Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за марка на китарата.


Recommended Posts

Здравейте ! Пиша за малко помощ от по-опитни колеги и по-запознати . Оня ден ми изпадна една акустична китара , стара масивна , но никъде няма марка , сериен номер или нещо подобно.Ще бъда благодарен , ако някой ми помогне за марката на китарата , ако въобще е възможно да се разпознае .Ще изтрия темата като получа отговор :)

IMG_20200613_180837_edited.jpg

IMG_20200613_180849_edited.jpg

IMG_20200613_180828_edited.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз мисля,че е Орфей . Преди година ми мина една такава през ръцете, но в нея няма масив всичко е ламинат и звучи отвратително. Става за стената !

 

20200103_144341 (Medium) (Mobile).jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не е акустична каква е? Електрическа? :)

Има няколко вида китари, които са все акустични. Не само тези с метални струни са такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тази китара само найлонови струни и липсват.

На слабо звучащи струнни инструменти за предпочитане е да се слагат метални струни.

Звука става малко по силен.За дрънкане на маса след  2-3 чашки става.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Класическите, най-общо казано, китари (т.е. тия за найлонови струни) имат структурни разлики с тези които са направени за метални. Класическите нямат метален тръс род в грифа, и долното магаре не е пригодено за метална струни, които имат по-силен опън от найлоновите. Ако сложиш метални струни на такава китара има голям шанс да изметнеш грифа и металните струни да наядат струнника, горния мост, и самият фретборд.

Ако тая китарка на снимката е с прав гриф и читава интонация, е чудесна за хижичка или за някой непретенциозен навитак. Фретборда може да се позачисти че изглежда малко гнусен, DIY вариант е с масло от орехи - вземаш ядките от 5-6 хубави сочни ореха, стриваш в мека памучна кърпа да пуснат маслото си, търкаш фретборда и праговете, повтаряш като не остане масло по кърпата, и т.н. докато минеш целия фретборд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тая тояга аз бих сложил метални струни, точно за ДА се изметне грифа, да се отлепи магарето и да приключи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хе,така като я гледам тази китара е от времето,когато имахме група в читалище Антон Срашимиров-София-т.с. около 1968-70г.

Сега да дам загадка-колко от вас по това време са свирили на китара и имало ли е найлонови струни?

100%се продаваха с метални.Даже надали по това време сме чували  за тръс род в грифа.

Освен 6 струнна акустическа имахме и 12 струнна с метални струни.Не помня някоя да и се изметнал

грифа,разлепило магарето.Е,не бяха върха,но изкарвахме пари.

Момчета,вие за където сте се запътили,някои от там се връщаме.

С най добри чувства!

?

Редактирано от lyubohar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

68-ма съм бил на минус двайсе години, но за добро или лошо вече не сме 68-ма. Найлонови струни под път и над път. Конструкцията на китарата е за такива. От там нататък кой каквото желае може да опъне отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.