Jump to content
Българският форум за музиканти

Roland E50 или Korg Pa 50?


ico2

Recommended Posts

КОЛЕГА, kalinpetkov. Мисля, че разсъждаваш елементарно. Защо?! Ами защото относно това, че ми липсва имах предвид, че бях привързан към клавира и ми липсва в чисто емоционален план. Относно работата нито една от характеристиките на G-600 не ми "липсва". А ако ще говорим за посредствени клавири и посредствени хора, то тогава ти от кои си ?! Виж за разликите между PA80 и PA800 вече според мен е безсмислено да обяснявам. Ти явно пак ще ми отговориш "Вземи си PA60, той звучи като PA800". Явно имаш достъп до интернет - използвай го. Разгледай характеристиките на PA80 и на PA800 и ще говорим тогава, когато вече ще си по-наясно с нещата. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Извинявам се на всички за спора с KORG Pa800, който няма нищо общо с темата.

 

Не искам да убеждавам никой в нищо, просто изказах мнение. Който не е съгласен с него, е мнението си е мое нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се извинявам на всички за загубеното време и най-вече на колегата kalinpetkov. Не исках да засегна никого, а явно го направих, за което искрено се извинявам още веднъж. Исках само да поизясним темата и се надявам, че кратката ни дискусия с колегата kalinpetkov може все пак да бъде полезна на някой. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Айде и аз да се изцепя.....

Взимай Корга но внимавайда не се укаже танжикистански. иначе стилове, перформанси и други полезни неща в нета дал господ.

Относно породилия се спор (отново) РА-800 е по добър но и малко по-сложен а и за живо свирене на кръчмарска музика не си заслужава разликата от порядъка на 2500 лева-МОЕ МНЕНИЕ

 

P.S: Проблемите на колегите с РА-80 ми се струва че идва от тях самите. Неможе да си правиш рискови експерименти и да очакваш всичко да си е нормално без да има последствия.

Златно правила: Едно радио като работи не се пипа ;)

Редактирано от BASHMAISTORA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали и аз това казвам, за кръчма много скъп клавир не е оправдан. А за проблемите с клавирите, как може да ползвам един 5 години и нищо да му няма? Или съм голям късметлия или причината е другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

За цена до 2000лв ти предлагам Yamaha PSR1500, Roland E-50, Korg pa50. Чисто нови си ги купуваш. Korg pa60 или 80 не се произвеждат. За справка страницата на Корг. На старо машина не те съветвам да вземаш освен ако не е проверена до последно. Късмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,на времето като излязох в чужбина за първи път(далечната 1990г,далечна,щото кат ва гледам,все млади пичове сте се събрали тук)влезох в един музикален магазин и ченето ми падна-имаше поне 50-60 кейборда по рафтовете,много от които-секънд хенд,което значи-почти без пари!!..Смених 10 свирки за 2-3 мес.,продавача стана наш човек и вика:"Взимай я,като не ти хареса-връщай и зимай друга!"..След извесно време човекът каза една много умна приказка,дето няма да я забравя.."Няма лош инструмент,има лош и некомпетентен свирач!!!" :yes:

..Значи колкото и да си спорите Вие тука,няма да намерите отговора.

Ако един човек знае кво търси,винаги може да си издокара свирчицата в приличен вид(саунд)и комфорт за работа.Важно условие,разбира се е и това,инструмента да има некои задължителни опций,без които нещата просто няма да се получат-все пак "с пръдня боя" и "с трици маймуни"-нъли знаете!!!..Вмомента за под 1200-1300лв(да не кажа 2000 лф) свирки нема,освен за коледен подарък на децата.. :hysterical:

..но пък и с тия "хонорари" в БГ не си заслужава повече инвестиция..

Редактирано от hi88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

харесва ми някой като говори така! та да си дойдем на думата не видях какво предлагаш като вариант до 2000лв.

Не предлагам нищо,щото всеки има различен вкус.Само искам да кажа,че свирката не прави свирача! Всеки си избира инструмент според средствата с които разполага на 1-во място,после според възможностите на инстр.,а крайния резултат е кво ще направиш с тая свирка ти самия(как ще "бръкнеш" вътре и кви пръстчета ти е дал Дядо Боже :D )..

..Аз свиря последните 10г. само с "KORG"-единия ми е i3,а другия X5.. "Пипнал"съм си ги и ми вършат перфектна работа-вече са в историята,само second hand може да се намерят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте! Аз имах КОРГ i3 просто уникална свирка, съжалявам че я продадох преди 6 год, така че сега вероятно ще се спра на PA 50, но пък той няма USB като Е 50 и не може да се ъпдейтва! На i3 бленди, барабани, стилове просто перфектни, много добре направен клавир!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е в Е50-то има всички новости, но саунда и най-вече друма са много калпави.

Трябва да направиш компромис най-вече със себе си. :):rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Защо саунда и друма са калпави? Освен i3 имах и Роланд Е 16 който го пазя и сега, звуците и друма са доста добри, макар че е клавир от нисък клас. Виждам че си от Балчик аз съм от Варна, но съм лекар в тамошната болница, Музиката ми е втората професия! :virtuoz::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.