Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли смисъл свиренето с метроном?


Recommended Posts

А може и аз да не съм информиран и да има метрономи за неравноделни тактове?  :think:

Е каква е толкова голямата философия да го пуснеш да цъка само с един тон и ти да си подреждаш размера както искаш? Аз много често свиря в 7, 7+9, 5 и т.н. с помощта на оня най-простия флаш метроном, за който сме писали вече във форума. Пък ако песента е с много смени, чисто и просто прекарваш пет минути да си напишеш подходящото цъкане на едно миди и си готов.

Вие явно говорите за некфи електронни или компютърни метрономи.

Пък аз се чудех как с онези дървени батали със стрелката може да се изкара неравноделен такт.

Иначе не ти требе МИДИ - има готови лупове за всекви тактове. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Флаш метроном -> 36 кб

Плейва се с флаш плейър < 1 мб

 

Миди -> има-няма 5-10 кб

Плейва се с медиа плейър, който по дифолт го има в уиндоус.

 

И двете са достатъчно независими формати, за да можеш да ги пускаш на който си искаш компютър, където и да отидеш, стига в студиото/репетиционната да има компютър.

 

Нито ти трябват специални програми, нито да ги чакаш половин час да се пуснат, нагласяне и т.н. лайна. Което е важно за изстрадалия ми лаптоп, примерно. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метронома не е задължителен , когато си правиш кеф, но когато записваш в студио е задължителен,защото останалите инструменти ще се "равняват" по Drumsа.

 

 

Бих предложил точно обратното. Метроном - когато свириш сам или разучавате нов материал с група. Ако вече материалът е готов (т.е. запис) - без него.

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм барабанист, но искам да попитам: как с метроном ще ми изкарате неравноделен такт? :think:

Ако се свири джаз или народно, по добре е да се подреждат лупове в необходимия такт и темпо и да се ползват вместо метроном, щото метронома винаги цепи четни числа на две, а понякога в тези стилове това е вредно :P

А може и аз да не съм информиран и да има метрономи за неравноделни тактове? :think:

като махнеш на метронома звънчето за силно време,

можеш да свириш неравноделни тактове:happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих предложил точно обратното. Метроном - когато свириш сам или разучавате нов материал с група. Ако вече материалът е готов (т.е. запис) - без него.

Ти се Бъзикаш ! :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко седмици записвах една група и разбира се почнах с барабаните Питам барабаниста какво темпо ви е песента за да ти пусна клик,а той казва 4е не му трябва ,мойел и без него,Евеее не можах да го убедя .Резулатата беше трагичен клатене напред назад в ритама,което води и до клатене и на китари и вокали .Ами сами си осраха песента която не беше лоша.

аре наздраве за метрономите. :beer::beer::beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих предложил точно обратното. Метроном - когато свириш сам или разучавате нов материал с група. Ако вече материалът е готов (т.е. запис) - без него.

зависи от стила

ако е некъв рок е така (за да звучи живо)

ако е ел музика , тоя метод не работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не метроном то некво тактуване дали с ръка крак или мозък/ демек учутурата наум/ не може без метроном и тва си е. аз записвам и свиря и по двата начина ама ако е без метроном гледам да си обясня какво как се тактува

 

пп не знам дали разбрахте мисълта ми ама съм уеко вчерашен и за тва сори :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко седмици записвах една група и разбира се почнах с барабаните Питам барабаниста какво темпо ви е песента за да ти пусна клик,а той казва 4е не му трябва ,мойел и без него,Евеее не можах да го убедя .Резулатата беше трагичен клатене напред назад в ритама,което води и до клатене и на китари и вокали .Ами сами си осраха песента която не беше лоша.

аре наздраве за метрономите. :beer::beer::beer:

Аз ако трябва да работя с такива ,направо ще ги гоня от студиото си!

Да ходят да си правят чикии другаде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нож с две остриета ако свикне6 много с него после трудно 6те исвири6 не6то без него демек става ти като упора и запо4ва6 да зависи6 от него ,метронома триабва да ти е в главата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук не сме на едно мнение, не свикваш с него дава ти опора,която да използваш после при живото свирене.

А някой на лайф свири ли с метроном според вас. Слушалките дето са им в ушите на дръмърите, освен инструментите требе да се чува некво малко цък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Требе си метрономец и това си е:headbang: Аз при мойте тупани нямам комп и слушалки ,та затова ползвах една дървения която върви с пианото на сестра ми-ако искате вярвайте немски произведен 1902 година и цъка като двигател на нов Голф...има си и звънче и всичко:) Не го ползвам постоянно защото понякога ми се иска да сменя темпото и няма удобството да го програмираш ,а и като заблъскам по-силно не се чува добре и трябва да следя махалото ,което ме разсейва,но мисля че чувството за ритъм трябва да си го имаш до известна степен. Четох че било заложено в сърдечния ритъм-мойто си тупа точно 60 пъти в минута:)

Иначе без метроном-Good but....again:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

познавам много барабанисти които свирят на лайв с метроном.дори да не свирят на живо с метроном,свирят у тях си.колкото повече свириш с метроном,толкова повече свириш :headbang: (по-хуваво).вземете дейв уекл-пича свири с метроном.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.