си вадя парите с друг бизнес...но все пак когато си купувам каквото и да е гледам да избере винаги най-оптималния вариант...нито ще взема някой евтинджос който да звучи като пръдня...нито пък някое ултра мега къстъм творение...не за друго а защото в крайна сметка само музиката има значение...освен това се присещам и за хората дето няма какво да ядат...и някак си ми е грехота...така че валвстейтовете работят перфектно за целите на занятието...и след няколко месеца планирам да се счупя от кеф с моята лична бройка...

 

PS:предположих че говориш за РАНДАЛ защото бях решил че си един приятел, ама май явно не си въпросния човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:ok: хехе Ники, един приятел съм ама сигурно не този ами друг :recourse:

Сигурно щото си махнах подписа с линк към сайта на Distorment не си ме познал :cheers:

 

Щом си фен на хибридните Marshall-и и този ще ти хареса, определено са с класа над MG-тата. Каб-а който съм си харесал ще ми излезне през носа ако го взема, ама пък мисля че ще изкара до някой светъл ден, в който евентуално ще си взема Mesa Standard или Oversized Мечтии

 

 

Съжалявам за офтопика!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а хам...познал съм те все пак...обаче вчера като се заговори за МЕСА за 2000 евро и почнах да се ослушвам...щото реших че това ще си вземаш...а ми изглеждаше финансово разумен човек...за разлика от мен дето всичките пари си хвърлям за техника...между другото MG-тата не са толкова зле...дори радват в много отношения...предвид цената разбира се...обаче валвстейта кърти умивалници...много съм мислил по въпроса ...и в крайна не мисля че правя компромис с качеството...

 

ПС:но най-важен в случая е извода...който ще пребъде като вечна изначална мъдрост за бъдещите поколения в този форум...а именно... 4х12" рулз дъ ворлд...дано темата бъде полезна и за други...аз реших за себе си и сега ми е много по-спокойно...благодаря на всички взели участие в дебата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.