Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на първа китара до 700лв


ivanodim

Recommended Posts

Здравейте, 

Имам следното питане и ще съм благодарен на препоръки. 

От известно време имам акустична китара. Напреднах малко и съответно - с яденето идва апетитът - искам да си взема електрическа. Това което мога да отделя са не повече от 600 или 700 лева ако си струва. Предпочитам да не е втора употреба. Това което основно ще свиря ще е блус, рок, реге, РнБ. 

Ако може някой да ми обясни и какъв усилвател би бил подходящ, ще е супер. 

Мерси предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата добре те е насочил. Мисля, че най-важното е ти как чуваш нещата и кой гриф на теб би ти бил най-удобен. Мога да ти кажа да избегнеш марки като BC Rich, Ibanez, това са китари предимно за метъл и е малко вероятно да ти паснат. Моят съвет е да отидеш в Мюзик Дивижън и Динакорд с паричките, да ѝм кажеш какво ти трябва и какъв бюджет имаш и те ще те насочат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е общия ти бюджет, за китара + усилвател?

Иначе за тези пари бих разгледал или bazar.muzikant.org, или MMG. Няма нужда от нова за такава сума.

Но усилвателят реално е по-важното в случая, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На твое място бих намалил бюджета за китара за сметка на този за усилвател.
BOSS Katana 50W за около 500 лв ще ти остане за цял живот!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък според мен китарата трябва да отговаря на нивото на усилвателя. Или купуваш китара и после събираш още толкова за усилвател или разделяш бюджета на две и купуваш и двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм силно впечатлен от изработката и качеството на евтините, правени в Китай Gretsch.
А субективното ми мнение е по-скоро да си купиш само китара за целия бюджет, който си отделил и за двете, а за усилвател да събираш натам. Не за друго, ами китара под хилядарка нова, която да има потенциал да ти остане любима за по-дълго време, е малко вероятно да намериш, поне от моя опит.
В този бюджет втора ръка е по-вероятно да намериш нещо наистина стойностно, че и от "класически" дървесини, които стават все по-редки (визирам rosewood-a на фретборда главно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.