Jump to content
Българският форум за музиканти

Noise gate pedals


Recommended Posts

Здравейте колеги! Потърсих из форума, но не намерих тема дискутираща noise gate ефектите на различните производители. Има разни ревюта в тубата и по сайтове, но ми се струва,че голяма част от тях са или платени, или са на хора, които продават ефекти и имат изгода да похвалят нещо.

Аз съм ползвал BOSS NS-2, ISP Decimator I и ISP Decimator II. На пазара има изобилие от модели на ISP (да не останат по-назад и те имат вече мини вариант), Electro Harmonix, MXR, TC Electronic, Mooer, Donner (тия малко звучат като дьОмнер) и други. Ще се радвам да чуя мнения от хора, които имат преки впечатления и са доволни от даден модел.

Благодаря ви!

п.с. Моля, не се опитвайте да ми обяснявате, че не ми трябва подобен тип педал, не е така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти 200 преглеждания и нито един отговор. Сигурно всички свирят блус и кънтри и не ѝм трябва гейт :D Реших да ползвам пак ISP Decimator II.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам интерес към темата, но нямам какво да кажа. Надявам се някой с опит да се включи и да сподели мнения.

Някой пробвал ли е The Cock Blocker?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си трая, понеже беше написал да не ти се казва, че не ти трябва такъв педал. Но щом настояваш за отговори...

Не ти трябва нойз гейт. Супер глупав "ефект". Аз свиря рок и метъл и не ползвам гейт. ;)

П.П. С правилния амп няма нужда от нищо между кабела и усилвателя, всичко включено по трасето само пречи и яде сигнал. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също смятам, че яде тон, но за някои много high-gain стилове, на high volume стават един фийдбеци, едни чудесии... Понякога просто няма как без noise gate

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
On 6/16/2020 at 2:48 PM, Baby Thomas said:

Аз си трая, понеже беше написал да не ти се казва, че не ти трябва такъв педал. Но щом настояваш за отговори...

Не ти трябва нойз гейт. Супер глупав "ефект". Аз свиря рок и метъл и не ползвам гейт. ;)

П.П. С правилния амп няма нужда от нищо между кабела и усилвателя, всичко включено по трасето само пречи и яде сигнал. :headbang:

 

По принцип разбирам логиката ти, но в репетиционната явно има някакви проблеми с тока и усилвателя вкарва лек шум, а има и фийдбек. Другият момент е, че освен китара и усилвател има и други неща в уравнението (други ефекти). Иначе съм се постарал да взема прилично оборудване - имам Меса дуал ректо, ЕНГЛ про 4х12 каб, Гибсън експлорър (екраниран). Кабелите са някакви с позлатени жакове и платнена оплетка (приличат на шнур за ютия) с доживотна гаранция (ама ѝм забравих марката) :D

p.s. Боса който ползвах ядеше от тона. С дециматора такова нещо няма.

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.