Jump to content
Българският форум за музиканти

Бридж тип Флойд Роуз


emosms

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Монтиран заключващ нът, и въобще място за монтаж на такъв. При китарите без флойт по-скоро не може да се сложи такъв, без да е цигания.

Рутиран отвор за флойт, който вероятно ще пасне и мога да доработя ако трябва.

Стоковите адаптери хич не са зле. Имат недостатъци разбира се - Брум в сингъл режим....

Всичко е ново, не износени прагчета най-малкото.

Като дизайн е каквото ми харесва за такъв тип китарка (компактна резачка с Флойд). Само липсва класически Charvel/ Jackson или Peavey рейзър глава. И цвета е осемдесетарско свежарски, дизайна опростен.

Предните страници търсих и не получих предложения за донор китара. Все още ще ми е интересно да видя вариант за ок. 250 :D . Може да се поровиш из бунището на продавалниците, гледайки всякакви талпи, и да ти се отще ;).

Единствено бях харесал Jackson js 11 и Скуеър с обърната страт глава, с доста удари, но и двете са без достатъчно място за монтаж на нът. Може да се наклепа нещо отгоре, което да стърчи където не трябва, и ще искат прецизно фрезоване на отвори.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се си осъзнал,че си отървал предишния собственик от неволите му.Всички тия кахъри вече са твои.Съветът ми е да разгледаш внимателно Солар китарите с флойд,нещо такова трябва да постигнеш с ъпгрейдите.Няма да ти се получи най малкото защото Солара на Енглунд е сет нек,айде със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отървах магазина от неволите им, на съответната намалена цена, чисто нова (да подесетя, че китарата е чисто нова). Новите неща са боклуци, но стари боклуци за същата цена НЕ купувам.

Иначе бях поръчал това:

Screenshot-20200426-213302-2.png

Но нямаше наличност, и цената едва ли е актуална. Пак НОВО.

Тяло от мек явор. Не топола, окуме, агатис, елша в най-добрия случай. И флойта може да става за нещо..

Не е точно осемдесетарско-деведесетарска резачка, но пак изчистено:

https://musicprobg.com/product/810/cort-viva-gold-ii-ns.html

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Да дам малко инфо относно упражнението с флойд от Алиекспрес.

1. Заключващия нът е безполезен. Не държи струните поради редица причини - мека сплав на ВСИЧКИ части, неточни отливки, хлабави резби на болтовете и т.н.

2. Самото тремоло също изработено от мека сплав. Ножовете, когато са запресовани в тялото, са от обикновена мека стомана, частите заключващи струните също са от "мек" материал и не държат струните.

3. Ръчката хлопа в гнездото си.

4. Блокчето отдолу е зле захванато и прекалено леко.

5. Опорните шпилки които държат тремолото хлопат в гнездата си. Също са от некачествена стомана. Закачалката на пружините е от много тънка ламарина. Самите пружини са съмнителни.

6. Външен вид: качеството на хрома е като за парите си. Болтчетата ръждясват след време. Самите детайли имат конструктивни противоречия.

.. и друго не се сещам май. Дано това е в полза на някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.