Jump to content
Българският форум за музиканти

Основен ремонт на акустична китара - завръщане към корените


Recommended Posts

Нямам с какво да го запиша достатъчно качествено, а не ми се пускат семпли, на които ще се чува някакво подобие на банджо.

 

Харесва ми как се държи и как звучи китарата, но май ще слагам други струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Отговори 164
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пускам видео на китарата - извинявам се за звука от косачка, който се чува, но някакъв педераст реши да си пусне косачката точно когато включих камерата. Егати късмета. :)

 

Извинете и лошото качество на звука, дълго с еколебах дали изобщо да пускам такъв семпъл - просто микрофончето на фотоапарата хваща някакъв носов звук като от банджо и не се усещат дълбоките тонове...

Уверявам ви, че това не е звукът на китарата!

 

Свиренето също е трагедия, трябваше да порепетирам малко преди да запиша - тъкмо щях да избегна тоя с косачката.

 

 

Ето го и

 

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е чак толкова зле! Пък и свиренето беше задоволиетлно както казва един приятел.

 

Да кажем ако искам да сменя цвета на китарата,която е мн близак до този модел (черен цвят да кажем) и след това да я лакирам.Каква боя трябва да нанеса след като я изшкуря?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като я изшкуриш първо тябва да китосаш евентуални дупки и вдлъбнатини, после след внимателно изшкурване отново трябва да се грундира и чак СЛЕД ТОВА да боядисваш :thx: Боята мисля, че няма особени ограничения откъм състав, но май най-често ръчкателите като нас използват акрилна боя на спрей. Аз поне от акрилни спрейове съм доста доволен, а чувам и други топли думи от съфорумци :)

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, мисля, че при акустичните китари важи правилото - колкото повече боя- толкова по-гаден звук.

Мисля, че е най-разумно да се мине само с байц и прозрачно лакче, както е направил gorer-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мини с чер байц и отгоре с много тънък слой твърд, бързосъхнещ лак.

С подходяща техника на нанасяне на байца, може да запазиш и шарката на дървото, но в черно.

За плътно черно просто нанеси байца смело и безотговорно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Мини с чер байц и отгоре с много тънък слой твърд, бързосъхнещ лак.

С подходяща техника на нанасяне на байца, може да запазиш и шарката на дървото, но в черно.

За плътно черно просто нанеси байца смело и безотговорно.

 

Мерси , не смятам да оставям шарката на дървото,защото китарата е била доста неподдържана и стария лак е надраскан а цвета прилича на нахлепано с блажна боя ! Но китарата е мн добра като форма прилича на ей туй

Kirkland4.jpg

Отдолу е по същия начин изрязана и ако успея да и предам черния цвят наистина ще е добре :thumbup: Да уточня ,че китарата прилича само по форма на тази на снимката!

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мини с чер байц и отгоре с много тънък слой твърд, бързосъхнещ лак.

С подходяща техника на нанасяне на байца, може да запазиш и шарката на дървото, но в черно.

За плътно черно просто нанеси байца смело и безотговорно.

 

Мерси , не смятам да оставям шарката на дървото,защото китарата е била доста неподдържана и стария лак е надраскан а цвета прилича на нахлепано с блажна боя ! Но китарата е мн добра като форма прилича на ей туй

Kirkland4.jpg

Отдолу е по същия начин изрязана и ако успея да и предам черния цвят наистина ще е добре :offtopic-001: Да уточня ,че китарата прилича само по форма на тази на снимката!

Пич, под "шарката на дървото" се разбира именно това - самите фигури по голото дърво, а не боята и лака от оригиналното и боядисване.

Те така или иначе трябва да бъдат ИЗШКУРЕНИ ДО ГОЛО ДЪРВО и да не остане и спомен от тях, защото иначе байцът няма да хване.

Той е просто вода с разтворени вътре боички.

 

Просто още веднъж прегледай темата и виж какво съм направил аз по-горе, само че не в черно, а в палисандров цвят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах темата и смятам по същия начин да действам,но вместо точки за маркери на позициите смятам да сложа нещо като полумесец или звездичка :offtopic-001: и смятам да сложа по-хубави ключове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той е просто вода с разтворени вътре боички.

или спирт...

 

Ако нямаш опит с длето или дремел не се хващай да слагаш нестандартни инлеи, поне това е моят съвет :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се занимавал много с такива неща.А пък да не говорим ,че не съм слагал инлеи под формата на точки ,а пък за други да не говорим,но много ми се иска на тази китара да и сложа нещо нестандартно.Много ще си отива и ще е доста добре на външен вид :thumbdown: ,но ако прецакам нещо ще изгубя мн,защото китарата си я бива! :thumbs_up: Та се колебая за тия инлеи.... :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението е да си поиграеш върху парчета пожертвуваемо дъвро (например парчетии от паркет или просто дъски, ако се мотаят наоколо) и да видиш дали те бива с длетото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

the gorer-Точно това си мислех и снощи да правя :pray: Ще потренирам !!

Evtim- Китарата е Кремона купувана е на времето ,мисля че има едно 20 години ,ако не и повече.Но е много хубава като форма и жалко ,че е зле подържана :pray:

 

Питах на едно място за инлеи ама нямаха. Към някой лютиер ли да се обърна или ... тези позиции явно много работа ще ми отворят.

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.