Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустична китара Пълдин


Recommended Posts

На едно приятелско семейство, претърпяла счупване, залепена и в последствие пак се отлепила. Заслужава ли си усилията за реставрация? Така като гледам топа е от естествено дърво, за гърба и царгите не знам нищо. Такава глава на гриф до сега не бях виждал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Wikipedia, по истински случай:

"През соца high-end дърва за огрев са били продавани оформени като различни музикални инструменти."

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо някой би искал да си сложи соц-китара на стената. Виждам двор на снимката, може да засадиш нещо в нея вместо саксия, примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей,какво го направихте човека!

Няма файда и от изгаряне.

А може да се поправи за дрънкане.

Почистване на старото лепило,два хубави винта през грифа,лепило и готово.

Може малко кит на дупките и черен байц.Дори няма да се забелязва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно кривия гриф - като го напъна фретборда се изправя и става прав. Соц китара на стената - ми за спомен от времето когато детето им се е мъчило да свири на китара :) , даже и нотната му тетрадка може да забучат под струните. Ако на времето е имала читав звук може да успея да и го върна. Под въпроса "заслужава ли си" имах пред била ли е читав инструмент или е ит групата на мебелите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, правена е в мебелен завод....

Винтове в грифа не бих препоръчал, но с хубаво лепило, почистване и стягане, може и да стане.

 

 

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не бих препоръчал винтове,но за китара правена в "мебелен завод"и ремонтирана от лаик в лютиерската област става.

Че и гарантирано няма да се отлепи пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.