Jump to content
Българският форум за музиканти

Колебание 2х12" или 4х12"


preIbanez

Recommended Posts

Офф: ^ Ама ти си профи, за носенето поне :) В този ред на мисли да пием по бира в Лондон по - другата седмица? :music336:

'Сичко носим! :dance: Обади се и ще се видим за по една бира(няколо пъти)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...мен за жалост хич ме няма в носенето...стария ми усилвател беше 1х12" и много съм го псувал че тежи...представям си 2х12" да тежи горе долу двойно...все пак вярвам че някак си бих могъл да го придвижвам на кратки разстояния с адски мъки...но за кабинет и дума не може да става...наистина има колелца ама и стълби се намират доволно навсякъде...веднъж двама души носехме 4х12" и ми се разказа играта...по едно време се бях отказал от усилвателите изобщо заради проблема с теглото...ама дигиталната симулация вече не ме кефи чак толкова...трябва си нещо да раздвижи въздуха ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяй, че 2х12 може да стои и вертикално, което улеснява чуването на китарата пък и се забелязва :dance:

Иначе аз напълно подкрепям това, което каза Bobalan: когата концерта се очертава сериозен и когато има автомобил на разположение - 4х12; за концерти извън града: по-скоро 1х12. От друга страна, не бих отрекъл и това, че 2х12 взима доброто от двата варианта, но за съжаление и в двата аспекта не е толкова добър вариант колкото 2-те поотделно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяй, че 2х12 може да стои и вертикално, което улеснява чуването на китарата пък и се забелязва ;) ...

 

Може ли? В смисъл ... аз си признавам, че съм малко технически трап:greenangel: и нямам подробна представа как точно е решено окачването на говорителите и другите работи вътре, ама по презумпция си мисля, че кубетата са направени да си стоят по default начина и евентуално нещо може да се прецака, ако се обръщат насам-натам ... Смейте ми се на невежеството, ако искате:metalist: , ама наистина ми е интересно дали има някакво значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кабинетите няма нищо особено съществено освен самите говорители. Не говоря за комбота (т.е. усилватели и говорители в едно или така наречените 'кубета'), макар че и при тях ако възникне някакъв проблем, различен от това че всички потенциометри и надписи са под прав ъгъл, той ще е по-скоро някакво изключение. Другото е естетиката, някой 2х12 са предвидени да стоят хоризонтално, други вертикално и затова logo-то на марката е в определена позиция, а също и дръжките и краката.

177520.jpg

vs

165101.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти се дават излишни пари за подобни стативи,някой мойе да ти изработи подобни за много по-малко мъни!http://www.musik-produktiv.de/gitarre-bass/verstaerker-parts/ampstativ.aspx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ха, а някой може ли да се досети за физичното обяснение на ефекта 4х12, което включва и защо се правят с еднакви говорители ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

физичното обяснение на ефекта 4х12 -

мув море еър - движи повече въздух

1 говорител - добре

2 - още по добре

4 - есктра

8 - досега не съм пробвал лично - но сигурно е още по гот и от 4

 

 

защо се правят с еднакви говорители - това съвсем не е така!

има много примери - за 2х12 и 4х12 - с по два чешита говорители.

класика е да сложиш от винтидж 30 и грийнбек - в 4х12

или винтидж 30 и г 12 75 - в 2х12.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Относно тумбака и пищовите...

 

Първо да поясня, че не съм голям разбирач и прочее...,но...

 

Оня ден на концерта на Europe в родния ми град чичко Джон беше "наредил" (сам едва ли :) ) 3 Маршалски глави с по 2 4х12" кабинета - демек 6 кабиента. Още от саундчека всички си викаме: "брей тоя кво е наредил уаааааааа !!!". НО...

 

По време на концерта моето око забеляза, че беше включена само едната глава (поправете ме, ако греша, защото не съм запознат, но когато главата е включена й свети червената лампа нали? Е на другите 2 не светеха ;) ), но това не пречеше на пича да си бъзика през 2 песни еквалайзерите точно на неработещите глави. Велико!!! Какво ще кажете? :)

 

А по темата.

 

2х12"!!! - 4х12" само на голяма сцена, ама и там не е задължително

 

П.С. Ако бъркам нещо, моля кажете какво, че ме няма с Маршалите, но мисля, че съм прав!

Редактирано от Fanatik_Priest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз доколкото виждах отдалеч Джон Норъм -бъзикаше само средната глава - тоест с тази която свиреше.

такива стакове се правят -

1. с цел имидж

2. с цел подсигуровка - дет се вика 3-йна - най добре (ако ти се прецака единият стак - (2 по 4х12) -

минаваш на другия, и ако денят ти е особенно каръшки - на 3-тия)

ридандънси му викат

3. има един похват - амп слейвинг - от едната глава - която е драй - взимаш линеен сигнал -

хакваш го например в супер актуалния тс джи мейджър процесор (това е процесора който към днешна дата се ползва най много за работа с лампови ракове и глави от профитата) - и излизаш на стерео

- в останалите 2 глави - и свириш с 3 глави и 6 по 4х12

 

анадънмо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре клубовете /ако се смятат за такива/ като за начало да си купят по 2 кабинета 4х12" или поне 2х12", а за музикантите да остане най-много да си носят по една глава примерно. Не може да имаш клуб и да искаш да правиш пари от него без да вложиш пари за елементарна техника и/или да оставиш звука на някакви пълни игноранти, които незнайно защо са си въобразили, че след като могат да въртят копчетата на пулта, вече всичко им е ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и аз си мечтая за мига в които клубовете ще могат да подсигуряват читава техника...и не само кабинета ами и глави ако питате мене...също и барабани които да не са кошници...и микрофони...понеже в групата ми сме трима вокалисти и най-редовно се налага да пеем на два микрофона...до такава степен сме свикнали с тая простотия че дори репетираме по този начин а си имаме трети микрофон в репетиционната...въобще родната мизерия си е от ясна по ясна...който е бил в съседна романия вероятно се е убедил колко сме изостанали дори спрямо тях и сърбите...за другите да не говорим...в известен столичен клуб веднъж за озвучител бяха взели надут пуяк от доста известна група който на фона на огромното си самочувствие не можеше да узвучи кубе с микрофон...не знаеше въобще как се прави и всички в крайна сметка свириха централно...а въпросния гей взема пари за тая работа...но дори и да не ни осигуряват техника по клубовете поне да плащаха като хората та да можем да си наемаме ванове като бели хора...тогава моята дилема нямаше да съществува...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако комбото има изход за външен кабинет,защо не вземеш него и еидн кабинет с 2Х12 и когато се налага можеш да включваш и 2-те колони?Не съм запознат обаче дали при ползване на външен кабинет могат да се ползват и вградените говорители и да ли ако говорителите не са в една кутия няма да звучат гадно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, само ще ти кажа, че днес, като си мъкнах кубето (2х12) на и от записи, едва не се потроших барабар с него ... Слава Богу, живи и здрави сме и двамата :metalist: , но в светлината на тоя experience 4х12 не ти трябва, освен ако не си фитнес маниак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.