Jump to content
Българският форум за музиканти

Pa800 мудно зареждане


filizka

Recommended Posts

Здравейте,от 3 дена притежавам клавира.Още първата вечер забелязах,че включването му отне 10-15минути.Миналата вечер 40мин чакам и зарежда,но до там.Изключих го включих наново и за 10мин се включи.256мб рам.2.02 версия.Сета го харесах и няма да пипам нищо освен ще допълня 4-5 семпли.

Колко време е нормалното зареждане и как мога да отстраня проблема?

Редактирано от filizka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не повече от 1 минута зарежда Pa800 , готов за работа.Според описаното от теб клавира има проблем или с Рам-паметта, или е за преинсталиране на ОС.

Дано не е само по-сериозен проблема с буфер-рам-чиповете на основният борд, зашото това вече е сериозен проблем и се решава с 5-600лв.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При човека си се пусна най-нормално.Иначе признаци за рам няма,фъскане,пръщене и т.подобни.Ще пробвам със преинсталация и нов сет,че и този поливината не свири както трябва трябва да се донастрои или направо наново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, filizka написа:

При човека си се пусна най-нормално.Иначе признаци за рам няма,фъскане,пръщене и т.подобни.Ще пробвам със преинсталация и нов сет,че и този поливината не свири както трябва трябва да се донастрои или направо наново.

Съвета ми е да му заредиш Factory_Reset файла, за да зачисти всичко в Юзъра , и след това начисто да му заредиш някой качествен читав сет, ако това не оправи нещата, значи, клавира има хардуерен проблем, дано не е така и човека,който ти го е продал да не се е отървал от него именно и точно по тази причина - Pa800 са известни с дефекти по Main Board-да.

Никога не трябва да се зареждат цели сетове върху стар сет, преди да се занули и изчисти всичко юзърско предишно - обикновенно и това също води до описаната от теб ситуация.

В текущият сет могат да се изтриват и заместват само стилове и бленди, без да се налага изтриване на всичко, но цял сет върху стар сет - НЕ !

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,ще пробвам.Сета кой знае какъв е,сигурна съм че е правил сет върху сет,както ми обясняваше ...знам за хардуерните проблеми,дано не е така :) Благодаря много за съвета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,оправих се.Изтрих сета и рамта изцяло.Инсталирах друг сет без OS-та и др.Зарежда най-нормално,да чукна на дърво.Остава само да кача 2-3 бленди и да разбера с точност колко рам имам.че показва някакви 2734s. И 765893445 нещо подобно от долу,като трия бленда се увеличава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.