Jump to content
Българският форум за музиканти

Смяна на audio interface


apoplexia

Recommended Posts

Привет.

Дойде ред за подновяване на поредния елемент от домашното студио. Понеже не съм ползвал никога по-скъпа звукова карта, бих искал да се допитам до Вас, с надежда за обективни мнения.

Платформата е Windows 10. В момента ползвам Audient ID4, която започна да ме дразни последно време. Изискване в новата аудио карта е наличие на S/Pdif i/o, стабилен драйвер, USB.

За момента съм набелязал RME Fireface UC и SPL Crimson 3 или нещо в този ценови диапазон, отворен съм за предложения.

Ще помоля за идеи, мнения и препоръки.

Поздрави!

Редактирано от apoplexia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RME.

То и само това е достатъчно. RME и точка :) Има много дискусии относно звуковите характеристики, наличните функции, качествата на предусилвателите на различните марки и всеки има различен вкус и виждане за нещата.

Но от гледна точка стабилност и латенция, мисля че RME винаги са били, ако не първи - то винаги в първата тройка.

Използвам Multiface 2 от горе долу когато излезе - никога, никога не съм имал проблеми - мина успешно през доста конфигурации. И тъй като не мога да намеря читаво дъно с PCI слотове вече, в момента го използвам през PCI->PCIe адаптер - никакъв проблем. 

Имам и по-нов RME Raydat - също чудесно поведение, вкл. и в комбинация със старичкия Multiface 2.

Между другото имам и споменатия ID4, който е приличен интерфейс сам по себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментара. Лично аз също клоня към RME, и сигурно ще е. Имам да чета още дали да е UC или UCX.

От чисто любопитство, понеже влизат в ценовата категория, как се представят Antelope, и по-точно Discrete 4. Попаднах на мнения, че стабилността на драйверите им куца, но, мнения и мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но все пак, spdif-a  е с чинчове, а не с bnc-та, поради което, мисля, че не би могъл да различиш звука и с хубав usb кабел. Аз бих взел focusrite, съвсем скоро идва новия Focusrite Clarett 8Pre USB (пак с чинчове и toshlink) но има генератор wordclock който си трябва за сериозна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Първото изречение аз лично не го разбирам, като смятам, че би било полезно най-малко още веднъж да се информираш за какво служат съответните видове интерфейси и стандарти. Същото се отнася и за word clock. 

^^Относно Antelope - като цяло мненията са, че звукът на предусилвателите и най-вече конверторите е страхотен, но софтуерът, вкл. и драйверите могат да са проблематични. Нямам личен опит - в някакъв момент може би ще се снабдя, за да се уверя и в двете твърдения. Но ако се търси стабилност, бих предпочел RME - категорично. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от неизброените? Отворен съм за предложения. Конкретизирах горните на база положителни отзиви.

На този етап ще е RME Fireface UCX

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По BNC съм виждал само и единствено WordClock да се предава, никога цифров звук. Но може и да не съм живял достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ще попитам - Universal Audio Twin Duo USB,с добавянето на  S/PDIF to ADAT-converter. И съответно достъп до техните плъгини

Препоръчвате ли UAD пред RME?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Universal Audio Twin Duo и съм много доволен. Само че на MacOS. Имай в предвид, че всички плъгини са платени. Разбира се тя си работи идеално и без тях, но е по-хубаво с тях :) Включил съм един 8 канален АДАТ интерфейс и съм супер доволен. Всъщност това ми е основната система за записи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за RME
Имам два броя Multiface, които работят безотказно вече 5-6 години при мен.  
Моделите на Antelope и UA също заслужават внимание (зависи какви са приоритетите ти), а Focusrite Clarett бих сложил по-ниско от изброените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.