Jump to content
Българският форум за музиканти

каква компютърна конфигурация


vhcs

Recommended Posts

ами за някакво примитивно домашно студио

поръчал съм си axiom 61 и друго най-вероятно няма да закачвам имам и ел китара, но хич не се имам за китарист

ои ако я включа понякога то ще е само колкото да си чеша крастата

най-вече за миди и за някакъв аудио мастеринг ще ми трябва. преди време се базиках с sf2 файлове, когато на едно старо pc имах карта SB LIVE, не знам дали други аудио карти поддържат sf2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Всъщност един компютърен спец ми каза , че ако си сложа два хард диска и ги свържа в RAID масив ще се удвои или повиши скоростта на четене и запис от диска, което би помогнало допълнително при четенето директно от диска на инструменти и семпли с голям обем.Аз му повярвах и взех 2 диска по 250 GB.

Надявам се, че ще има смисъл, а за мониторите, и аз мисля да направя като теб с телевизора, ако има нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз направо бих ти препоръчал ддр 2 B)

Всъщност с DDR 2 ще съм ,апък дъното ми поддържа принципно и DDR 3 i DDR 4

Незнам...аз ти казвам аз какво съм тествал и ,че се държи стабилно.Нямал съм достъп до ддр3 и 4 засега. :thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
MDMACORP всички рам памети с работна честота над 400 и нещо или 500 беше (не се сещам точно) е ddr2 а над 800мХц е ddr3
Да обясня малко - рамът 400 и повече е ДДР2, но има и ДДР1 400. Има и ДДР2 1066 и повече дори, а ДДР3 изобщо не е навлязъл, да не говорим за ДДР4. Не го бъркайте с този на видеокартите.

 

ами за някакво примитивно домашно студио

поръчал съм си axiom 61 и друго най-вероятно няма да закачвам имам и ел китара, но хич не се имам за китарист

ои ако я включа понякога то ще е само колкото да си чеша крастата

най-вече за миди и за някакъв аудио мастеринг ще ми трябва. преди време се базиках с sf2 файлове, когато на едно старо pc имах карта SB LIVE, не знам дали други аудио карти поддържат sf2

 

Бая си се оръсил за компа, як е много. По въпроса ти - най-тънко е USB or PCI Аудио интерфейс с вход, изход, МИДИ и евентуално Микрофон. За повече входове - зимаш един малък миксер и го закачаш за картата. M-Audio Audiophille 2496 PCI/Behringer Xenyx е добра комбинация за мен. За повече пари - по-марков миксер или по-голям и карта 24-192 или Делта сериите.

Редактирано от zdravko87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Всъщност един компютърен спец ми каза , че ако си сложа два хард диска и ги свържа в RAID масив ще се удвои или повиши скоростта на четене и запис от диска, което би помогнало допълнително при четенето директно от диска на инструменти и семпли с голям обем.Аз му повярвах и взех 2 диска по 250 GB.

 

Така е, това е при RAID 0, но имай предвид, че в тази конфигурация, ако единия диск се прецака тотално, ще изгубиш цялата информация.

Ето какво пише на един сайт по тоя повод: "Using a RAID 0 array without backing up any changes made to its data at least daily is a loud statement that that data is not important to you."

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спецове и писатели много :)

 

За това има RAID 10 или 1+0. Освен това ако нямаш хардуерен контролер (при това добър), с който да реализираш избрания redundant array of inexpensive disks предимствата на райда не се усещат повече отколкото да имаш два диск контролера, на единия от които да вържеш системния диск (с операционната система + приложенията), а на другия да пишеш/четеш аудио файловете. Плюс това ако се инвестира в малко по-бързи дискове от 10'000 оборота/мин (или ако имаш възможност 15'000), ефекта ще е доста по-забележим отколкото при калпав RAID контролер (или не дай Боже софтуерен RAID), да не говорим за главоболията, които потенциално си спестяваш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност един компютърен спец ми каза , че ако си сложа два хард диска и ги свържа в RAID масив ще се удвои или повиши скоростта на четене и запис от диска, което би помогнало допълнително при четенето директно от диска на инструменти и семпли с голям обем.Аз му повярвах и взех 2 диска по 250 GB.

 

Така е, това е при RAID 0, но имай предвид, че в тази конфигурация, ако единия диск се прецака тотално, ще изгубиш цялата информация.

Ето какво пише на един сайт по тоя повод: "Using a RAID 0 array without backing up any changes made to its data at least daily is a loud statement that that data is not important to you."

Е, да такае , но на мен не ми трябва бекъп на информацията.Досега съм нямал такива проблеми, и мисля че ако не спре тоак или някой не ми бърничка в компютъра, няма как дами изчезне нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бая си се оръсил за компа, як е много. По въпроса ти - най-тънко е USB or PCI Аудио интерфейс с вход, изход, МИДИ и евентуално Микрофон. За повече входове - зимаш един малък миксер и го закачаш за картата. M-Audio Audiophille 2496 PCI/Behringer Xenyx е добра комбинация за мен. За повече пари - по-марков миксер или по-голям и карта 24-192 или Делта сериите.

 

мерси много за инфото :punk_guitar:

от няколко дни се ослушвам дали някой ми е обърнал внимание

за пц-то верно се изръсих, но реших, че е доста по-добър вариант отколкото някой селяк по морето да ми прибере парите срещу което да получа две седмици мизерия :hysterical:

а за аудиото въпроса ми беше не толкова кое ще ми излезе по-тънко

а какви са разликите между различните варианти pci usb i firewire. за последното не знам почти нищо като какво представлява. кой тип е най-допбрия вариант за конфигурация като моята?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.