Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли смисъл свиренето с метроном?


Recommended Posts

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не само, че има, ами и е задължително. Щото когато си в група с 6 човека, които все си мислят, че темпото е нещо, което не е техен проблем, нещата стават грозни (няма да цитирам имена, за да не ми се сърдят :blink: ). Не мисля, че когато свикнеш да свириш с метроном, ставаш зависим от него. Напротив, мисля, че така ти се развива много повече вътрешното чувство за ритъм и започваш да си точен и без кликалка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен метрономът е задължителен , на мен лично много ми помага защото по принцип като свиря накакви упражнения имам навика да забързвам и с метронома всичко е ок :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Капъша май ми го беше казал това или май не нищо цитатът си чупи:

"Хубаво е с метроном момче ама свиренето става с чувство като е с метроном нема душа" :cheers:

Редактирано от Paliev The Butcher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше една поредица много интересни статии в Модърн Дръмър на тема свирене върху луупове, което не е точно метроном, но практически пак се придържаш към някакво постоянно темпо, определено от машина. Та там всичките възможни най-известни студийни барабанисти се изказваха по въпроса и общо взето всички казваха едно и също - че можеш разбира се малко да си играеш и да излизаш малко пред бийта или малко зад него, но винаги трябва да знаеш къде е точното време, за да може в точния момент да се върнеш на място. Така е и с метронома, поне според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен метрономът е нещо наистина задължително но не непрекъснато.Мисля че трябва както да нямаме проблем да свирим с метроном така и да нямаме проблем и без него. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че свиренето с метроном е нещо много важно....но преди когато го е нямало как се е получавало ????никой неможе да ме убеди че само свиренето с метроном те прави добър барабанист!!!няма ли вродено чуство за ритмичност,все си я тази ...но мился че ползването на метроном при репетиция не става...губи се истинското чуство..когато са вече заучени нещата тогава започвам да ги свиря с метроном,поне аз правя така... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм барабанист, но искам да попитам: как с метроном ще ми изкарате неравноделен такт? :think:

Ако се свири джаз или народно, по добре е да се подреждат лупове в необходимия такт и темпо и да се ползват вместо метроном, щото метронома винаги цепи четни числа на две, а понякога в тези стилове това е вредно ;)

А може и аз да не съм информиран и да има метрономи за неравноделни тактове? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метронома не е задължителен , когато си правиш кеф, но когато записваш в студио е задължителен,защото останалите инструменти ще се "равняват" по Drumsа.

 

Представете си група влиза в студио и всички записват без Метроном ;)

ЗАБАВА ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може и аз да не съм информиран и да има метрономи за неравноделни тактове? :think:

ТИ НЕ СИ ИНФОРМИРАН ! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може и аз да не съм информиран и да има метрономи за неравноделни тактове?  :think:

ТИ НЕ СИ ИНФОРМИРАН ! ;)

къде си бе чооооо?кажи им че няма мърдане от метронома....щото квото и да си приказваме като се влезе в студиото слагаш слушалките на главата и това си е....така че метронома е вече задължителен...не че много ми харесва да е така ама няма начин :read:

Редактирано от acho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може и аз да не съм информиран и да има метрономи за неравноделни тактове?  :think:

Е каква е толкова голямата философия да го пуснеш да цъка само с един тон и ти да си подреждаш размера както искаш? Аз много често свиря в 7, 7+9, 5 и т.н. с помощта на оня най-простия флаш метроном, за който сме писали вече във форума. Пък ако песента е с много смени, чисто и просто прекарваш пет минути да си напишеш подходящото цъкане на едно миди и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.