Jump to content
Българският форум за музиканти

Свързване на Yamaha YPT-260 към AUX in на звуковата карта на компютъра ?


Ground Zero SPL

Recommended Posts

Здравейте! Тия дни си купих синтезатор Yamaha YPT-260. Това ми е първи синтезатор за обучение, но както и да е.... Тъй, като той е по-нисък клас и няма USB, за това се опитвам да го свърза към Aux входа на звуковата карта на компютъра.

Тъй като също така никога не съм работил и с Aux входа на компютъра и нещо не ми се получава нещата.

Какво искам да постигна ?:

- Идеята ми е звука от синтезатора (това, което свиря) да минава през звуковата карта (aux входа) на компютъра, за да го мога от самия компютър с програма да записвам аудио файлове на това, което свиря (щото през микрофон или от телефон е лошо качеството) 

 

Какво направих аз:

- Имам 3.5 audio stereo жак. Едната страна го включих към изход слушалките на синтезатора, а другата страна го вкарах в Aux входа на звуковата карта на компютъра.

- От настройките на аудио драйвера зададох Aux входа като по подразбиране. 

- От AIMP 4 направих същата процедура - Е, няма никакъв звук от синтезатора. Пробвах и сигнал от телефона да го прекарам през Aux входа на звуковата карта но и така няма сигнал.

 

Иначе в обратния вариант: Звука от компютъра > в AUX in на синтезатора и от изходите на синтезатора за слушалки >  в усилвателите - Така става. Звук има та падат прозорци :D  Но от изхода за слушалки на синтезатора > в aux входа на звуковата карта на компютъра - нема никой.......... 

Може да предложите и друг вариант ако може да си записвам на външно устройство (т.е не в паметта на самия синтезатор) това което свиря с добро качество на въпросния модел синтезатор.

 

Звуковата ми карта е отделна: Asus Xonar Phoebus

Операционна система: Windows 10 x64 (20H2)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.