Jump to content
Българският форум за музиканти

TONY

търся певец, басист за нов формат, авторски и кавъри

Recommended Posts

След дългата карантина сме изгубили форма, но след няколко репетиции ще я върнем.

Първата сериозна промяна в Уран е, че към групата се включва доста опитен и професионален музикант, клавирист и певец.

Свирил съм с него, пее и свири супер. За него клавира е основен и не държи да е водещ вокал,

което предполага търсене на водещ певец. Естесвено с клавир, може да правим доста хард рок класики.

Пърпъл, Юрая Хийп, Рейнбоу, за Уайтснейк китариста ни Евто има нисък глас и тн. А защо не и Прити Мейдс кавъри...

Да се знае - нямаме готов кавър репертоар, тепърва ще се прави, без да се бърза.

Другото е - не съм се отказал да правим кавъри на Айрън Мейдън, стига да се появи подходящ певец и за тях,

тук вече ще сформирам сборна формация от двете ми банди, стига да има певец.

Трето - някой трябва да пее и авторските ми.

Четвърто - ако се появи певец свирещ на бас - супер, ако не, ще е необходим басист, който да свири по професионално, включително и за записи.

За Уран си имаме басист, който горе долу се справя за репетиции и участия, но ще ни трябва и основен басист, особно ако ще вдигаме ниво, свирим кавъри на Мейдън, записи и тн. Няма проблем, двама басити да знаят песните, даже е по-добре. Вече съм говорил с един известен басист, но докато не е решено, спокойно може да се обаждате и за тази позиция. 

Преди 21 часа, TONY написа:

Естесвено с клавир, може да правим доста хард рок класики.

Пърпъл, Юрая Хийп, Рейнбоу, за Уайтснейк

USM.jpg.799b4a2848a05fe0fabda268a33d2d8d.jpg

Нещата се избистрят.

Тръгва се към разширен трибют Юрая Хийп - Дийп Пърпъл и техните производни - Рейнбоу, Уайтснейк.

Вокали - за Юрая хийп, Глен Хюз и Ковърдейл, има кой да поеме.

Търси се основен вокалист, с добра визия, 

да поеме партии на Гилън, Джо Лин Търнър, Рони Дио, Греъм Бонет, Дъги Уайт.

(не е задължително на всички, ако някой някой от изборените не му лежи на гласа, го пропускаме)

Горе-долу това е концепцията, като направим основен трибют репертоар, може да вкараме

по някое парче от Малмстийн, Алкатраз, UFO, MSG , Europe. Хард рок трибют - Пърпъл -Юрая и прозводни и близки банди.

Басист, вече е намерен.

За съжаление, барабаниста изглежда ще се оперира и ще се разучава репертоар, репетира 2-3 месеца (без барабанист).

И след като се възстанови, ще се започнат репетиции само за стиковане, барабаниста е достатъчно добър, да се включи веднага,

след като се възстанови.

То така е в живота, нищо не тръгва по мед и масло...

Аз ще си припомня лесно песните на Юрая (Мик Бокс ми лежи, като свирене), за Ричи повече ще потрудя и така.

Чакаме певец.

2. Певец за Уран и Мейдън трибют също

3. Барабанист за Ранинг Уайлд трибют (това е друга хава) (преди имах познат, който знаеше всички дръм партии и беше супер фен на Ранинг Уайлд, но замина... сега певеца от другата ми банда, каза, че е ок за кавъри на Ранинг, а пък няма барабанист...)

• Like 1

Нещата вече се случват.  Първа пробна репетиция мина успешно.

Барабаниста е на линия, от вторник почваме сериозните репетиции, вкл и с подходящ нов басист.

Вокално и към момента е много добре (Байрън, Хюз, Ковърдейл партии),  като вероятно ще вкл

и двама водещи певци, стига да се появят.

Към момента ми писа един певец, оставил съм тел (0878 488 986), чакам да се обади. Ако не се обади, пък и мисля, че

има място за двама водещи певци (примерно един за Дио/Бонет, друг за Гилън/ Търнър) т.е. чакам обаждания от певци,

нищо не е решено окончателно.

Вторник репетираме 10 песни, до края на юли ще трябва да са минимум 15, до края на август минимум 20. 

Т.е. може да се вкл по концерти на открито, мотосъбори и тн. 

Нещата вървят супер добре. Новата група, спрямо старата, е в пъти по-добра.

6 песни са готови за сцена, да кажем до края на месеца ще са десет.

Август репетиции без клавир, да кажем 15 готови песни, до края на септември - 20.

Намерили или не, фронтмен/и, излизаме на сцена.

Добре е да намерим и фронтмен. Нищо, че има 2-ма много добри певци интрументалисти,  вчера и барабаниста пя.

Изобщо кефим се на макс. 

Търсим фронтмен/и с гласови данни, добра визия и сценична харизма.

Трибюта е ясен. 

Много вероятно е да се пробваме да направим и авторска музика.

По-модерен хард рок, 2 китари и клавир. ( примери - Прити Мейдс и Готхард)

Soldiers of Fortune

е така се казва трибюта.

Уран 242 остава за авторските.

Август явно няма да се репетира,

не пречи да се търси основен вокалист.