Jump to content
Българският форум за музиканти

Поддръжка и ремонт на китара.


alexdar

Recommended Posts

Здравейте! Тъй като няма никаква ъпдейтната тема, а и контактите са стари в раздела за ремонт, искам да попитам за актуален контакт и препоръка на лютиер. Вече нямам време да свиря толкова често, но все пак имам един Vintage, който иска поддръжка. Трябва ми сетъп, нов нът, евентуално работа по грифа и тн. При кого си поддържате инструментите в София? Благодаря предварително! 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vandell guitars, коректно отношение, човека си разбира от работата. Работил е по 4 мои китари. Другата седмица ще му закарам петата.

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 18.06.2020 г. at 10:16, GKuzmanov написа:

Мишо от MojoGear за София мога горещо да ти препоръчам. 

Братле.Мерси за инфото,Аз съм много назад с материала,но искам да имам качествени китари.....ще се възползвам !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

 А някой да знае къде се продават пикгардове за различни модели и имат асортимент в наличност. Два пъти поръчвам и все идва неподходящ, а не ми се играе да го правя сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако споделиш за какъв модел търсиш е доста по-вероятно да те ориентираме адекватно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но и аз не знам точният модел. Става въпрос за произведено в Китай Джио, което не успях да идентифицирам дори по сериен номер. Иначе отзад има печат за контрол на качеството. Тремолото е от по елементарните. По скоро ако направя снимка и снема някои размери има шанс да помогне някой. От някъде бях изкопал шаблони на 7-8 модела Ибанец и един от тях поне по адаптерите съвпадна. Тия по евтините масови модели понякога имат разлики от година на година. Май това беше страницата:  https://www.greasygroove.com/will-it-fit  

Редактирано от nonkapo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ето и малко снимки на хубавицата. Не бях виждал до сега Ибанец с пластмасови копчета на потенциометрите. Номера започва с J, последвано от 9 цифри. Прагчетата са 22 а тремолото е от по елементарните. Имам малки съмнения, че може да е фалшива, но повече клоня към масово произвеждан бюджетен модел.

Ibanez.jpg

Bridge.jpg

Stamp.jpg

Neck.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GIO е май най-евтината им серия, общо взето... менте или не все е боклук.

Надали някой ще тръгне да прави менте на толкова евтин модел...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Мисля че вече имам отговор. Остава само да потвърдя годината на производство през номера. От тук нататък ще е много по лесно и с пикгарда, стига да намеря материал.

https://ibanez.fandom.com/f/p/4400000000000008835/r/4400000000000078552

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.