Jump to content
Българският форум за музиканти

Roland E50 или Korg Pa 50?


ico2

Recommended Posts

Самото звучене на този модел е такова, пробвал съм няколко апаратури но няма голяма разлика.

В него няма еквалаизер нито компресор.

Всяко ново миди или стил трябва да се обработват допълнително щото не звучат както трябва.

Някой функции на клавира може да се ъпгрейдват, но не и звученето му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На Pa50 по ли е добър дръма?Чувал съм че на Роланд барабаните били най-добри.

Както споменах имах КОРГ i3 така изпиппани барабани, че може да помислиш за жив барабанист! Все пак и на РОЛАНД друма звучи добре. i3 беше оригинално японско производство вече ги правят в Италия, моят приятел си е взел PA2xPro клавиатурата му е тежка, много добре се свири на нея! КОРГ си е КОРГ :wallbash::ok::no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
:cheers2: Имам ROLAND g 600,имам и KORG pa800.ROLAND g600 го ползвам от 6 години,KORG pa 800 от 2 години.АЗ съм за KORG.Моля колегите със ROLAND да не го приемат лично,просто да си купят по един KORG ,за да видят разликата :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз също съм за КОРГ определено, звуците и друма са изпипани, семплирани давам пример с Тенор Нойз/Tenor Noise/ оглеждаш се и търсиш къде е саксофониста... съвсем реален звук! РОЛАНД звучи малко постно все едно яденето няма сол, докато при КОРГ звученето е плътно и дълбоко, много съм доволен от моя КОРГ!!! Колеги, вземайте си КОРГ не се замисляйте!!! ^_^:band1::rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка свирка си има предназначение неможе да се каже че тази е най-добрата, щото с Tyros 3 неможе да ходиш по ромски свадби, или с Е50 да свириш на живо, така че корга е междинен вариант и то най-добрият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко страничн въпрос-могат ли да се зареждат миди банки за корга в дръм секцията?Например с готови наредени барабани....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко страничн въпрос-могат ли да се зареждат миди банки за корга в дръм секцията?Например с готови наредени барабани....

Как да се зареждат МИДИ банки в друм секциятя??? Естествено, че не може и защо трябва да е така? КОРГА има USER DRUM KITS където можеш да зареждаш нов друм саунд това е! А колкото до МИДИ файловете те се четат директно от USB флашката или от флопи диска, има и функция DIRECT FLOPPY DISK с която четеш директно стилове от диска, натискаш един бутон и стила е готов за свирене! :rockband::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,това ми беше идеята,защото не съм се занимавал с клавири.Мисълта ми беше да си наредя мидита,да речем в ездръмър,които да се просвирят на клавира.Щом става с юсб-чудесно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.