Jump to content
Българският форум за музиканти

Bg Radio - Бегай Радио или Би Гей Радио


Recommended Posts

QUOTE (VOSTOK @ Aug 12 2005, 02:46 PM)

BlackCorsair - не знаех, че си свирил в A Prose - нали става въпрос за същата банда, която се класира за първия етап от Вашата NOKIA Сцена? Ако отговорът е "да" - поздравления, бяхте една от готините групи, по мое мнение трябваше да влезнете в челната тройка... 

 

 

мерси! 

 

Сори за оффа ама не се сдържам да се бъзикна:

 

Сега Корсара е на едномесечно турне с една друга група. :):D;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

QUOTE (VOSTOK @ Aug 12 2005, 02:46 PM)

BlackCorsair - не знаех, че си свирил в A Prose - нали става въпрос за същата банда, която се класира за първия етап от Вашата NOKIA Сцена? Ако отговорът е "да" - поздравления, бяхте една от готините групи, по мое мнение трябваше да влезнете в челната тройка... 

 

 

мерси! 

 

Сори за оффа ама не се сдържам да се бъзикна:

 

Сега Корсара е на едномесечно турне с една друга група. :D;););)

аве не съм ве!

споко , не завиждай!

Рабтата не стана!

 

а за оная теза за Английския и Българския на IMPEROR,ша кажа че става ама освен на тия двата езика тогава ще трябва и на Турски,Италиански, Испански, Френски,Холандски,Датски,Немски,Унгарски,Чешки,Полски,Норвежки,Шведски,Португалс

ки, Японски, Китайски ,ПАКИСТАНСКИ,ПАТАГОНСКИ, и т.н. според случая :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо няма да се пее на български, но да е качествена музиката и да е добър текстът.

Иначе БГ Радио в частност не съм запознат и то не за друго, а защото не гледм телевизия, не чета вестници и съответно - не слушам радио.

Корсаре, звездите от Димитровградския лейбъл на английски ли ги караш да пеят по таверните? ;)

PS: Oбади се когато сте в Габрово да пием една-две-десет бири. ;) :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо няма да се пее на български, но да е качествена музиката и да е добър текстът.

 

Корсаре, звездите от Димитровградския лейбъл на английски ли ги караш да пеят по таверните? ;)

PS: Oбади се когато сте в Габрово да пием една-две-десет бири. ;) :hello:

Българския за Чалга е Баш ;)

Останалата Музика не трябва да е на БГезика, щото "таргет" групата БГговорящи е малка и неплатежоспособна, а затова и Продукта няма да може да върне инвестираните в неговото създаване Пари :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако въпросът е в парите и продажбите - навремето щом пееш на славянски език и щом си от Варшавския договор, ще ти се продават плочите в СССР.

Питай Васко Кеца, питай Баба Лили - толкова албуми не са продавали много от западните метъл банди. А нашите продаваха на конвейр и то само в голямата съветска шир и в Източния блок...

Това си е жив пример как не само може да се пее на български, но и да се продава в чужбина. Но времената бяха други.

В новите времена се опитваме да направим същото със Запада като го атакуваме с англоговоряща музика, но не ни се получава и нещо не ни се отваря парашута, така че дай да си пеем на български, а таргет групата я остави - и БТР и Хиподил и много други, дето пеят на български са доволни от нея.

Важното е да се прави качествена музика и, влизайки в твоя принцип на професионално мислене, да има добри менаджери и продуценти, които да я направят комерсиална, т.е. продаваема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В новите времена се опитваме да направим същото със Запада като го атакуваме с англоговоряща музика, но не ни се получава и нещо не ни се отваря парашута, така че дай да си пеем на български, а таргет групата я остави - и БТР и Хиподил и много други, дето пеят на български са доволни от нея.

Важното е да се прави качествена музика и, влизайки в твоя принцип на професионално мислене, да има добри менаджери и продуценти, които да я направят комерсиална, т.е. продаваема.

хех как ме Кефиш с Тази си Любов към Славяните ;)

Добре е всеки да си знае какво и защо го прави ;)

Ако, свирейки, си правиш Кефа с подръчни инструменти и с квато има наоколо апаратура няма значение. нито езика. нито кво казваш,нито как го казваш.Важното е да ти е КЕФ!

 

Ако, обаче, си измислил албума си, намерил си Музикантите, Отделили сте Време,Труд,Средства за репитиции, за запис.

Ако Искате Продукта ви да се доближи до Тези "Западните" на които се кефите или чието качество искате да стигнете.

Ако искате и Добро Видео.

Ако искате бус и апаратура за клубчетата , да си Промотирате албум4ето,

Тогава ще ви потрябва определена СУМА(минималната е грубо 30-50 000 лв)

Когато Опрете до Сумата , ще се замислите какво точно правите и Към кого е предназначено то!

Хвърлете си СУМАТА за Стока, която разчитате да продадете на БГ пазара, кадето няма Полиция,Съд , където всеки Тегли от нета или презаписва от Познати или Приятели,където Радиата и Телевизиите ще ви Изнасилят да си платите за да ви Пуснат един-два пъти и дори да не споменат името ви !

Правете музиката си на БГезика и бъдете Щастливи!

Без мен ;)

аз ще се мъча, но на БГ няма да е ;)

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българския за Чалга е Баш ;)

Останалата Музика не трябва да е на БГезика, щото "таргет" групата БГговорящи е малка и неплатежоспособна, а затова и Продукта няма да може да върне инвестираните в неговото създаване Пари :read:

Сещам се за стихотворението на Иван Вазов "Българският Език" Припомни си го и ти, сети се защо е написано...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българския за Чалга е Баш ;)

Останалата Музика не трябва да е на БГезика, щото "таргет" групата БГговорящи е малка и неплатежоспособна, а затова и Продукта няма да може да върне инвестираните в неговото създаване Пари :read:

Сещам се за стихотворението на Иван Вазов "Българският Език" Припомни си го и ти, сети се защо е написано...

ами Питай Тоя Вазов ве!

Мен кво ме питаш, да не съм го писал аз, че да знам за кво е писано ;)

ай сега Патриотите начело с Атаката,да ми обясните Колко Велик е Езика ни, Държавата ни и Народа ни ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О да, Вазов е най-добрият пример за чист български език, определено. Малко са успели да го задминат по използването на количество руски думи в даден текст на иначе пробългарските му творения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О да, Вазов е най-добрият пример за чист български език, определено. Малко са успели да го задминат по използването на количество руски думи в даден текст на иначе пробългарските му творения.

ама кво им обясняваш, да не мислиш,че ще бъдеш разбран.

:wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, стига...

Корсарят е прав, че България си е за чалга "БАШ", но все пак има вариант да се прави нормална музика на български език. Примери много.

А за славяните - не е oт любов към тях, ами просто така се правеше, защото тогавашните "мениджъри" от Балкантон си вършеха работата и ползваха политическия момент да си шиткат стоката.

На български език.

Ами лошо не виждам - евала!

И до ден днешен най-голямата руска звезда (Филип Киркоров) ползва български песни от онова време. Вярно, преправя си ги на руски език, но влиянието, което сме оставили там е по-голямо, отколкото влиянието на група "Каффе" на западния пазар в момента :headbang:

Нищо, че пак руснак ги продуцира и нищо, че е голям музикален фактор и си съдира гъза да ги шитка тук и там - просто извън България няма да минат.

А ако някой знае българска група, която да има сериозен успех на Запад (съизмерим с успеха на Лили Иванова в СССР), да ми звънне.

Хей, само да поясня, че на ферибот между Швеция и Дания не го приемам като пример за успяля БГ група. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава си говорете на патагонски. И кво сте седнали да пишете на кирлица, и без това на маймуница по лесно ще си пишете думичките, които са навлезли в езика ни. Вие чувате ли се какви дивотии говорите? Българския бил за чалга. Абе от кога има чалга и от кога е българския? През тия векове е бил безполезен, така ли? Ами за какво е циганския тогава? Сигурно за хард-рок!? Ами сръбския, гръцкия, турския??? Помислете си как звучи немския. Ама немците си имат толкова групи дето пеят на немски. И са пробили на НЕМСКИ! Нямам нищо против всеки да пее на какъвто му душата език иска. Обаче, имайте поне малко уважение към българското. И кой говори за АТАКА и не знам си какво още. Какво общо има тука политиката?

Предлагам тогава правилото за кирлица във форума да се премахне. Излиза, че всички говорим на езика на чалгата. В училищата да се премахне изучаването на български език, официалния език в България да стане Английски, а Патриарха на Българската Литература да се обяви за Враг на Родината!

Редактирано от Mandalay
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко гот,но има парчето,които не звучат на български език и това е.за тва политиката на тъпото радио не ме кефи и плюс това,смятате ли,че има толкова много българска нова музика,че да бъде радиото актуално и да се върти както трябва,а не по-голямата му част от ефира да е запълнено със уникално хубави песни,но за времето на баба ми?смятате ли,че има въобще нови български музикални продукти?албумчета,ала-бала!всичко е за да влезеш в историята!от тук на татък нищо.и кво?аз като искам да пея на патагонски и песента ми супер-няма да я пуснат по радийцето :ph34r: еми знаете ли колко ме е*е?

 

edit:и мислите ли,че това радио помага с нещо?

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ви се стори странно но едно национално радио просто си е такова, скучно за младите така е по цял свят.Няма за кво да се дърлите.Има куп частни радиа които се слушат точно от хората до които искате да стигне музиката ви.

ЗА КВО ВИ Е ДА ПУСКАТЕ ПЕСЕН ПО БГ РАДИО след като никой който би влезнзал в графата ваш фен няма да слуша в тоя момент а?

ПО добре една интернет страница и разтръбете адреса като луди,плакати , стикери касетки, дискове..квото там се сетите...Така е по вероятно да ви чуе някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.