Jump to content
Българският форум за музиканти

Jamiroquai-virtual Insanity


Recommended Posts

Нормално е на някой да му хареса, а на друг не, това просто е моето виждане за партията на баса. В крайна сметка всеки чувства музиката по различен начин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нормално е на някой да му хареса, а на друг не, това просто е моето виждане за партията на баса. В крайна сметка всеки чувства музиката по различен начин...

 

 

Разбирам, но така изсвирено, е доста "грубо", на мен лично не ми харесва. Прекалено е "активно", "Милърско" (аз и Маркус не го харесвам поради същата причина). В оригиналния си вариант баса е най- хубав - хем дискретен, хем пинизчийски.

http://www.youtube.com/watch?v=xbQjJ4HQNGQ...ted&search=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Прекалено е "активно", "Милърско" (аз и Маркус не го харесвам поради същата причина). -цитат -Demiurq

Оставам с впечатлението, че имаш Милър като нарицателно за нещо агресивно и грубо. След като снощи зала 1 беше препълнена, и 3 пъти го изкарваха на бис , значи все пак има хора които харесват точно това. Между другото погледнах линкчето което си качил, аз използвм същата основна линия, но малко съм я поукрасил, а саунда на колегата не мисля, че е по добър от моя, и не мисля повече да спорим, нека всеки слуша и свири това което му харесва. Успех!

Редактирано от VladoM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че на линка баса е изсвирен по подобен начин. Не мисля че има нещо непредно във версията на VladoM, дори напротив- много ме радва:thumbs_up:.Нека не стават повод за спор различията във вкусовете.

На мен ми харесва въпросният "Милърски" стил и съжалявам че нямах възможност да бъда на концерта :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е на някой да му хареса, а на друг не, това просто е моето виждане за партията на баса. В крайна сметка всеки чувства музиката по различен начин...

 

 

Разбирам, но така изсвирено, е доста "грубо", на мен лично не ми харесва. Прекалено е "активно", "Милърско" (аз и Маркус не го харесвам поради същата причина). В оригиналния си вариант баса е най- хубав - хем дискретен, хем пинизчийски.

http://www.youtube.com/watch?v=xbQjJ4HQNGQ...ted&search=

МНЕНИЕТО "АКТИВНО" И "ГРУБО" НЕКА СИ ОСТАНЕ ЗА ТЕБ. Demiurq

С ТОЗИ СТИЛ "АКТИВЕН" И "ГРУБ" МАРКУС Е СТАНАЛ ЕДИН ОТ НАЙ ДОБРИТЕ В СВЕТА

ТВОЕ ПРАВО Е СЛЕД КАТО МОЖЕ БИ ТИ СИ ДИСКРЕТЕН И ПАСИВЕН ДА ПИПНЕŞ БАСА ПО НЕЖНО ОТ VladoM НО СЕ СЪМНЯВАМ МНОГО !

УСПЕХ И ПРЕДИ ДА ПИŞЕŞ МНЕНИЕ СЕ ЗАПОЗНАЙ С ВЪЗМОЖНОСТИТЕ НА 'VladoM' И КОМПАНИЯ И ТОГАВА ПИŞИ ЗА ПЕНИЗИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се карайте,момчета,

Джамиракуай са уникална банда и басистът им е неповторим.Моето мнение е,че прекалявате с тези кавъри.така нищо няма да постигнете.Няма да станете по-добри с това папагалничене.

Правете собствени неща,работете за собствен стил.Всеки може да извади което и да е парче.

Същността на музиката,според мен,е да се върви напред,да се създават нови неща.

Това е моето мнение.Иначе това,което правете е супер за загряване и тренировки. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина, хубава е да се правят авторски неща, но не съм съгласен, че от < папагалниченето> няма полза, най-малкото човек като вади парчета си тренира слуха, усвоява нови техники, а също може и да анализира върху дадена хармония какъв лад се използва. Не мисля и ,че <всеки може да извади което и да е парче>. Задай примерно в youtube някое по-басистко парче, и ше видиш колко човека се опитват да го изсвирят 1/1 и колко успяват. Пускам едно линкче от тези с по специфична техника, при което някой може и да се затрудни ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, Мир !!!

Не искам да се карам с никого, още повече пък да обиждам Владо и музикантските му способности! Просто субективно аз лично не харесвал слап, а звукоизвличането на Саймън (както и на Стю Зендер) ме кефи неистово! Та затова дадох линка - ако някой иска да види нещо от извора, да види ( в ръцете, в звукоизвличането), а не да ми се обиждат разни китаристи, дето хич въобще и изобщо не са в темата!

 

Лукчо на мама, ВладоМ дето е уж "потърпевша страна" не се засяга, а се опитва по интелигентен начин да води диалог (за което - моите уважения, Владо!!!), пък ти си седнал с главни букви да ми пишеш, ирония да ми вкарваш, още сметка да ми търсиш.... Айде недей, моля ти се... Смешно е!

 

Владо, много добър басист си (да го кажа в прав текст, че да не дойде сега някой барабанист или клавирист за ми търси сметка), просто на мен субективно такъв слап не ми харесва. И Милър не ми харесва (ако ще да е най- добрия басист на Марс и в западната част на Галактиката). Харесвам тон и начин на свирене на Пасториус и Гари Уилис, примерно.

И тоя от линка на Владо не ме впечатлява (освен от техническа гледна точка - с "двойния палец") - аман от басисти-перкусионисти !!! Виж, ей тоя ми харесва:

http://www.youtube.com/watch?v=1EcxC5AgnPU

:thumbs_up:

 

С най- добри чувства и без грам лоша мисъл !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми просто всеки харесва различни стилове в джаза, и не трябва да спорим кое е по-добро, едно парче може да се направи и в реге, и в кънтри, и във всякякъв друг стил. Аз не бих отрекъл дадено парче само защото не ми е в любимия стил. А на колегата не се сърди за това , че пише с главни букви, той винаги си пише така имейлите, не го прави за да подчартае нещо. Линкчето е готино, слушам и такава музика, но не ми е приоритет. Поздрави Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е на някой да му хареса, а на друг не, това просто е моето виждане за партията на баса. В крайна сметка всеки чувства музиката по различен начин...

На мен ми харесва виждането ти за баса, звука - също. ;)

 

Изразил си се както си преценил - това е похвално при правенето на кавъри.

Вкусове в музиката -бол...Рецепта да угодиш на всички - няма.

Важното е да показваш себе си и да знаеш,че го правиш от сърце.А ако някой те разбере и му хареса - какво по-хубаво от това.Ще ти стане гот на душата...

Другият вариант е да свириш за пари - свириш каквото ти кажат и получаваш кинти (пак - какво по-хубаво от това :) ) Ще ти стане гот на корема...

Всеки сам избира на кое да му е гот.

Затова - по-добре бъди себе си и свири както ги усещаш нещата!

И ти пожелавам да станеш като Маркъс - да свириш това което искаш и мислиш,да се кефиш от това,да има недоволни и мърморещи по форумите за твоя начин на свирене и в същото време да пълниш залите по цял свят... :thumbs_up:

 

(Аз съм един от тези,на които концерта на 18.05 им хареса)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, радвам се все пак, че на някой му е харесало , и споделя същите възгледи за музиката като мен! Този етап със свиренето за пари съм го минал, сега ми остава предимно за удоволствие. Поздрави !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.