Jump to content
Българският форум за музиканти

Nikolov_76

Песните от градинката пред блока

Recommended Posts

Здравейте, 

Преди 30 години започнах да дрънкам на китара ( сега не съм много по- добър в китарата) онези песнички, част от тях романтични, други - мръснишки, и всички те радваха компанията пред блока, пред училището, във влака, на реката и тн..

И си бяха народно творчество - без автор, и с вариации в текстовете..

Днес извадих зад гардероба същата тази китара и задрънках същите песнички, с по три акорда, но..., за голямо съжаление установих, че голяма част от текстовете са си отишли  с годините...... тъжна работа....

Ще съм благодарен, ако някой има идея къде могат да се намерят такива материали....

Edited by Nikolov_76

Така.....успях да си спомня и записах текстовете на около 30 песни, които съм пял по градинки, рекички и купони, за времето от 1988 до 1992- 5 година - романтични, просташки, мръснишки, всякакви. Народно творчество, с вариации в текстовете. 

Музиката е в главата ми, но за съжаление не мога да я запиша ( на хартия).

Сега се чудя, как да направя така, че да не се загубят във времето.... и да достигнат до всички, които биха си спомнили за тях.

Иска ми се да се запазят. Те са символ на една епоха  и едно поколение - това на родените през 70- те години, (и може би и малко по- старите).

Ако някой има идея как да запазя това не само за себе си  - нека сподели...

Edited by Nikolov_76

Може да пробваш, да ги разпишеш на таблатури на GuitarPro. 

Които можеш да ги пееш и свириш, просто ги запиши като видео и ги качи някъде в интернет!

• Like 1

За тези които искат да ги чуят, а и да ги посвирят/изпеят, предложението на Лими е супер - даже и с камера от телефон, стига да се чува и горе-доле вижда (второто бонус) - не е нужно повече. Качи видеата в youtube, и готово. Ако има интерес, ще се запазят, ако няма - няма, но така е мисля с повечето неща.

Хич, ама хич не съм подходящ за публична изява ( в такъв мащаб)..преди 20 години...може би, но днес....няма начин..

Иначе, всичките мога да ги изсвиря и изпея, точно като едно време....

Може, някой ден, да седна да ги запиша, само музика и вокал, без видео, и да ги кача някъде..... 

Edited by Nikolov_76
  • Like 1

Видео можеш да запишеш без да се вижда лицето ти, но може би било полезно за любителите мераклии да наблюдават пръстовките които използваш, виждат се и акордите на песните, и т.н., няма нужда да разписваш каквото и да било. Но е напълно разбираемо ако не желаеш, в крайна сметка не всички се натискат да ги "пускат по телевизора".

Благодаря за идеите!

Някой ден, като ми дойде музата, ще опитам да направя нещо...

Някой ден, точно означава никога. 

Ако не сега, когато сме в полу-локдаун, а вероятно след смедмица или две в пълен... повярвай ми, никога няма да го направиш.

И аз викам на музата да ми дойде, но тя не довадя...

• Like 2

30 песни- това си е цяло богатство! Давай бе, човече, чакаме.

Edited by wiseppman