Jump to content
Българският форум за музиканти

Roland E50 или Korg Pa 50?


ico2

Recommended Posts

Решил съм да си взема нов клавир(аранжор),като цена ме удовлетворяват тези два модела,но незнам кой да избера.Затова моля някои,ако има представа от тези клавири да пише.Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

"Срещал" съм се и с двата клавира,мойто мнение е че корга е по-лесен за управление и за свирене на живо,има по-добър звук,и е много по-лесно да си намериш информация за него (в зависимост каква музика ще свириш с него).На твое място бих се спрял на КОРГ ПА60 ,тъй като можеш да му сложиш и харддиск.Роланда също никак не е лош,но моя глас е за корга :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че колегата е прав за КОРГ-а. Обаче съм чувал от много хора, а и тук във форума може да намериш доста оплаквания от ПА50 и 80. От Роландите и от скъпите ПА (800, ПА1Х) никой не се е оплакал, ама от тези доста пищят. Иначе е по-добър от РОЛАНД-а, макар и не особено много. Тъй че, ако ще си вадиш работа с него по кръчмите, замисли се и проучи колкото можеш. Доста музиканти твърдят, че РОЛАНД правят по-универсален звук, аз самият ползвам САУНД КАНВАС за работа и съм много доволен! А и прегледай по-добрите от ПСР серията на Ямаха. Изборът в твой! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
Решил съм да си взема нов клавир(аранжор),като цена ме удовлетворяват тези два модела,но незнам кой да избера.Затова моля някои,ако има представа от тези клавири да пише.Благодаря предварително!

Ako si saglasen za men ROland g 600 e po dobre ot pa 50 edin kolega prodava takyv ako iskash moga da ti dam maila tsurka_flex@abv.bg. ako iskash mu pi6i :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се подлъгвай, не може да се сравнява G600 c Pa60. Вземай KORG според мен. Като го купих се РОДИХ. Като начин на работа е уникално. Няма насичания при смяна на перформанси като при Роланд. Корг работи ГЛАДКО. За звука няма да говорим. НО, с фабрични тупани и бленди няма как да звукнеш.

 

 

САМО ЮЗЪРИ (прог., перф., стилове и т.н.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не слушай колегата roland_R това че той има клавир за продан си е негов проблем.Както казва колегата kalinpetkov корга е много по готин,и аз имах G600 и минах на па50 направо се родих много лесно се бачка с него и звучи по яко(особенно блендите)

 

Абе с 2 думи вземай корга:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не слушай колегата roland_R това че той има клавир за продан си е негов проблем.Както казва колегата kalinpetkov корга е много по готин,и аз имах G600 и минах на па50 направо се родих много лесно се бачка с него и звучи по яко(особенно блендите)

 

Абе с 2 думи вземай корга:greenangel:

 

Колеги вие наистина не ме разбрахте. за мен G 600 звучи по добре от Па 50 като барабани и аранжор и със сигурност и от Е 50 но малко по труден за работа от Па-то вярно е това но няма ли семпли Роланда си с наи добрите барабани......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОЛЕГА, Roland имаха хубави семпли за времето си (говоря за G600), позволи ми да съм свирил с тях. Виж подписа ми отдолу с кои клавири от Roland и други марки съм свирил. Мисля, че знам за какво става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОЛЕГА, kalinpetkov, гледам подписа ти и не виждам нищо съществено в машините, с които си свирил. Аз в момента свиря с PA-800. До преди няколко месеца свирех с G600 Roland и мога да ти кажа, че все още ми лиспва. Ако трябва да съм искрен твоето PA-60, или пък PA-50 или дори и PA-80 не са "кой знае какви клавири". Вършат работа определено, но са по-посредствени, за музиканти с по-малки финансови възможности. Достъпни са, сравнително евтини и лесни за работа, за това много хора работят с тях. Според мен G-600, G-1000 и примерно VA-7 са конкурентно способни на корговете от по-нисък клас, като тези, които посочих по-горе, за това моля - не ги отписвайте. Аз също свиря с KORG, но определено не подценявам Roland. Та по темата - според мен най-добре си вземи PA50, по-добър е от Е50 със сигурност, но пък ако ще работиш с посредствен клавир - по-добре си намери G600 или G1000. Ако ще минаваш на КORG, скачай нараво на PA1X, PA800 или PA1XPro. Няма смисъл да прескачаш по половин стъпалца. УСПЕХ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,korgpa800 то е ясно че е по добре да се вземе корг па800,па1х,или па1хпро,но става дума за още 2500лв отгоре,а в темата се пита за клавири от 2000лв някаде.А просто място за сравнение между G600 i KorgPa50,55,60,80 просто корговете са много по добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А просто място за сравнение между G600 i KorgPa50,55,60,80 просто корговете са много по добре

 

Не мисля така, Колега, защото аз съм виждал хора, които правят големи магии с Roland (изключваме KORG-овете за момента). Ментата, Амет ... Говорим за много качествена музика. Зависи къде си и къде свириш и до колко се простират възможностите ти за наблюдение. Тук в Пловдив имаше и все още има хора, които правят невероятни неща с Roland. А защо почти никой не си купува KORG PA50, PA60 ?! Музикантите масово от Roland G600, G1000, VA 7, EM 2000 минават директно по-напред в технологичното развитие, прескачакйки гореспоменатите модели на KORG. Но мисля, че много се отклонихме от темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, трябва да ти кажа само едно нещо.

 

 

Посредствени са не клавирите, а ХОРАТА които работят с тях.

 

 

Щом свириш с Ра800 и ти липсва G600, коментара ми е излишен. (виж горния ред)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще се съглася, че Ра80 е посредствен в сравнение с Ра800, ако ми дадеш едно СЪЩЕСТВЕНО предимство, което помага при свирене на ЖИВО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.