Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за перцето?


Koko54

Recommended Posts

Metallica - Disposable Heroes ;) Единствения начин е да имаш зверски маникюр, който да използваш като перо :rocker:

... :) на края на парчето вече нама да имаш и маникюр :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ами то от началото всичко е странно

и на мен ми беше по-добре с пръсти отначало и по-удобно

ама взех да се упражнявам и сега перото не го оставям

почваш си с нещо супер лесно и бавничко за свирене докато не свикнеш, после пробваш ново и така...

требе си упражнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, може би само това не може да се прави с пръсти, да се стърже по струните. Това вече си е друг стил на свирене, но като оставим този "ефект" настрана, от техническа гледна точка с пръстите се постига по-разнообразно звучене. Май навлизам в офтопика вече, стана глупав спор, както каза kitaratapesho, за различни стилове се свири с пръсти или/и перо и това е. И двете неща са необходими. Аз лично на електрическата свиря основно с перо, но и с пръсти, а на класическата само с пръсти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май навлизам в офтопика вече, стана глупав спор, както каза kitaratapesho, за различни стилове се свири с пръсти или/и перо и това е. И двете неща са необходими.

Абсолютно си прав!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябват упражнения

а изписахте цял тон глупости

маникюри, дълги, къси на лява на дясна глупости

за всяко нещо си има техники и начини

и с пръсти и с перо - има толкова блусари които свирят с пръсти... - на ел. кит.

за класиката пак с пръсти ама друга техника

има си техники - учат се... каквото му в на душата такова свири

ако иска с пръсти ако иска с перо - всичко се учи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябват упражнения

а изписахте цял тон глупости

маникюри, дълги, къси на лява на дясна глупости

за всяко нещо си има техники и начини

и с пръсти и с перо - има толкова блусари които свирят с пръсти... - на ел. кит.

за класиката пак с пръсти ама друга техника

има си техники - учат се... каквото му в на душата такова свири

ако иска с пръсти ако иска с перо - всичко се учи

 

Те това е ИСТИНАТА!!! :icon_shithappens:

Редактирано от Fanatik_Priest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Значи единственият пример, за рок музикант, който свири с пръсти е Mark Knopfler от Dire Straits (мисля, че по нагоре го споменаха)...

...и Мимо от Джанго Зе, и още безброй знайни и незнайни китаристи ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

темата е удобна тъй че ще питам

свиря една песен, минава за класическа горе долу

и акордите са си означени с удар надолу примерно, но трябва да се изсвирят 1,2,3,6 струна свободни а 4 и 5 не трябва да се свирят, но не е означено че трябва удар надолу и незнам дали трябва да ги дръпна едновременно с пръсти (защото ми се вижда странно да дръпна 4ри струни едновременно) или просто да ги изсвиря с удар надолу

дано сте разбрали въпроса защото ми е трудно да го обясня

мерси :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кое му е трудното да дръпнеш 4 струни? 6-та с палеца, а 3-та,2-ра и 1-ва с показалеца, средния и безименния. Ако свириш с перце, ще трябва да заглушиш с лявата ръка по някакъв начин 4-та и 5-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата: Ако искаш свириш рок или метъл трябва да се научиш да свириш с перце. Аз примерно не мога и никога не съм се и пробвал да свиря с пръсти .то аз си почнах направо на ел.китарка де..

Мисля че за начинаещите най-лесният начин е sweep pick-ing сега като се замисля мисля, че аз в началото съм правил нещо подобно.. преди да помъча Metallica(само надолу).

По дискусията: Аз се стремя да използвам и да овладея всички типове пикинг защото мисля, че е немислимоп да си кажеш :"Alternate муй мамата" или "Само надолу баце Metallica", защото все някога някой як (извинявам се зле съм с термините)arpegio ще ви прозвучи много яко и с alternate все няма да излиза толкова легато...

Моле не ме псувайте всичко е лично мнение :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.