Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
nonkapo

въпрос по захранване за Boss GX-700 и обновяване на фирмуера

Recommended Posts

Добър ден,

Попадна ми такъв процесор от Ибей, но без захранване. Засилил съм се да му намеря педал FC-200, но преди това искам да съм сигурен че работи. Над буксата пише 14волта АС(променлив). До колко може да се вярва на това? Ако наистина има вътрешно изправяне и филтрация, всеки трансформатор би ми свършил работа и няма да има нужда да давам грешни пари за "оригинален" китайски адаптер. Знам че ракове от този тип ползват общо захранване и до там.

Вторият въпрос е до колко има смисъл от смяна на чипа с фирмуера. Гледам оферти за по 17-18 долара, но не е обяснено функционалността ли се променя или само бъгове се оправят(повечето са на италиански)?!? Освен това чипа е запоен а не на цокъл, което си е риск.

Та ако някой е запознат в подробности, моля да сподели.

Благодаря предварително за помощта

Ами пише си 14vAC, 800mA. Явно вътре си има стабилизация и филтрация. И куплунгът изглежда стандартен...

Дет се вика и един най-прост траф да му сложиш - ще стане. Но е добре да вади примерно 1А и при такава консумация да не пада напрежението под около 14 волта. Нещо такова...

Ами не е от най стандартните, въпреки че изглежда така. Имам набор от накрайници за адаптер и най големият не става. Утре ще пообиколя магазините за електроника за да потърся. Докато рових из форума видях само един човек да се е похвалил че притежава такава машина. Щеше ми се той да сподели и евентуално замери на празен ход какво излиза от оригиналното захранване, за да си правя сметките.

Вчера отскочих то Електроинвест, понеже трансформатори на 14 волта са рядкост. Дори и те нямаха 14 та ми дадоха 14.5, но половин волт не би трябвало да е фатален а ако ме е шубе мога да развия няколко намотки и да го докарам до 14. Намерих и буксичката за захранване. Ще пиша за резултата, какъвто и да е той :-)).

И така, Боса заработи. За съжаление трафа се оказа далеч от един ампер и след около 10 минути работа вградената му термозащита започва да го изключва. Оказа се че Комет нямат в наличност 15 волтовите тороидни трансформатори та ще трябва да поръчвам. Ще ви държа в течение.

• Like 1